To, že Audrey měla vkus, to víme. Ale že to byla i skvělá a silná žena, je také fakt. Jenže ona byla tak výjimečná a krásná, že je v kurzu i dnes, tedy i po šedesáti letech své hlavní slávy!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Audrey Hepburn
Audrey byla báječná a milovaná žena, které si lidé váží dodnes
zdroj: the-collectiveonline.com

Nelze ji přehlížet ani dnes!

Audrey Hepburn (1929-1993) byla významná britská herečka druhé poloviny 20. století. Málem se herečkou nestala, jelikož se chtěla stát baletkou, což se jí téměř splnilo i díky získanému stipendiu. Její výška 168cm však zcela nevyhovovala dřívějším požadavkům, ale na druhou stranu si jí všimli lidé od filmu. A jakmile do filmu vstoupila, nebylo cesty zpět. Ukázalo se, že to byla naprosto vynikající herečka. Také získala hned několik cen. Mezi ty nejznámější patří Oscar, Zlatý Glóbus (za Prázdniny v Římě i za celoživotní přínos), ale i Grammy. Není asi třeba říkat, že její hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy najdete. Navíc jí obdivovaly ženy po celém světě, jelikož byla vyhlášena za jednu z nejlépe oblékaných a nejkrásnějších žen. Za války trpěla podvýživou a do budoucna se nízké váhy nedokázala zbavit, ale přesto si dokázala zachovat šarm i obdiv. Ale její krása i elegance se stále připomíná. Avšak to není vše. Důvodem, proč jí lidé měli a mají dodnes rádi je i její starost o děti a velvyslanectví v UNICEF.

Její síla a poučky se stále připomínají

Její život nebyl jednoduchý. Zažila si válku. Několikrát měla zlomené srdce. Plakala nad dětmi, které zemřely při potratu. Ale přesto dokázala být silná a celému světu to dokázat.

Citáty, které se dodnes připomínají a zvednou ti náladou, jsou např.:

 • Šťastné ženy jsou ty nejkrásnější.
 • Proč se stále měnit? Každý může mít svůj styl. Jakmile ho najdeš, drž se ho!
 • Pro krásné oči hledej dobro v druhých, pro krásné rty vyslovuj jen vlídná slova. A pro krásné nohy choďte s vědomím, že nikdy nemusíte jít sami.
 • Make-up tě může udělat hezkou jen navenek, ale nepomůže, pokud jsi ošklivá uvnitř. Pokud tedy nesníš make-up.
 • S dospělostí zjistíte, že máte dvě ruce. Jednu, abyste pomáhali sobě. Druhou, abyste pomáhali světu.
 • Co se dá od Audrey Hepburn naučit v módě?

  Naučit se od ní můžeš spousty i díky jejím citátům, ale také díky skvělému módnímu vkusu. Audrey měla problémy s velmi štíhlou postavou, ale uměla jí využít. Měla v pase necelých 58cm! Zvládla se s tím poprat totiž dokonale. Našla si svůj módní styl a toho se držela celý život. Přesně věděla, co jí sluší a svůj vkus nikdy nezradila. Navíc měla i spoustu věcí, které si nechala ušít na míru, aby to přesně padlo jejímu tělu. Také zdůrazňovala elegantní jednoduchost: Čím méně, tím více. Hlavní asi však je, že móda nepoužívala Audrey, ale Audrey využívala módu. Nenechala se ovládat trendy a uniformitou, ale dokázala to vše zkombinovat v její prospěch a být stále jedinečná. A také vždy radila, že by se o sebe dívka měla starat. Sama byla dokonalým příkladem toho, co říkala. Měla upravené vlasy, nehty i pleť.

  A chceš ji poznat o něco lépe? Doporučuji filmy: Snídaně u Tiffanyho, Sabrina a Prázdniny v Římě. Jak vypadala (móda) ve filmu, tak podobně vystupovala i mimo plátno.

        

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář