Brýle nemusí být nutně překážkou a vadou na kráse, mohou být i pěkným a moderním doplňkem, který při správném výběru podtrhne rysy tvého obličeje. Hledáš nové sluneční či dioptrické brýle a nevíš si s výběrem rady? Mám pro tebe tipy na super kousky!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Brýlaté léto bez módních přešlapů

Brýle chránící oči před sluníčkem jsou v poslední době velmi populárním doplňkem, u kterého je však bohužel velmi jednoduché koupit si nevhodný design obrouček. Jak tedy vybrat takové brýle, které tě nezklamou a naopak z tebe udělají střed pozornosti? Sluneční brýle by měly nejen dokonale sedět na tvém nose, ale taky plnit řadu užitečných funkcí. Samozřejmostí by měl být například UV filtr, který ochrání tvé oči před nebezpečným zářením, dále antireflexní vrstva, která eliminuje odlesky, nebo tvrzená skla, co se zaslouží o to, že ti brýle opravdu dlouho vydrží. Už jen proto je dobré vybírat brýle ve speciální optice. Zapomeň na levnější plastové modely za pár korun, které jsou sice módní, většinou ale dlouho nevydrží a oči vůbec neochrání. Sluneční brýle nemusíš kupovat každý rok, stačí jen investovat do nějakých kvalitnějších. Módní trendy se přece neustále vrací a retro je toho důkazem.

Hnědo-oranžové brýle Lancaster přináší šik retro look, seženeš je na Opti24
Hnědo-oranžové brýle Lancaster přináší šik retro look, seženeš je na Opti24

Styl brýlí podle tvaru obličeje

Jelikož na nás ze stránke fashion časopisů ve velkém útočí moderními tvary obrouček, mnoho z nás se pere s tím, že neví, jaké obroučky si vybrat. Budou mi slušet tlusté obroučky? Nebo bych měla zvolit něco decentního? Co jsou pilotky, lenonky či brýle ve stylu wayfarer? Vše je až překvapivě jednoduché. Každému tvaru obličeje zkrátka sluší něco jiného. Například pokud máš kulatý obličej, jsou ideální volbou tenčí hranaté obroučky. Jestliže máš hranatý obličej, budou ti nejvíc slušet brýle oválného nebo kulatého tvaru. Zajímavou volbou jsou i vrtané brýle bez obrouček. Protiklady k sobě zkrátka patří nejen ve vztazích, ale také při výběru brýlí.

Ostřejší rysy brady vyžadují oválnější tvar brýlí. A kombinace barev? Jasně, vždyť dámské brýle nemají být nuda!
Ostřejší rysy brady vyžadují oválnější tvar brýlí. A kombinace barev? Jasně, vždyť dámské brýle nemají být nuda!

Zaostři na ty nejčerstvější trendy!

Od celebrit až po street módu, IN jsou teď jednoznačně brýle s výraznými skly a se silnějšími obroučkami, které mohou hýřit různými barvami. Zatímco dříve byly silné obroučky hlavním rozpoznávacím znakem kdejakého šprta, dnes patří mezi povinnou výbavu každé milovnice moderní módy. Jestliže máš ze silnějších obrouček strach a nevíš, jak ti budou slušet, nemusíš nutně sahat po černé barvě. Všem blondýnkám a hnědovláskám bude slušet i světle hnědé provedení obrouček. Super jsou také extravagantní červené nebo modré kousky z nabídky obchodu Opti24, ve kterém můžeš zakoupit pěkné sluneční, dioptrické i třeba sportovní brýle.

Černé brýle Santos jsou dokonalou ukázkou toho, co dnes letí. Nesmrtelné tvary a drzá elegance!
Černé brýle Santos jsou dokonalou ukázkou toho, co dnes letí. Nesmrtelné tvary a drzá elegance!

Nechceš-li experimentovat a hledáš opravdu univerzální dioptrické brýle, vsaď na klasické tenké obroučky s atraktivně zdobenými stranicemi. Budeš stále trendy, ale zároveň se nemusíš obávat v takových brýlích vyrazit na libovolnou akci od zahradní párty po návštěvu divadla. Móda obrouček a brýlí se v posledních letech velmi změnila a ty máš nyní jedinečnou možnost si ji pořádně vychutnat!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář