Spousta žen drží dietu, jelikož chtějí být štíhlé a spousta jiných žen si musí hlídat jídelníček, aby nebyly příliš hubené. Obě strany se často napadají. Přitom v každé ženě je krása.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Souboj

Propagace štíhlosti

Módní průmysl už velmi dlouhou dobu propaguje především štíhlé dívky. Je to také strategie západních zemí. Představa krásy se tedy upravila ve štíhlou usmívající se dívku. Štíhlé ženy mohou mít krásnou postavu, pokud se tato představa nepřetransformuje v anorexii. Ta se v posledních letech hodně rozšířila.

Dva extrémy se odsuzují

Jenže na tuto propagaci se začalo časem hodně útočit. Především proto, že někteří návrháři měli na modelky naprosto šílené požadavky a anorektičky z nich začali dělat mnohdy právě oni. Štíhlé se pak pozměnilo v hubené. Vzhledem k tomu, že jak se šířila anorexie, tak se ještě více začala šířit obezita. Za to už ale nemůžou návrháři, ale lenivost ve stravování anebo fast foody. Do modelingu se tedy dostali konečně normální tvary a i plnoštíhlé velikosti. Jenže ve společnosti zůstala zaujatost vůči oběma stranám.

Určitě jste to zažili

Já sama vidím okolo sebe, jak se lidi vzájemně neustále odsuzují. Ale má na to ten druhý vážně právo? Nesype si spíše popel na hlavu? Já jsem byla vždycky drobné postavy, a když jsem onemocněla, hodně jsem zhubla. Bohužel se ze mě velice rychle stal hubeňour. Samozřejmě se snažím přibrat, abych si neničila zdraví ještě více. I před tím jsem cítila neustálý nátlak od společnosti, jestli jím a kolik vážím. Teď ho cítím dvakrát takový. Není to příjemné a k tomu hrozně stresující. Ale co je na tom to divné? Ten nátlak chodí především od žen, které mají nadváhu. Nikdy bych jim neřekla ,,Držíš už dietu?“, ,,Zhubla jsi konečně?“, ,,Kolik vůbec vážíš?“. Samozřejmě teď nemluvím o rodině, ale i o lidech, kteří by si mohli některé otázky ušetřit. Na druhou stranu si všímám i nátlaku na ty plnější. Tak co ta dnešní společnost vůbec chce?!

Kompromis je nejlepší, ale ne lehký

Já sama si myslím, že je nejlepší být něco mezi plnoštíhlou a hubenou. A dobře chápu, že to není jednoduché a je to mnohdy velký boj. Boubelky i hubené se vymlouvají na geny a nesnaží se. Držením diet bez cvičení se sotva zhubne a jezením bez pořádného řádu se těžko přibere. Já sama nemám právě ráda, když se lenochové vymlouvají a ničí si zdraví. Nelíbí se mi, když si někdo zničí tělo i zdraví a naprosto zbytečně, zatímco někteří lidé musí tvrdě bojovat. Ale ráda každému pomůžu, ať už je to bezdomovec, který potřebuje něco k snědku nebo kamarádka, která potřebuje upravit jídelníček. Ale opravdu mě přejde chuť pomáhat, když je to člověk, který druhé odsuzuje a sám by se měl zamyslet. Navíc nezapomeňme, že někteří za postavu nemůžou, kvůli různým nemocem.

Jsme silné, krásné, bojujme!

Také si se setkala s ošklivou povrchností? Neber to od lidí, kteří sami neumí naložit se svým životem. Oni sami svoje neštěstí hází na druhé. Je to od nich nejenom nespravedlivé. Každá žena je krásná, ať už má kypré tvary nebo ne. Proč si kazit život tím, že se budeme snažit vypadat přesně tak, jak chtějí ostatní? Bojuj hlavně za sebe a své zdraví. A o chlapy se neboj, jsou tací, kteří rádi pořádnou ženskou a i takoví, kteří rádi štíhlejší. Koukni na Keiru Knighltey, jak může být krásná, když zrovna extrémně nehubne. A na druhou stranu na Adele, které ta postava prostě také sluší.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Lulu67

  Stihla-anorekticka
  Par kili navic nebo tlustci-nadvaha
  Takhle lidi soudej

 • Karol

  Takové zkušenosti jsou i mé. Není to příjemné, ale od ostatních i zcela bezohledné. A tak to bohužel mají i lidé s opačným problémem s váhou. Rozhodně si to tak neber.. Oni také nejsou dokonalí, ale nejsi ten člověk, který by jím na veřejnosti něco ošklivě vytýkal. Jsi tím lepší než oni.

 • Terez

  Mám podobnou zkušenost. Jsem drobnější postavy, spíše chlapeckého typu, řekla bych, tedy bez výrazných ženských křivek. Zařadila bych se do středu, mezi štíhlé a plnoštíhlé.
  Nedávno jsem nastoupila do nového pracovního kolektivu, kde jsem nejmladší. Nicméně, když jsem jednou prošla po kanceláři, zavřít okno kvůli chladu, kolega mě počastoval větou: ‘Vždyť jsi kost a kůže, podívejte se na ni!’. Nejen, že to bylo víc než nevhodné, vůbec ne na místě, protože takovou postavu opravdu nemám, ale dost se mě to dotklo a zaskočilo. V práci jsem často terčem podobných, rádoby vtipných poznámek, ale to přisuzuji mému věku a tím, že jsem nováček. Každopádně, není to nic příjemného.

 • Karol

  Rozhodně souhlasím. Jde o zdraví a dobrý pocit!

 • Fifinka

  uprimne toto velmi odbre poznam :) ) z oboch stran. ako nie ze by som bola extremne baculata ale bola som silnejsia asi ako sa patrilo, no :) vec nazoru ze, ludia ze si neni si tehotna atd.. a ked som nasla sport co ma bavi , nerobila som to polovicato ale zo srdca, taak som samozrejme sa stala obdobou svojho stihleho ja xd a samozrejme nic ine sa nedalo cakat haters gonna hate ze, takze iba suskandy typu ze som anorekticka alebo ze vraciam ( bulimicka) . Moj nazor je taky ze zena je krasna aj ked je okruhlejsia no malo by to byt v nejakych hraniciach take aby sa ona citila pritazlivo a neuzierala sa jedlom zo smutku doma v kutiku ze je tucna alebo ako sa na nu pozeraju a hlavne aby neublizovala svojmu zdraviu je jedno ci obezitou alebo prilisnou sebakontrolou stravy :) poruchy prijmu potravy nemusia byt len ana a bulimia..:) takze tak. vsetkym holkam co sa chcu trosku zmenit kvoli sebe baby! drzim palce. peace ;)