Možná, že skenuješ současnou nabídku drogérek a snažíš se ulovit produkt, který ti pomůže k dokonale bezchybné pleti. Co třeba taková báze pod make-up?

avatar

Nikola Ničová
Přehnaný perfekcionista a závislák na nakupování a blogu.

Co to vlastně báze je?

Báze je bezbarvá, většinou gelová hmota, která připraví tvoji pleť k nanesení make-upu a zvýší výdrž líčení. Pokud se ti už objevila i nějaká vráska, pak pro tebe bude báze skvělý pomocník, protože veškeré vrásky a jemné čárky zaplní. Také stahuje póry a báze s nápisem oil free je určena pro problematickou pleť. Existují dva druhy báze – gelová a krémová. Je jen na tobě, která bude ta top.

Výběr

Výběr správné báze velmi závisí na tvojí pleti – buď bude výsledek vypadat přirozeně, nebo to bude úplná katastrofa. Musíš najít barvu, která ti nejlépe sedne. Neboj se v drogerii nanést bázi na bradu, počkat až uschne a pak porovnávat, jestli má báze stejnou barvu jako krk. Většina dívek si oblibuje nažloutlé báze, protože kryjí načervenalé a narůžovělé skvrny.

Báze pod make-up
V obchodech i na internetu seženeš báze už za pár kaček.
zdroj: jxs.cz

Použití

Použití báze může být poměrně náročné, protože chceme vypadat skvěle a vyhnout se efektu masky. U báze plátí „méně je více“ dvojnásob. Pokud sis koupila pudrovou bázi, jemně ji aplikuj houbičkou. Tvým cílem je „usadit“ bázi jemnými tahy a ne přetažením na celý obličej.

Tekutá báze je velmi jednoduchá na použití. Navíc vypadá velmi přirozeně, takže je to jedna z nejvhodnějších bází. Kryje středně a je dobrá i pro suchou pleť, protože obsahuje zvlhčovadla. Aplikovat ji můžeš jakkoliv – štětcem, houbičkou i prsty.

Báze s krémovou strukturou je nejlepší na krytí nedostatků. Tato báze může být použita i jako samotný korektor. Rychle se aplikuje, a to jak prsty, houbičkou, tak speciálním štětcem.

Báze pod oční stíny

Tato báze má za úkol zabránit ztrácení očních stínů a linek a nehezkému usazování do očních záhybů. S bází ti líčení vydrží skvělé po celý den a tvé kouřovky budou večer vypadat stejně, jak když jsi ráno odcházela.

Báze pod oční stíny
Bází pod oční stíny je také mnoho a udělá ti mnoho služby.
zdroj: jxs.cz

Získej bázi zdarma!

Pokud se zaregistruješ na dermacol.cz a do tří dnů nakoupíš, dostaneš slevu 200 Kč, a navíc při nákupu nad 100 Kč dostaneš zdarma Dlouhotrvající bázi pod oční stíny! Ale pozor, platí to jen do 30. dubna, tak si pospěš.

Nevýhody báze

Báze obsahuje několik procent silikonů, které mohou způsobit ucpávání pórů, pokožka bude vypadat unaveně, mohou způsobit vrásky a akné. Báze je skvělá věc, ale když nutně nepotřebuješ, aby ti líčení vydrželo celý den, jenom make-up ti postačí. Skvělou náhražkou báze je také korektor nebo denní krém.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář