Stejně jako u oblečení, i u líčení návrháři určují trendy, vědět o nich dávají na přehlídkách. Zimní trendy jsou podle některých z nich důležitější, protože v létě se na líčení tak velký důraz neklade- už jen z praktických důvodů.

avatar

Katka Jandová

Stejně jako u oblečení, i u líčení návrháři určují trendy, vědět o nich dávají na přehlídkách. Zimní trendy jsou podle některých z nich důležitější, protože v létě se na líčení tak velký důraz neklade- už jen z praktických důvodů. Chceš proto vědět, jaké zimní trendy budou in, abys nebyla pozadu? Koukni na ty největší trháky s Kámoškou!

Co nosit, aby ses neklepala zimou a ještě byla neodolatelná?

Beauty trendy čeká tento podzim a zimu takové menší revoluce. Hltej novinky, ať ti neujede polární expres!

Vlasy s leskem oslňujícím

Zimní trendy na rok 2010 zcela ovládl návrat do padesátých let, ať už se jedná o oblečení, líčení nebo účesy. Není ale lehké takový napodobit, vytvoření drdolu s položkou chce cvik, výsledek je ovšem úžasný. Zimní trendy navíc doporučují přetáhnout si přes něj tlustou hrubě pletenou čelenku. Návrháři letos upřednostňují minimalismus, který má své nesporné kouzlo. V účesech ho můžeš dosáhnout jednoduchým sčesáním vlasů na jednu stranu, bohatě je ovšem nalakuj a nageluj, ale ti vlásky zbytečně nepoletovaly. Je jen na tobě, jaké straně dáš přednost. Takto učesané modelky se objevily třeba na přehlídkách Calvina Kleina, Caroliny Herrery nebo Alexandra Wanga. Vysoký lesk účesu patří vůbec mezi nejdůležitější zimní trendy. Je variabilní a hodí se k jakémukoliv účesu, vlasům tak navíc můžeš dopomoci ke zdravějšímu vzhledu.

Líčení klidně extravagantně

Důkazem toho, že se letní, ani zimní trendy nemění, jsou třeba kouřové oční stíny. Jsou variabilní, jejich odlehčená forma se hodí na denní líčení, večer ti jako mávnutím proutku vykouzlí sexy pohled. Bez ohledu na zimní trendy každému sluší jiná důraznost a stínování, líčení bys proto měla přizpůsobit hlavně svému typu. U očí zůstaňme. Jak poznáme pravou Pařížanku? Podle hustého a výrazného obočí. Právě to si mezi zimními trendy našlo také své místo. Pro zvýraznění si můžeš obočí také nabarvit, klasické odstíny jako hnědá nebo černá jsou ale na vedlejší koleji, tu pravou šťávu má extravagantní zelená nebo fialová. Zimní trendy si mezi sebe veselé barvičky vůbec pustily. Není ničím zvláštním nalíčit si oči několika neonovými stíny nebo si připnout barevné pramínky vlasů. Možná to bude chtít trošku více sebevědomí a povznesení se nad ostatní, u srdíčka tě ale může hřát pocit, že jsi o krok ( možná že i o hodně kroků) před ostatními. Pokud si na takový extrém netroufáš, zkus aspoň rudou rtěnku, která už pár sezón mezi zimní trendy patří a letos mezi nimi také figuruje.

I černá je povolena

Další věcí, která patří mezi zimní trendy, je úplnou novinkou. Rtěnka už se nenanáší klasicky po celé délce rtů, ty se pak sešpulí a líčení je dokončeno. V módě je líčení pouze poloviny rtů bez koutků, s touto myšlenkou uspěl Dior, Marni nebo Max Azria. Nemusíš být goth, aby sis mohla dovolit černočerný make-up. Černé oční stíny, tmavě fialová nebo rudá rtěnka a k tomu do kontrastu bledá pleť- to vše zimní trendy upřednostňují. Tento typ líčení ale doplň o elegantnější oblečení, které bude působit luxusně a vyzdvihne ho.

Bez malovátek to také jde

Jedny z největších hvězd módního průmyslu, Marc Jacobs a Stella McCartney si naopak řekli, že make-up je zbytečný a na molo vyslali své modelky bez jakékoliv řasenky, oční linky, stínů nebo rtěnky. Základní trojka, make-up + pudr + tvářenka, ale zůstává stejná. Je to vlastně pochopitelné – matná pleť bez chybičky si k dokonalosti vystačí sama.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář