Krásný, barevný, okouzlující a někdy pěkně mrazivý. Takto bych charakterizovala letošní podzim. Nevadí mi sychravé počasí, aspoň jednou za rok jsem mohla vytáhnout průhledný deštník, nasadit si holinky, obléknout se do tlustého červeného svetru a skákat do louží. Užívala jsem si rádoby “londýnské” počasí.

avatar

Lucie Šubrtová

Krásný, barevný, okouzlující a někdy pěkně mrazivý. Takto bych charakterizovala letošní podzim. Nevadí mi sychravé počasí, aspoň jednou za rok jsem mohla vytáhnout průhledný deštník, nasadit si holinky, obléknout se do tlustého červeného svetru a skákat do louží. Užívala jsem si rádoby “londýnské” počasí. Teď už je tu ale prakticky zima a byla by škoda odstranit ze šatníku barvy. Co takhle barevné punčocháče, které vypadají dokonale nejen ke kozačkám?

Opravdu zajímavé punčocháče dokáží zvednout celý outfit tak, jak to černá klasika nedokáže. (zdroj:Les Queues de Sardines)

Opravdu barevné punčocháče dokáží zvednout outfit tak, jak to černá klasika nedokáže. (zdroj:Les Queues de Sardines)

Proč nosit barevné silonky, punčocháče?

Co dokáže vybarvit chladné až mrazivé počasí? Mně se vybaví barvy jako je červená, zelená a žlutá. Tak proč se takto neobléci? Mnoho žen chodí po celý rok v černé barvě. To jen proto, aby na sebe neupoutaly pozornost. Myslí si, že budou lidem pro smích. Když se podívají do zrcadla, vidí sebe, to ano, jenže po svém boku vidí tucet dalších lidí, kteří se na ně dívají. Některé ženy nenosí určité barvy oblečení pro to, že se jim to prostě líbí, ale pro to, aby se to líbilo ostatním a aby nebyly odsuzovány za svou originalitu. To je ale chyba, sakra velká chyba!

Barvy jsou prima

Chceš být veselá i v zimě? Nos barevné věci, neboj se třeba barevných punčocháčů, které patří k jedněm z trendů sezóny a pokud si vybereš správně, tak v nich není ani zima. Věř, že se za tebou otočí mnohem víc lidí, než když vyrazíš v pochmurné barevné kombinaci. Většina lidí nejdříve nechápavě kouká na tvé nohy, ale po chvíli si řekne, že to ve skutečnosti vypadá zajímavě a ty mu vlastně svou barevnou kombinací třeba i pozvedneš náladu. Barvy jsou od toho, aby nám dodaly určitou energii a hlavně dobrou náladu. Představte si, vidíte osobu zahalenou do černého a osobu v oranžových punčochách, co vás dokáže rozveselit? Co vás vytrhne ze stereotypu, který je tak moc ubíjející?

Co na to říkají muži?

Pavel (23): Mám rád barvy, ale nesmí být toho příliš. Už pár let se učím jako stylista a barevné oblečení doporučuji, ubere ženám věk. Samozřejmě mluvím o ženách starší generace. Ženy, noste černou, ale s barevnými doplňky :-) .

Tonda (19): Barvy? Určitě mě vždy oslní, dodávají mi energii, ale to je asi vše. Nemohl bych chodit s přítelkyní, která by chodila každý den v extra barevném oblečení. Například v modrých šatech a růžových punčocháčích. Připadal bych si vedle ní zkysle a navíc jde o módu, pro kterou nemám moc pochopení.

Karel (19l): Je mi jedno, co má přítelkyně na sobě, pokud tedy nejde o vytahané svetry od babičky. Sám nechápu módu u žen a jejich nakupovací horečky. Barevné punčochy se dají vydejchat, pokud nebude žena vypadat jako papoušek.

S čím barevné punčochy kombinovat?

Je naprosto jasné, že barevné silonky či jiné svršky nemůžeme nosit pořád, například na vánoční besídku či párty se ale hodí skvěle. Tohle trošku extravagantní oblečení vyžaduje určitou dávku odvahy a chuti pustit se do experimentu. Barevné punčocháče seženeš v každém větším obchodě s oblečením. Samotnou mě překvapila nabídka, kterou má například prodejna obuvy Baťa, jenž je prakticky v každém větším městě. Hledat můžeš pochopitelně i na netu. Cena se pohybuje od 100 Kč za jednobarevné punčochové kalhoty do 500 Kč za barevné punčocháče s atraktivním vzorem či originálním proužkováním. Pokud chceš dát svým nožkám šmrnc i v zimě, jsou barevné punčocháče skvělý pomocník.

Barevné punčocháče

Barevné punčocháče

Barevné punčocháče

Barevné punčocháče

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Jozefína

    Dobrý den. Přiznávám, že jsem tento článek nečetla celý a zaměřila se jen na doporučení, kde se barevné silonky dají sehnat. Na konci článku jsem našla, co jsem hledala. Bohužel i to, co mě velmi zarazilo. Autorce článku vzkazuji, že podstatné jméno “obuv” se skloňuje podle vzoru kost. Tudíž obuv bez obuvi (kost bez kosti), nikoli obuvY! Články asi (bohužel) může psát opravdu každý…
    S pozdravem Jozefína Eichlerová

  • misch

    jako muž chválím tento článek, škoda že mnoho dívek a žen chodí celou zimu v neatraktivních a nenápaditých džínách – jsou líné vymyslet na sebe něco zajímavějšího.