Plastická chirurgie, to není jenom seriál, ale realita, která obklopuje takřka každý život slavné hvězdy. Ano, není třeba dodávat, že většina z nich, ať už to potřebují nebo ne, si prostě zaskočí k plastickému chirurgovi a žádají různá vylepšení. Není nutné zmiňovat, že mnohdy se i ty nejlepší plastické operace prostě nepovedou.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Plastická chirurgie, to není jenom seriál, ale realita, která obklopuje takřka každý život slavné hvězdy. Ano, není třeba dodávat, že většina z nich, ať už to potřebují nebo ne, si prostě zaskočí k plastickému chirurgovi a žádají různá vylepšení. Není nutné zmiňovat, že mnohdy se i ty nejlepší plastické operace prostě nepovedou. A které ty plastiky jsou v současné době stále populární?

Některé plastické operace se staly už hitem, nad kterým čas od času přemýšlí většina žen. Víš proč?

Některé plastické operace se staly už hitem, nad kterým čas od času přemýšlí většina žen. Víš proč?

Touha mít krásné bříško

Myslím, že plastická operace břicha není příliš těžko pochopitelná. Pokud si někdo žádá odstranění přebytečného tuku a kůže na břiše, není to problém. Problémem však může být to, proč bylo před tím bříško takové, jaké bylo. Možná to není tak úplně problém břicha jako problém žaludku, myslíte, že si to vůbec někdo uvědomuje? Tato plastická operace je povětšinou doprovázena různými formami liposukce a mnohdy trvá i déle jak tři hodiny. Velkou nevýhodou této operace je, že je nutné na břiše udělat dva velké řezy – podélné a příčné. Nejsem si příliš jistá, zda se do budoucna dokáží úplně zahojit. Při této plastické operaci se odstraní přebytečná tkán pod kůží a v mnohých případech mohou být odstraněny i některé svaly – jednoduše proto, aby se docílilo plochého bříška. Otázkou ale stále zůstává, zda je to tak úplně správně?

Jedna liposukce za druhou

Liposukce – operace, která se poměrně snadno provádí snad na každé části těla. Mezi nejčastější partie patří: stehna, bříško, hrudník nebo ruce. Já osobně si ale myslím, že jde vcelku o silný zákrok pomocí kanyly – malé tenká trubice, která vede do zařízení sacího vakua. Existují ale i případy, kdy je tuk odsáván s pomocí injekční stříkačky. Liposukci jako takovou si nežádají jen lidé s problémovými partiemi, ale např. i sportovci, kteří se nemohou zbavit tuku v důsledku hormonální disbalance. Při této operace dochází ke značné ztrátě krve, a proto je lepší variantou řešení č. 3 – injekce, která rozkládá tukové zásoby.

Čelo jako letiště

A tím nemyslím čelo vysoké, ale čelo hladké. Při této operaci jde o napnutí kůže na čele. Dochází k odstranění tkání a svalů (je to vůbec dobře?). Jak to probíhá? Na čele se udělají čtyři řezy podél vlasů, přičemž se zjistí, které tkáně a svaly mají být odstraněny. Celý zákrok trvá cca 2 hodiny, ale podle mě je to docela “drastické”.

Krásný nosánek

Mezi další favority plastických operací patří i úprava očních víček a nosu. Zde se pracuje, resp. formuje chrupavka, kost a někdy i měkké tkáně nosu. Tak jak to všechny často vidíme na různých celebritách, nos je možné zvětšit nebo zmenšit. Například u lidí, kteří mají nos opravdu jako “skobu”, operaci docela chápu. V druhém případě si tuto operaci žádají lidé, kteří mají nosánek příliš dlouhý a požadují odstranění přebytečné špičky – v mnohých případech to může usnadnit i dýchání.

Lifting pro krásnou tvář

Tato operace je opravdu, ale opravdu jednoduchá – dochází k odstranění přebytečné kůže, která dělá obličej “tlustý” nebo nafouklý. Jde o vypnutí svalů, odsátí přebytečného tuku z podbradku – díky tomuto procesu se minimalizují viditelné vrásky u nosu a úst. Dále mizí mimické vrásky na čele, mezi obočím, kolem očí, prostě celkový stav pokožky je vypnutý. Problémem pro někoho může být cena operace, která je vyšší jak 40 000,- Kč.

A zase ty prsa

Ano, zmenšení prsou, ať je to možná k nevíře, se opravdu řadí mezi nejžádanější plastické operace. Někdo může mít z velikosti D nebo E, kterou mu obdarovala příroda, radost, ovšem některé ženy to spíše trápí. Velká prsa sebou přináší řadu problémů se zády. Navíc se s velkými prsy špatně sportuje. Při této operaci odebere chirurg část prsu, tuku a kůže a přesune tak bradavku a další tkáně na správné místo (v tomto případě výš). Oproti tomu i zvětšení prsou je stále populární, dokonce v mnohých anketách je na první příčce. Operace se provádí tak, že se vkládají prsní implantáty do řezu pod prsem, blízko podpaží nebo dvorce. Takový implantát má jednoduché složení: silikonová skořápka se silikonovým gelem nebo fyziologickým roztokem. Asi vám to nic moc neříká, ovšem kdybych se vás zeptala na 5 českých modelek, které mají zvětšená prsa, asi by řeč dlouho nestála, že? Někdo svá prsa miluje – jejich velikost, ovšem některé ženy nejsou spokojeny s jejich tvarem. Tento zákrok má název mastopexe a většinou ji ženy žádají z důvodu povislých ňader po porodu, kojení nebo když se objeví příznaky stárnutí. Operace se provádí tak, že se udělá několik málo řezů na prsou, zatímco je prsní tkáň nadzdvižena a dochází k novému umístění a tvaru.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Editt

    Také si myslím, že v dnešní době plastik neustále přibývá. Jsem pro, ale ne ve velkém. Zbytečně bych operaci nepodstupovala. Moje kamarádka byla na liposukci, nejdříve jsem si myslela, že si dělá srandu, když mi to poprvé řekla. Ale byla opravdu už zoufalá a nebyla spokojená se svým tělem. Podstoupila tedy liposukci a moc ji pomohla, jak po psychické tak fyzické stránce. Nevím to už jistě, je to pár let, ale byla zřejmě také u pana Justana.

  • Miška

    Parádní článek. Jsem ráda, že dnes už plastika není jen pro celebrity. Jak to kdysi bývalo. Ani cenově už nejsou tak nedostupné. Patřím mezi ty ženy, které plastiku podstoupily. Nechávala jsem si zvětšit prsa a konečně jsem se sebou spokojená. Myslím, že je dnes už hodně specialistů, kteří jsou opravdu šikovní. Já byla u doktora Justana v Brně a jsem s jeho výkonem spokojená :) .

  • černobílá.

    Moje matka má prsa G a o operaci zmenšení prsou taky uvažovala. Bohužel vzhledem k její ceně a tomu, že je máma momentálně bez práce, se jí hned tak nedočká.