Je to zvláštní, protože člověk si něco velice přeje, ale zároveň neví, jestli na to má. Jestli je na to DOST dobrý. A to platí hlavně o modelingu! I když se některé modelky mohou zdát velice sebevědomé, i ony trpí strachem z odmítnutí. A bojí se tak chodit na castingy, protože si myslí, že jim vysmějí.

avatar

Lucie van Koten Kunešová
Modelka a autorka knihy JakNaModeling.cz

Je to zvláštní, protože člověk si něco velice přeje, ale zároveň neví, jestli na to má. Jestli je na to DOST dobrý. A to platí hlavně o modelingu! I když se některé modelky mohou zdát velice sebevědomé, i ony trpí strachem z odmítnutí. A bojí se tak chodit na castingy, protože si myslí, že jim vysmějí. Že ten strach moc dobře znáš? Bojíš se, že se ti na castingu vysmějí?

Strach z trapasu a neúspěchu nás pronásleduje téměř při každé aktivitě, u které nevíme, jak vlastně dopadne. Seber odvahu a jdi vstříct úspěchu!

Strach z trapasu a neúspěchu nás pronásleduje téměř při každé aktivitě, u které nevíme, jak vlastně dopadne.

Příprava na casting

Modeling bohužel nefunguje tak, že budeme sedět doma u zrcadla a čekat, až se nám nějaký vlivný a bohatý klient ozve s nabídkou na lukrativní focení či VIP módní přehlídku. Jak už jistě víš z nově vydané knihy Jak na modeling, je potřeba pro svůj sen být modelkou něco udělat. A to něco znamená se i sebrat a obcházet castingy. Překonat se, přemoci se, zabojovat. Zabojovat sama za sebe i se svým nízkým sebevědomím. Poprat se s pochybnostmi, že ostatní holky jsou krásnější a mají mnohem vyšší šanci na úspěch.

Sbírej zkušenosti

Pravda je totiž taková, že i když casting nevyhraješ, svět se nezbortí. Klient se ti nevysměje ani nevyhodí se slovy, že tam TY rozhodně nemáš co dělat. Zaprvé si to nikdy nesmí dovolit a zadruhé každý v téhle branži ví, že ne každá modelka se hodí na všechno. Nemusíš být zrovna typ na přehlídku spodního prádla, ale můžeš se zase skvěle hodit jako výrazná tvář do mnoha reklam. Hrubého zacházejí se tedy opravdu neboj. Naopak budeš často překvapená, jak jsou lidé okolo (i samy modelky) milí, usměvaví a nápomocní. Potkáš samé zajímavé a úspěšné lidi a kdo ví, koho na první pohled okouzlíš.

Silikony nepotřebuješ

Mě se jednou dokonce stalo, že mě (samozřejmě omylem) agentura poslala na casting, na který jsem se ale opravdu nehodila. Vedle mě totiž seděly samé finalistky a vítězky MISS, profesionální modelky, gazely i silikonové krásky. A já neměla ani titul krásy, ani dva metry dlouhé nohy, ani silikonová prsa. Ale protože zkusit se má všechno, rozhodla jsem se zůstat. Stejně byla venku pořádná zima, a tak jsem chtěla pobýt co nejdéle v teple. A víš co se stalo? Klient od začátku věděl, že jsem se přimotala tam, kam by mě vlastně ani nepozval, a tak si se mnou začal povídat a navrhl mi několik jiných a pro mě zajímavých projektů, kde bych se jako modelka mohla uplatnit.

Překonej se

Lidé, co si na castinzích modelky vybírají, jsou totiž také jen lidé. Mají své nadřízené a snaží se pro ně vybrat tu nejlepší možnou kandidátku. Snaží se držet striktních pravidel, jak by daná slečna měla vypadat a ostatní dívky musí slušně odmítat. Tudíž strach z toho, že se ti vysmějí, můžeš (od)vážně opustit. Existují samozřejmě lidé, kteří se na modelku dokážou utrhnout a jednat s ní jen jako s věšákem na šaty, ale takové neurotiky nemáš přeci za potřebí poslouchat. Ale jak jsem zmínila už na začátku – je potřeba se překonat, přemoci a zabojovat. Ale za to ten sen přeci stojí, ne?

Chceš vědět o modelingu víc? Pak omrkni blog Život Podle Lucie a knihu Jak na modeling!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • jan novak

    nechci kamoska.cz kazit ksefty , jen bych podotknul ze nema cenu chodit na casting pokud nesplnuju obecny pozadavky na modleku >>vyska 172+ cm , miry 90/60/90 +-2cm , pokud vas presto nekde vemou tak pozor vetsinou z vas jen vytahaji penize za book a kurzy ,ve finale dostanete certifikat/car papiru / ale praci vam neseznou. samozrejme je mozne mit foceni jako konicek