Letošní podzim je z pohledu módy obrovsky zajímavým obdobím, na povrch se derou nové trendy a je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jakou bižuterií a doplňky budeš oslňovat během podzimní sezóny.

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Blýskni se v podzimní plískanici, vybírám pro tebe bižuterii a doplňky

Vintage neztrácí dech

Je tady několik let a několik dalších tady určitě bude, ale teprve s podzimem získává vintage styl pořádné kouzlo. Stačí se ponořit do zaprášené skříně a vytahat z ní módní skvosty a babiččiny šperky, do kterých se člověk snadno zamiluje i desítky let po jejich vzniku. Že žádnou takovou skříň doma nemáš? To vůbec nevadí, letos je vintage styl víc než kdy jindy kombinován s moderními prvky. Stačí se podívat na tyto nádherné náhrdelníky. Při výběru konkrétních kousků je dobré myslet na to, že podzim fandí zlaté a přírodním motivům. Z materiálů a tvarů nezklame prakticky žádný, velmi žádané jsou krystaly působící v posledních paprscích babího léta opravdu úchvatně.

Nepřehlédnutelný náhrdelník s plastovými krystaly ve tvaru květin

Nepřehlédnutelný náhrdelník s plastovými krystaly ve tvaru květin

Luxus mezi padajícím listím

U již zmíněné zlaté určitě ještě chvilku zůstaneme, protože právě zlatá bižuterie a doplňky patří k podzimním “must-have” záležitostem. Osvědčená paleta barev hovoří jasně, zařaď do šatníku oblečení v zemitých teplých tónech, mezi které patří například takové barvy jako medová, khaki, cihlová či právě zlato, které mohou v celkovém looku reprezentovat například náramky či opět nějaký hezký náhrdelník, který však nesmíš utopit ve svetru či jiném svršku. Vrstvení je kapitola sama pro sebe, nicméně příliš mnoho vrstev udělá hastroše i z modelky. K tomu si stačí přičíst šperky peroucí se ve vrstvách látek o pozornost a módní faux-pas je na světě.

Zlatý náhrdelník má nastavitelnou délku zapínání a hodí se nejen na večerní akce

Zlatý náhrdelník má nastavitelnou délku zapínání a hodí se nejen na večerní akce

Náramek ve zlaté barvě, který zdobí hvězdice s drobnými krystaly

Náramek ve zlaté barvě, který zdobí hvězdice s drobnými krystaly

Sleva

Zlatý náramek s hroty je elegantní, ale zároveň dokáže i provokovat

Zlatý náramek s hroty je elegantní, ale zároveň dokáže i provokovat

Návrat ke kořenům a rozevlátosti

K podzimu pochopitelně patří také přírodní materiály, které bohužel v poslední době nedostávají v módě příliš velký prostor. Nemluvím o kožichu z norka, ale o dřevu a třeba i kůži. Vždyť tyto materiály mají vlastní duši a do podzimního outfitu zkrátka patří. Ani s účastí přírody se to nesmí přehánět, cílem je vykouzlit přirozený a hřejivý look, ne vypadat jako neudržovaný účastník festivalu Woodstock z roku 1969. Větrné období nahrává také určité rozvernosti a rozevlátosti, doporučuji si tak udělat zálusk na módní šátky a jejich originální způsoby vázání.

Koženkový náramek s květinou ozdobí tvůj podzimní outfit

Koženkový náramek s květinou ozdobí tvůj podzimní outfit

Udělej prostor radosti

Nudné svetry, šedivé odstíny, neforemné baloňáky, pohorky a futuristické šperky, tak přesně to je skupinka věcí, kterou by sis měla na podzim držet od těla. Je tady vintage inspirace, precizně střižené kabátky a sympatická bižuterie s nápadem, která v kombinaci se správným oblečením dokáže zázraky. Jsi připravena blýsknout se v plískanici?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář