Rozhovory s blogerkami vám v poslední době přinášíme velmi často, a proto je čas na změnu! Dnes si můžete přečíst unikátní rozhovor se slečnou, která se zabývá vlastnoručně dělanými šperky. Bude řeč třeba o wirewritingu. Víš, o co jde?

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Mařínka a její výrobky

Miluji veškerou kreativní práci

1. Ahoj Mařínko, předem ti děkuji za rozhovor, co nám na úvod o sobě prozradíš? Kdo vlastně vyrábí všechny ty krásné doplňky?

Ahoj! Nejprve bych chtěla moc poděkovat, že tento rozhovor vůbec můžu poskytnout. Co se mé osoby týče, jsem, jak se tak říká, „obyčejná holka“. Je mi téměř 19 let, pocházím z Českých Budějovic a miluji veškerou kreativní práci.

Mařínka a její výrobky

2. Věnuješ se handmade tedy ručnímu vyrábění šperků, kdy a jak ses k tomu dostala?

Vyrábění jako takovému se věnuji už od mých dětských let. Vyzkoušela jsem toho už celkem dost, přes keramiku, drhání, fimo, vyšívání, navlékání všelijakých korálků až právě k wirewritingu (drátkové psaní), kterému se již delší dobu věnuji nejvíce. Ke všem těmto odvětvím jsem se dostala pouhou náhodou a nejinak tomu bylo i u výroby šperků.

Konkrétně k wirewritingu jsem se dostala přibližně před 2 a půl lety, když jsem si jednoho dne šla do obchodu pořídit komponenty na náramky, které jsem v té době ne moc úspěšně prodávala. Náhodou mě v poličce pod řetízky zaujala cívka s hliníkovým drátkem. Nevím, co mě k tomu tenkrát vedlo, ale drátek jsem si koupila s tím, že si z něj doma zkusím něco vytvořit. Nakonec se to ukázalo jako velmi dobrý nápad :-) .

Mařínka a její výrobky

3. Co tě přimělo k nápadu začít své výrobky prodávat, myslím, že se ti celkem daří nebo se pletu? Vypadá to, že o tvé šperky je zájem.

Opět to byla jen pouhá náhoda. Jednoho dne jsem neměla co na práci, a tak jsem se rozhodla kamarádce, která byla na ročním výměnném pobytu v Brazílii napsat dopis a k němu přihodit vlastnoručně vyrobený náramek pro štěstí. Ten, jak se později ukázalo, byl na její zápěstí moc krátký, tudíž jsem jí udělala jiný a tento zůstal na ocet u mě doma. Rozhodla jsem se ho tedy zkusit prodat na známém českém serveru VotočVohoz. Za necelý den o náramek projevilo zájem asi 5 dívek. Vyrobila jsem jich tedy více a vyhověla všem :-) . A tak to všechno začalo.

Mařínka a její výrobky

Největší zájem je určitě o wirewriting

4. Co všechno si u tebe můžeme koupit nebo na zakázku objednat? Krom náramků a řetízků se najde ještě něco?

Obecně řečeno v mém katalogu naleznete jak náramky a náhrdelníky, tak náušnice nebo například přívěšky na klíče. Jsem také moc ráda, když má zájemce originální a realizovatelný nápad na handmade šperk. Potom se vždy můžeme domluvit i na výrobě zboží, které v katalogu nenabízím.

Největší zájem je určitě o wirewriting na zakázku. Mohu vyrobit jakékoli jméno či nápis, kterým si pak můžete ozdobit svůj krk či zápěstí. Dále pak ze stejných drátků vyrábím srdíčka, houslové klíče nebo například na špercích velmi oblíbený znak nekonečna.

V mém katalogu také naleznete náramky z řetízků proplétané kůží, stužkou, nebo kamínky. Jedna z největších výhod je, že náramky vyrábím přesně dle obvodu zápěstí zákazníka, takže nehrozí, že by vám z ruky padaly, nebo naopak byly moc těsné.
Poslední položkou v mé nabídce jsou různé druhy přívěšků (jako např. kotvy, sovičky, kříže atd.), které jsou ve variantách jak náhrdelníků, tak i náramků.

