Nebaví tě, co nosí všichni ostatní? Nudí tě, co vidíš ve výlohách obchodních domů a chceš být svá a originální? Kašleš na diktát fashion časáků? Máš šanci nebýt jen ovcí z davu!

avatar

Šárka Lacinová
Denní snílek mnoha tváří s nikdy nehynoucí múzou.

Načerpej inspiraci

První a rozhodně zásadní rada zní: pro inspiraci chodit jinam, než všichni ostatní. Ty přece nechceš být jako oni. Vyhni se vesnickým candrbálům a obchodům, kam chodí všechny ostatní holky ze třídy. Tam opravdu múzu nechytíš. Možná tak vyrážku. Vyraz na underground akce, koncerty ne zrovna komerčních a začínajících kapel, mrkni se na artový filmy, kolekce mladých návrhářů a nemysli si, že to musí nutně být nuda. Naopak. Možností, jak to chytit za pačesy máš nepřeberně.

Šití
Se sadou na šití se můžeš pustit do kouzlení.
zdroj: kubesova.cz

Dej se do díla. A nešetři!

Vytáhni nůžky, jehlu, nit, fixy na textil, barevné spreje, trika, co tě už nudí, a začni řádit. Naprosto bez zábran. Jak jen je libo. Vše je dovoleno, tady neplatí žádný zákazy, žádná pravidla. Ber to jako hru a nedrž se zpátky. Spolehni se čistě na to, co cítíš a jak to cítíš. Dej starému tričku duši. Neboj se experimentovat s barvami, které se k sobě na první pohled nehodí. Neboj se extravagance. Je to jen na tobě. Chceš přece být vidět a nezapadnout mezi šedé myši a slepé následovnice trendů. Protože to ty rozhodně nejsi. Je na čase vystoupit ze stínu a ukázat všem záda.

Šitíčko
Chceš mít originální kousky? Stačí všechny potřebnosti, tvá chuť a nápady.
zdroj: blogspot.com

Buď hrdou nositelkou

Svoje výtvory nos zásadně s hrdě vztyčenou hlavou. Jedině tak sebe i svoji snahu a nápad prodáš. A kritické pohledy všech okolo s klidem ignoruj, protože jsi to TY, kdo má právo být hrdá! Jsi to právě ty, kdo je nenapodobitelný originál. Jsi to ty, kdo jde proti proudu. Jsi to ty, kdo může říct: „Jsem jiná než vy, mám svůj názor.“

Šicí stroj
S tímhle pomocníkem si zvládneš vytvořit spoustu úchvatných věcí.
zdroj: gadgether.com

Neztrácej kreativitu!

Jedním výtvorem to rozhodně nekončí. Zkoušej nové a nové možnosti, udržuj svou kreativitu při životě a sama uvidíš, že druhé tričko tvé vlastní výroby je lepší, než to první. Časem najdeš svůj osobitý styl a vše, co je trendy, tě nechá naprosto chladnou. Neztrácej nadšení pro věc, protože jsi to ty, kdo může jednou v budoucnu udávat směr ostatních!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář