Každá žena se chce cítit krásná. V dnešní moderní době naštěstí existuje mnoho způsobů, jak toho dostáhnout. Kolikrát se však stává, že si ženy navyknou své zkrášlovací rituály, které místo toho, aby je udělaly hezčí, jim naopak ubližují. Zničené vlasy, špatný make-up či špatná péče o pokožku vám může nadělat pěkné vrásky.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Každá žena se chce cítit krásná. V dnešní moderní době naštěstí existuje mnoho způsobů, jak toho dostáhnout. Kolikrát se však stává, že si ženy navyknou své zkrášlovací rituály, které místo toho, aby je udělaly hezčí, jim naopak ubližují. Zničené vlasy, špatný make-up či špatná péče o pokožku vám může nadělat pěkné vrásky. My naštěstí víme, jak se chybám vyvarovat a přinášíme několik triků, které vás udělají mladší.

Ne všechna líčidla se hodí pro každou z nás.

Ne všechna líčidla se hodí pro každou z nás. Taky by si mohla dopadnout jak postavička z komiksu!

Méně znamená více

Myslely jste si, že se dají vrásky schovat pod make-up? Přílišná vrstva make-upu je jen zveličuje. Ale aby nedošlo k omylu. Dnešní moderní kosmetické insituty jsou natolik vyškolené, že vytváří speciální make-upy, které vám pomáhají vráskám předcházet nebo je alespoň vyhlazovat. Avšak i obyčejné značkové make-upy vám vrásky nevytvoří, pokud se správně odlíčíte, což je ihned první zásadní chyba, kterou dělá mnoho žen. A jak správné make-up odstranit? Ruce a čistící gel nestačí, budete potřebovat kartáček, nebo houbičku. Houbičkou či kartáčkem (s jemným povrchem) zatlačte po celém obličeji. Krouživými pohyby postupně odstraníte make-up tak, aby byla vaše pleť dokonale čistá. Nezapomeňte i na další pomocníky, jako je čistící pleťová voda.

Jak je to s peelingem?

Čím jsme starší, tím déle trvá, než se dokonale zbavíme odumřelých kožních buněk. Pokud chcete, aby vaše pleť byla matná, postačí jednoduchý trik. Dobrým pomocníkem může být glykolová kůra, kterou stačí použít jednou nebo dvakrát týdně. Mnoho žen dělá tu chybu, že si obličej omývá jen obyčejnou vodou – to však nestačí. Dobrá značka pro vaši pleť je Clinique.

Rtěnky – né každá je pro vás vhodná

Pokud vám je více, než čtyřicet, tak byste se měla vyhnout všem rtěnkám, které mají kovové a duhové odlesky. Lepší volbou budou rtěnky s leskem ( bez třpytek). Klasickou rudou rtěnku, která vypadá skutečně dobře nabízí značka Estée Lauder. Vaše rty budou plnější a ženštější.

Nezanedbávejte své ruce

Dokonce i ta nejšikovnější kosmetička může zapomenout na správnou péči o své ruce. Ale proč trávit tolik času starostí o vaši tvář, když váš skutečný věk prozradí stejně ruce? Jednou za dva týdny byste měla hřebtům vašich rukou dopřát intenzivn čistící peeling s jemnými částečkami – můžete použít stejný přípravek, jako na obličej. Krom toho byste si každý den měla své ruce chránit před zářením SPF faktorem 30 ( nabízí například značka Neutrogena). Ochraným šítem vašich rukou mohou být však i další krémy, značka La Roche Posay dokáže vaše ruce udržet mladistvé a bojovat tak s nevzhlednými vráskamy a skvrnami.

Nepoužíváte ochranu proti slunci? Chyba!

Občas se stane, že si večer zapomenete namaz nohy krémem na zjemnění pokožky – to by nebyla taková velká tragédie, ale pokud se vystavujete slunečnímu záření, je třeba o sebe hodně pečovat a chránit se. Téměř všechny vrásky a jemné linky jsou kvůli slunci, takže se při každém slunění nezapomeňte namazat co nejvyšším stupněm ochrany. Ženy často zapomínají na obličej – na ten používejte ochranný faktor SPF alespoň 30. Pokud tuto zásadu budete dodržovat, budete si poté moci poděkovat, protože si na vás vrásky jen tak nepřijdou.

Nosíte oční stíny, které přidávají vašemu věku

Kovové a ledové oční stíny jsou skutečně oblíbené mezi mladými děvčaty, ovšem i ta by si měla uvědomit, že v nynější době jsou skutečně méně lichotivé. Proč? Nejen že vypadají příliš tvrdě, ale zvýrazňují jemné vrásky. Místo nich proto používejte stíny, které mají jemný lesk.

Bronzer se nepoužívá na celý obličej

Každý, kdo chce vypadat, jako by právě strávil víkend na dovolené na pláži, nemusí nutně předstírat své opálení pomocí bronzerů. Mnoho žen používá žluté a hnědé odstíny, které dodávají pleti matný vzhled. Místo toho postačí, pokud místo popráškování celého obličeje přejedete pouze vlasové linie, lícní kosti a bradu. Vyhněte se oblasti kolem očí, nosu a úst – zde se rychleji tvoří vrásky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Hrníček

    …a tento článek je plný pravopisných omylů :-D Nechci nikoho urazit, ale články od Anet a Nely jsou OPRAVDU strašné, kazí mi celkový dojem ze stránek… a nemyslím si to jen já :-) )