5. Jak dlouho trvá vyrobit třeba jeden řetízek se jménem? Co je na tom nejtěžší?

Čas výroby určitě záleží na délce jména a na složitosti písmen, které se v něm nacházejí. Ale pokud bych měla určit průměrnou dobu, bylo by to asi 15 minut. Velmi často se ovšem stává, že drátek kleštičkami, kterými ho ohýbám, poškrábu. V tomto případě musím vždy začít úplně znovu, i kdybych už byla u posledního písmenka. Jsem velký perfekcionista, takže šperk, který vyrobím, musí vždy být bez chybičky.

Mařínka a její výrobky
„Pokud bych měla srovnat moji práci před 2 lety a výrobky z nynějška, jednalo by se o velmi znatelný rozdíl,“ přiznává Mařínka a já přikládám ukázku s rozdílem

6. Dalo by se říct, že tuto práci zvládne každý, nebo je k ní zapotřebí určitý talent a bezpochyby zručnost?

Určitě bych to nenazývala talentem, jde jen o to být kreativní, manuálně zruční, mít nějakou tu představivost a také trochu trpělivosti, jelikož jde také hodně o cvik. Pokud bych měla srovnat moji práci před 2 lety a výrobky z nynějška, jednalo by se o velmi znatelný rozdíl.

Mařínka a její výrobky

Nezbývá čas

7. A jak to vidíš s vyráběním do budoucna? Plánuješ třeba svůj vlastní e-shop?

Jednou bych si určitě svůj e-shop založit chtěla, v současnosti mi na to ale bohužel nezbývá čas, takže s tím ještě musím chvíli počkat.

Mařínka a její výrobky

8. Určitě se ovšem tvůj život netočí jen kolem vyrábění šperků, jaké jsou tvé další koníčky?

Jak jsem již zmiňovala, miluji veškerou kreativní práci. Do mých výtvarných koníčků mimo výroby šperků patří zejména keramika a digitální kreslení, což znamená, že kreslím na tabletu v různých programech na počítači, k tomu také patří grafika, se kterou si také moc ráda vyhraju. Tento rok jsem například navrhovala lístky a plakáty na náš maturitní ples :-) .

Další z mých největších koníčků je sport. Přibližně 13 let jsem se celkem úspěšně věnovala atletice. Kvůli zdravotním problémům jsem musela přestat, tudíž nyní sportuji jen rekreačně.

Mařínka a její výrobky

9. A čemu se vlastně věnuješ ve všední dny? Jsi studentka nebo už někde pracuješ? Prozraď nám něco více o sobě.

Již osmým rokem studuji Biskupské gymnázium J. N. Neumanna v Českých Budějovicích. Tento rok maturuji, což je největší důvod pro můj nedostatek času například na založení vlastního e-shopu. Příští rok se chystám na vysokou školu, budu se hlásit na obor biochemie.

Co se týče mých všedních dnů, trávím je většinou s mým přítelem, s kterým jsem již 4 roky, nebo s kamarády. Ráda si jdu zaběhat, nebo zahrát volejbal. Občas (poslední dobou velmi často) je třeba se učit, takže na další aktivity mi moc času nezbývá.

Mařínka a její výrobky
I takový netypický náramek najdeš u této slečny k zakoupení!

10. Závěrem máš možnost nalákat naše čtenářky podívat se někam, kde si mohou tvé doplňky zakoupit, kde je pozveš?

Mou hlavní základnou je profil na VotočVohoz, kde mě sleduje přes 600 uživatelů a kde mám již přes 320 pozitivních hodnocení a žádný negativ, tudíž si můžete být jisti spolehlivostí :-) .

Nedávno jsem si také založila facebookovou stránku, kde nejen že najdete mé handmade šperky, ale také zde zveřejňuji veškeré novinky v handmade katalogu. V nejbližší době se chystám uspořádat soutěž o nějaké ty šperky ZDARMA! Budu moc ráda, když mou stránku podpoříte :-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář