Pomáhají nám ostře vidět svět, ale také vyjádřit náš styl a dokreslit originální image. Jaké nápadité obroučky a typy brýlí rozhodně nepřehlížet?

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Brýle jako součást stylu! Jakými trendy se řídit při výběru?

Od šprtů po módní ikony

Při pohledu na módní svět je jasná jedna věc – brýle již dávno nejsou brány jako handicap šprtů a starších lidí s poruchami zraku, ba právě naopak! Nápadité obroučky plní stránky módních časopisů a mají jedinečnou schopnost dokreslit styl bez ohledu na to, zda-li se jedná o brýle s diopetriemi či bez. Přistupovat k brýlím jako k plnohodnotnému módnímu doplňku se zkrátka vyplatí. Nebojte se začít experimentovat a při výběru sáhnout po netradičních tvarech a barvách.

Sexy žena s dioptriemi? Ano!

Pokud se bez brýlí neobejdete a toužíte po nějakém univrzálním modelu, nemusíte se nutně vzhledem zařadit mezi učitelky, účetní a knihovnice. Vždyť i dioptrické brýle umí být sexy! Při výběru správného tvaru pro váš obličej navíc umí odpoutat pozornost od případných nedostatků. Základním pravidlem při výběru obrouček je kontrast, pokud máte oválný a jemný tvar obličeje, hledejte spíše ostřejší tvary, hranatý obličej si zase zaslouží více oválné obroučky. Přemýšlíte-li nad barvou u brýlí, které chcete nosit často, snažte se je více než se šatníkem ladit s barvou vašich vlasů.

Dámské brýlové obruby

Exkurze mezi kvalitní obruby

Zcela klasické brýlové obruby v tmavých barvách působí formálně, na čemž by nebylo nic špatného, pokud by lidé nezapomínali na to, že u obrub je velmi nutné hledět na kvalitu použitých materiálů a zpracování. Neváhejte investovat do kvalitnějších obrub, vždyť právě brýlí si okolí všimne na prvním místě a určitým způsobem dokládají to, jak se chcete prezentovat. Brýle vám vydrží několik let a vždy se na ně budete moci spolehnout. Pokud jde o styl, velmi dobře na ženské tváři působí jemnější obruby, určitě při výběru nepřehlížejte ani poloviční rám. Hezké modely mají na kontě značky jako Tom Ford. Ralph Lauren či Swarovski.

Ralph Lauren

Do krásného počasí

Nějaký ten drink u vody, procházka po městě a opalování. Hezké počasí milujeme a zcela samostatnou kapitolou jsou sluneční brýle. Především u nich je vidět obrovský posun, není třeba se brát velkých rozměrů ani extravagantních tvarů. Jedním z nejoblíbenějších tvarů posledních let je jednoznačně Wayfarer. Tento úspěšný a světove populární styl můžeme vidět jak na celebritách, tak na nerdech. Ze zkušenosti navíc mohu říct, že sluší prakticky každému.

Sluneční brýle

Výběr nepodceňujte

Ať už brýle musíte nosit, nebo chcete doplnit šatník o nějaký nedioptrický kousek, výběr rozhodně nepodceňujte. Brýle se vám za to odvděčí zkrášlením vašeho stylu, které tak často hledáme.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář