Líbí se ti umělé nehty? Pokud ano, Kámoška pro tebe připravila další skvělý článek. Popularita umělých nehtů vzhledem ke své rozmanitosti vzhledů a originalitě roste čím dál tím víc. V posledních letech se zdobení nehtů stalo dokonce jedním z nejvyhledávanějších trendů současnosti.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Líbí se ti umělé nehty? Pokud ano, Kámoška pro tebe připravila další skvělý článek. Popularita umělých nehtů vzhledem ke své rozmanitosti vzhledů a originalitě roste čím dál tím víc. V posledních letech se zdobení nehtů stalo dokonce jedním z nejvyhledávanějších trendů současnosti. Svými nehty můžeš podtrhnout nejen svůj extravagantní look, ale také sebe samotnou. Jak tedy docílit cool nehtíků, které budou vypadat jako od profesionála?

Vykouzlit si krásné drápky můžeš i doma a zadarmo

Vykouzlit si krásné drápky můžeš i doma a zadarmo, chce to mít jen ten správný nápad.

Žádný lak! Vsaď na barvy

Pokud jsi mezi barvením nehtů nováček, měla by jsi vědět, že toto nehtové umění se netvoří pomocí laku na nehty, nýbrž barev na nehty. Tvoje fantazie může ze začátku trochu pokulhávat, proto můžeš začít své nehtíky zdobit drobnými puntíky nebo jednoduchými tečkami, stačí být kreativní. Hezky vypadají i jednobarevné či vícebarevné pruhy a tečky, které můžeš různé nakombinovat. Pokud jsi majitelkou krátkých nehtů, nezoufej! I tvoje ručky mohou vypadat stylově – stačí když na nehtech vykouzlíš barvičkami pár náhodných tahů, které pak vymaluješ.

Vzorů se neboj

Poté co zvládneš základní techniku barvení, můžeš přejít na tu méně profesionální. To znamená, že si opticky okopíruješ vzory, které odpovídají tvému oblečení a následně podle nich utvoříš i styl svých drápků. Skvěle vypadají například kostkované vzory. Celé dílo můžeš obohatit o třpytky nebo přidáním bezbarvého lesku. Pamatuj si: Čím více experimentování, tím více úspěchů a nápadů!

Vykouzli si pěkné drápky v pohodlí domova

Vůbec první věc, kterou musíš udělat, je odstranit starý lak na nehty. Pokud to neuděláš dobře a pečlivě, výdrž tvých nových nehtů se tak snižuje. Dále proveď manikúru, leštění, odstraň starou kůžičku, nehtíky zastřihni a následně si je vytvaruj podle svého vkusu. Předtím, než začneš nehtíky malovat, by jsi je měla natřít průhlednou barvou jako základ pro výdrž a ošetření. Barvička, kterou si zvolíš jako podklad, by měla mít tmavší barvu oproti vzorům – ty by měly být světlejší. Můžeš samozřejmě zvolit i opačnou variantu ( světlý podklad, tmavé vzory – vykouzlíš si tak skvělý kontrast mezi jednotlivými barvičkami). V případě vícebarevných vzorů zvol transparentní dolní vrstvu, na kterou však nepoužívej třpytky. Ty mohou celkový dojem zkazit. Až budeš mít základ hotový, chop se jemného štětce a barev na nehty a poté začni pomalu kreslit. Tato prácička vyžaduje pečlivost a přesnost, proto se nevyplácí nehty kreslit ve spěchu. Po ruce měj vždy odlakovač na nehty v případě, že přetáhneš nebo budeš chtít své kreslení pozměnit. Jakmile budeš se svým dílem hotová, nech nehty pečlivě zaschnout a poté je přejeď vrstvou barvy pro podpoření lesku.

Tip Kámošky: V obchodech s prodejem barev na nehty najdeš i mnoho samolepek, které můžeš použít v případě, že nejsi na kreslení dvakrát šikovná. Objednat si je můžeš ale i na internetu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Kate

  Bože, to je takovej hnus tyhle nehty… Furt to všude cpou, samý kosmetický salony místo pořádnejch mnohem užitečnějších obchodů či podniků. Hraní na kytaru se nevzdám pro takovýhle “pazoury”, který všude překážej a musí se na ně brát ohled i když si mažete chleba máslem :D

 • Lucien

  Nějako nechápu ten název článku. Příjde mi, že moc nesouvisí s obsahem. Nikde není řeč o umělých nehtech. Můžete mi to prosím vysvětlit?

 • Kámoška.cz

  Díky za upozornění, autorka dostane deset na holou :-)

 • Pája

  drábky? né drápky? :)