Krásné zuby – krásný úsměv. Určitě jsi toto známé pořekadlo již někdy slyšela. V dnešní době chceme všichni vypadat co možná nejlépe, a proto by zářivý úsměv měl být základem naší vizáže. Naštěstí existuje několik způsobů, jakými lze docílit krásných, zdravých a tím pádem bílých zubů.

avatar

Katka Zezulová

Krásné zuby – krásný úsměv. Určitě jsi toto známé pořekadlo již někdy slyšela. V dnešní době chceme všichni vypadat co možná nejlépe, a proto by zářivý úsměv měl být základem naší vizáže. Naštěstí existuje několik způsobů, jakými lze docílit krásných, zdravých a tím pádem bílých zubů. Kromě pravidelné ústní hygieny a preventivních návštěv u dentisty sem spadá i možnost nechat si zuby vybělit.

Zuby jsou naší vizitkou, investovat do nich se vyplati

Zuby jsou naší vizitkou, investovat do nich se vyplatí

Je pro tebe bělení zubů správná volba?

Nejprve je třeba zvážit, jestli je tvůj chrup vůbec k bělení zubů vhodný a z jakého důvodu tvoje zuby zežloutly. Nejčastějším důvodem žloutnutí zubů bývá kouření, dále určitou roli hraje i tvůj věk a druhy jídel a pití, které si dopřáváš. Bělení zubů se výrazně nedoporučuje, pokud je ti méně než 16 let, pokud máš na zubech korunky, pokud máš tenkou zubní sklovinu, pokud trpíš častými záněty ústní dutiny a samozřejmě i v případě, že jsi těhotná nebo kojící matka. Na trhu existuje několik metod bělení zubů. V zásadě se tyto metody dělí do dvou skupin – na ty, které lze provádět sám doma bez dohledu lékaře, a takové metody, které provádí pouze zkušený specialista.

U specialisty

Profesionální bělení zubů u odborníka zpravidla probíhá pomocí peroxidu vodíku, který se aplikuje na zuby ve formě bělicího gelu. Při této metodě je třeba dbát zvýšené opatrnosti na okolní dásně bělených zubů, na které se peroxid nesmí vůbec dostat. Specialista by měl být schopen odhadnout, jaké množství peroxidu jsou tvoje zuby schopné vydržet.Dalším způsobem bělení zubů je metoda, kdy dentista sejme otisky zubů a podle nich vytvoří pryžový aplikátor, do něhož se aplikuje bělicí hmota a zákazník si pak bělí zuby sám doma. Cena tohoto způsobu bělení zubů pod dohledem stomatologa se pohybuje mezi 4 a 8 tisíci korun. Nejnovějším a zároveň i nejúčinnějším způsobem bělení zubů je metoda modrého laserového paprsku. Bezbolestný zákrok trvá asi 30 minut, jeho cena se pohybuje od 7500 Kč, ale při dodržování určitých pravidel bílé zuby vydrží i několik let.

Doma

Pro domácí bělení zubů existuje celá škála zubních past a gelů s bělicím účinkem. Účinek těchto přípravků je spíše preventivní, a proto se spíše doporučuje porada s odborníkem. Používáním těchto přípravků rozhodně nic nezkazíš, bohužel ti ale s největší pravděpodobností bílý chrup nezaručí. Jestli se z jakéhokoli důvodu rozhodneš pro bělení zubů, vždy se dobře na zvolené zubní ordinaci informuj a před samotnými zákroky se poraď klidně i s několika odborníky. Zuby jsou tvojí vizitkou, a proto je třeba se o ně pečlivě starat a před jakýmkoli větším zákrokem si vše důkladně promyslet.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • niall

    pasty nefungujou ! asi rok používám bělící a nic :(

  • http://www.smille.cz/belici-zubni-pasta.html Lucka

    Já byla cca před rokem na bělení zubů laserem a je to skvělé, zoubky jako perličky :o ) doporučili mi, abych přesto používala i bělící zubní pastu, a je fakt že mi zuby nežloutnou, i když konzumuju hoooodně kafe :o ) ale upřímně si nedokážu představit, že by my tyhle zuby dalo jenom to domácí bělení zubů.