S příchodem chladných dnů, nastává vhodná chvíle, abyste sáhly po teplejším oblečení. Základem podzimního outfitu by mělo být funkční prádlo. I když toto prádlo již ani u nás není žádnou novinkou, stále jej jen málokdo umí správně používat.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Špatná velikost funkčního prádla

Aby funkční prádlo plnilo svou funkci, musí přiléhat k tělu. Tam, kde nepřiléhá k pokožce, nemůže správně odvádět od těla pot i vlhkost. Při nákupu funkčního prádla je proto důležité znát svou přesnou velikost.

Špatné oblékání funkčního prádla

K dalšímu pochybení patří nesprávné vrstvení, kdy na sebe oblékáte pouze jednu silnou vrstvu, místu několika slabých. Jde o poměrně častou chybu. Správně byste se přitom měli oblékat tzv. “na cibuli”, přičemž každá vrstva má svou funkci. První vrstva odvádí pot i vlhkost od pokožky a udržuje tak tělo v suchu a teple. Druhá vrstva pak udržuje tu správnou tělesnou teplotu, která brání úniku tepla, zároveň nás chrání i před chladem zvenčí. Poslední třetí vrstva má pak ochranou roli. Chrání nás před deštěm, větrem i sněhem.

Špatnou volbou je tentokráte i bavlna

Spousta lidí chybuje i v tom, že si jako první vrstvu oblékne bavlněné tričko, nebo nefunkční spodní prádlo. Jenže, i když je bavlna kvalitním materiálem, v případě kombinace s funkčními materiály by bavlna neměla být ani pod funkčním oblečením, ani na něm. Pot a vlhkost pak totiž není odváděna od těla, ale drží se právě tam. Takové mokré oblečení nás pak bude nepříjemně studit a může způsobit i nepříjemné nachlazení.

Bavlna nesmí jít ani na první funkční vrstvu

Ani na funkční tričko si nemůžete obléct cokoli. I druhá vrstva by měla být prodyšná a měla by pustit vlhkost dál. Jinak vlhkost a pot uvízne v neprodyšné nebo bavlněné vrstvě. Paradoxně tato situace způsobí, že se budete ještě více zahřívat a také více potit. Držte se jednoduché zásady, všechny tři vrstvy by měly být ideálně ze stejného druhu funkčního materiálu.

Jedno funkční tričko vás nezachrání

Jedno funkční tričko vás skutečně nezachrání. Bohužel jen málokdo ví, že na trhu existuje rozličné funkční oblečení, které se od sebe liší nejen materiálovou skladbou, ale i svu tloušťkou a gramáží. Jednotlivé kousky si pak můžete vybrat  podle ročního období i sportovní aktivity, kterou se chystáte provádět.

Chcete zjistit jaké funkční prádlo frčí tento rok? Nakoukněte na stránky Luxusnipradlo.cz mají jen to nejmodernější na trhu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář