Podzim je pro všechny milovnice módy absolutně skvělé období, během kterého mají možnost kombinovat, experimentovat a hrát si s barvami stejně jako příroda sama. Jaké nejčastější módní chyby během podzimu děláme?

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Jak zazářit?

Módní svět před podzimem zavalila hromada nových trendů, které sice vypadají velmi atraktivně, ale jejich slepé následování nepřináší vždy požadovaný efekt. Jakým chybám se můžeš snadno vyvarovat? Podívej se na přehled 5 módních přešlapů a můžeš si být jistá, že během sezóny plné barev doopravdy zazáříš!

1. Šatník musí být připraven na podzim

Podzimní počasí je proměnlivé a tomu je zapotřebí přizpůsobit i šatník. Několik posledních slunečních paprsků však není důvodem k tomu, abys nesmyslně kombinovala letní kousky s podzimním kabátem. Konec léta by pro tebe měl být jasným signálem k tomu, abys uložila všechny sandálky, kraťásky a tílka do šuplíku, který otevřeš opět až za rok. Podzim si zaslouží vlastní šatník. Velkou roli hrají materiály a střihy, které jsou pro každé roční období specifické. Nesnaž se tak outfit ošidit a doopravdy se oblékej již pouze do podzimního.

2. Kožešiny nejsou vždy elegantní

Opravdu velkým hitem jsou několik posledních let kožešiny. Pokud si vzpomeneš na hudební začátky Leoše Mareše, hned ti dojde, že je u nich velmi snadné šlápnout vedle. Mezi osvědčené tipy patří bílá kožešina a různé odstíny hnědé. Výraznám barvám se raději vyhni. V dnešní době už i umělá kožešina působí velmi elegantně a luxusně, ale pokud si jí vybereš v modré barvě, budeš působit velmi kýčovitě. Jako pěst na oko působí také levnější oblečení doplněné o kožíšek. Když už toužíš po kožešině, mělo by se jednat o jeden kus.

3. I světlé boty a doplňky mají šanci

Pravděpodobně ze strachu z ušpinění v podzimní plískanici mnoho žen sahá po černých botech a tmavých odstínech oblečení. Je pravda, že případná špína se na nich mnohem snadněji maskuje. To je však jediná výhoda, protože jinak v tmavém oblečení člověk snadno zapadne. Prakticky působí jako šedá myška. Neboj se zvolit světlou obuv a zářivější odstíny doplňků. Boty můžeš ochránit před nečistotou speciálním přípravkem, vhodnou prevencí je také jejich správná volba. Co takhle vysoké kozačky? U doplňků neváhej sáhnout po výrazných barvách. Není důvod, proč zůstávat při zemi.

4. Vrstvení vyžaduje čas a pečlivost

Není zapotřebí dvakrát vysvětlovat, že základní ingrediencí receptu na podzimní outfit je vrstvení. Zní to jednoduše. Na tílko se obleče tričko, následně třeba vestička a roli poslední vrstvy převezme huňatý svetr. Skutečnost je však mnohem složitější. Vrstvení vyžaduje čas a pečlivost při výběru správné kombinace. Záleží na barvách, materiálech a tom, jak vše dohromady ladí. Jednotlivé vrstvy je také zapotřebí umět na sobě náležitě srovnat. Vrstvení musí být upravené, nechceš přeci vyrazit ven jak hastroš.

5. XXL neznamená špatnou velikost

XXL oblečení je populární a dokáže skvěle zakrýt případné nedostatky. Na podzim se o slovo hlásí nadměrné kabáty a XXL topy, které skvěle kontrastují s úzkými kalhotami. Zásadní je volnější oblečení vždy doplnit o něco s úzkým střihem. V opačném případě postava ztrácí tvar. Stejně tak je důležité zmínit, že XXL trend neznamená špatně zvolenou velikost, případě nakupování oblečení v obchodech pro baculky. XXL oblečení je o střihu a jasném konceptu. Na to nezapomínej!

Tak co, už víš, jak se vyvarovat během podzimu módním přešlapům? Určitě ano, tak neváhej a užij si to!

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář