Každá z nás, která se alespoň trochu zajímá o líčení a kosmetiku, by měla vědět, že kosmetické štětce jsou zárukou dobrého vzhledu. Víš to i ty?

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Cesta k lepšímu vzhledu jsou kosmetické štětce

Nanášení make-upu prsty je zaprvé nehygienické a za druhé se do pleti nezapracuje tak intenzivně, jako s použitím štětce. I když je každý štětec vyroben proto, aby plnil nějakou funkci, můžeš si jeho funkci přizpůsobit k obrazu svému a k tomu co ti bude vyhovovat. Pojďme se nyní tedy podívat na základní typy štětců, které by ti rozhodně neměly chybět.

Sada štětců Sigma
Tato sada štětců obsahuje všechny potřebné štětce.
zdroj: solessence.com

Štětec na make-up / foundation brush

Tento typ štětce považuji za nejdůležitější. Díky němu bezchybně naneseš make-up a vytvoříš tak základ pro další líčení. Jeho výběr závisí na tom jaký make-up používáš, zda pěnový, tekutý, minerální, hustý, lehký atd. Standartní štětec na make-up by měl mít husté, měkké štětinky, které budou vytvářet velkou plochu a nebudou dráždit tvoji pleť. Existují také další typy těchto štětců, které se používají pro vytvoření přirozeného a lehkého make-upu, nazývají se kabuki štětce nebo „buffing“ štětce. Foundation štětec lze nahradit také houbičkou na make-up tzv. Beauty blender.

Kabuki štětce
Kabuki štětce jsou vhodné na zapracování make-upu do pleti.
zdroj: nanshy.com

Štětec na pudr / powder brush

Štětec na pudr je dalším must-have, co ti nesmí chybět. Díky němu vytvoříš přirozený finish, zafixuješ make-up a zmatníš pleť. Mezi hlavní atributy, které by měl tento štětec splňovat, patří to, že by měl být velký, objemný a nadýchaný, aby štětiny dokázaly nabrat pudr a rovnoměrně ho rozprostřít po pleti.

Štětec na pudr
Štětec na pudr musí být hustý.
zdroj: artdeco.de

Štětec na tvářenku / blush brush

Štětec na tvářenku se dá používat také na nanášení bronzeru nebo rozjasňovače. Není nic lepšího než to, aby tvůj obličej vypadal zdravě a svěže, čehož docílíš, když zvýrazníš tvářenkou svá líčka a bronzerem opticky protáhneš svůj obličej. Konturovací štětce jsou rozhodně cestou k lepšímu vzhledu.

Štětec na tvářenku a bronzer
Štětce na tvářenku bývají zkosené.
zdroj: makeupgeek.com

Štětce na oční stíny

Štětců na oční stíny máme několik. Klasickým plochým štětcem se nanáší stíny na pohyblivé víčko, blending brush je určený pro zjemnění přechodů mezi jednotlivými odstíny stínů a „C“ brush se může využít na nanášení kontrastního stínu do banánku, pod nadočnicové oblouky. Důležitou součástí líčení očí jsou gelové linky a i k těm potřebujeme příslušné náčiní. K zvládnutí rovnoměrné linky nad horními řasami nám poslouží tzv. angled/eyeliner brush

Oboustranný štětec
Oční líčení se neobejde bez štětců.
zdroj: advicesisters.net

Kde sehnat štětce?

Výběr štětců je hodně individuální věc a záleží na tom, jakou kvalitu od nich očekáváš i to, zda jsi profesionál nebo amatér. Pokud nevlastníš žádné štětce je dobré si na začátek pořídit sadu, kde budeš mít všechno potřebné. Každý štětec má na sobě většinou nápis, k čemu slouží, proto nemusíš mít obavy s tím, na co je použít. Kvalitní štětce za málo peněz nalezneš u ELF, v jejich Studio řadě. Výborný je také Zoeva bamboo set nebo set od Eco tools. Dražší profesionální štětce nabízí Sigma, Maestro, Real Techniques, Da Vinci nebo třeba MAC. Pokud jsi začátečnice v oblasti líčení, postačí ti sady od BrushArt, ELF (základní řada) nebo Essence.

Druhy štětců
Kromě těch základních, existuje mnoho jiných druhů štětců.
zdroj: beautysols.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář