Určitě víš, že tvé vlasy vypovídají i o tvém zdravém životním stylu. Né vždy je jednoduché si udržet krásnou a lesklou hřívu a musí nám k tomu dopomáhat různé kosmetické produkty. Někdy je však nadměrná péče příčinou jejich oslabení poničení namísto toho, aby byly krásnější.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Určitě víš, že tvé vlasy vypovídají i o tvém zdravém životním stylu. Né vždy je jednoduché si udržet krásnou a lesklou hřívu a musí nám k tomu dopomáhat různé kosmetické produkty. Někdy je však nadměrná péče příčinou jejich oslabení poničení namísto toho, aby byly krásnější. Tvoje kámoška tě teď seznámí s tipy, jak si své vlasy udržet ve zdraví a pohodě.

Vlasy oživí nejen šampon, ale i balzám.

Vlasy oživí nejen šampon, ale i balzám. Daruj jim krásný a lesklý vzhled bez komplikací.

Prevence poškození vlasů

I když jsou naše vlasy dennodenně vystavovány různým krutým podmínkám prostředí, je možné je regenerovat a chránit, aby se zlepšil jejich stav na zdravě vypadající. Jak se říká, “prevence je lepší, než léčba”, proto je nejlepší, když zabráníš nepříznivým podmínkám, které vlasy poškozují. Jen si přiznejme, že k poškození si kolikrát dopomáháme samy – v podobě fénů, žehliček, kulem a jiných vlasových produktů. K celkovému zlepšení kvality vlasů ti dopomůže dobrá strava, stejně jako kondicionéry pro podporu růstu vlasů. Některé problémy mohou být způsobeny špatnou péčí o vlasy v podobě lupů, či prořídlého vzhledu.

Jak pracovat s kondicionéry

Pokaždé, když si umyješ vlasy je pro tebe možná naprosto normální kondicionér používat, nebo naopak vůbec. Pamatuj si, že kondicionér povětšinou navrací vlasům ztracenou hydrataci při mytí šampónem. Většina žen a dívek dělá tu chybu, že používají nesprávný kondicionér. Takže si pamatuj, že pokud máš vlasy suché a poškozené, je dobré použít takový kondicionér, který je pro tento typ vlasů určený – a nejlépe od stejné značky (řady), jako máš šampon. Tento postup je významným opatřením pro ochranu vlasů, zvláště když jsou barvené nebo po trvalé. Krom navrácené vlhkosti do vlasů se i postará o stabilizaci při úpravě vlasů. Půjdou ti snadněji rozčesat a zachovají si svůj tvar. Vlhkost navrácená kondicionérem dodává vlasům extra objem, vyhneš se krepatosti a zacuchání.

A co dál?

Po správném umytí vlasů kvalitním šamponem a kondicionérem od stejné značky je důležité, aby si své vlasy nepřetížila. Nezapomínej, že pokud své vlasy po umytí motáš do ručníku, tvé konečky se mohou polámat, tudíž bude snaha tak trochu marná. Nejlépe uděláš, pokud své vlasy necháš přirozeně uschnout. Pokud používáš fén, nezapomínej na ochranný sprej, doporučuji ti například od značky Got2B – Guardian Angel. Své vlasy ale ochráníš i tak, že si je nebudeš žehlit, a pokud ano, tak při co nejnižší teplotě. Nezapomínej na to, že každodenní žehlení tvým vlasů prostě neprospívá a poničení bude dlouhodobé. Záleží také na struktuře a kvalitě tvých vlasů. Pokud jsou velmi jemné, věnuj jim kvalitnější péči.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://eurooptik.cz zadar08

    dekuji za zajimavy clanek..