Móda je prvek, který nás neustále ovlivňuje. Sníme o věcech, které nemůžeme mít, hledáme alternativy a proto je móda tak zajímavá. Pojď se podívat do zákulisí amerických seriálů.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Inspirace je všude kolem nás, a to jak na ulicích, tak i v seriálech. Ať už je to hvězdná Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě, nebo divoká Serena z Gossip Girl, všechny postavy z amerických seriálů plných módy představují fashion ikony ovlivňující své diváky. Pojď se teď společně se mnou podívat na seriály, které překypují báječnými outfity, drahými značkami a luxusem.

Gossip Girl

Serena a Blair bydlící mezi smetánkou na Upper East Side jsou v seriálu charakterizované róbami od Ralph Lauren nebo Oscar de La Renta. Nechybí ani jiná zvučná jména jako Marc Jacobs, Jenny Packham nebo Vera Wang, z jejíž dílny pocházely nádherné svatební šaty na královskou svatbu Blair. Možná právě tyto designérské kousky činí seriál okouzlujícím a oblíbeným. Běžný smrtelník se může rozplývat nad skvosty, které nikdy nebude moci mít, ale alespoň prostřednictvím seriálu může žít na chvíli v jiném světě.

Móda v Gossip girl
Seriálová hrdinka Serena v seriálu záři v nádherných róbách.
zdroj: wilton.ch

Seriál plný módy
Červené šaty pochází z dílny Oscar de La Renta.
zdroj: wilton.ch

Gossip Girl
Svatební šaty od Vera Wang.
zdroj: wilton.ch

Pretty little liars

Jediná věc, která je více překvapující, než děsivý scénář tohoto seriálu je přítomnost a vnímání módy, jako součásti této show. Lucy Hale, představující malou krásnou lhářku Ariu, je v průběhu dílčích epizod značně ovlivňována značkou Mandi Line, která se kdysi specializovala stylováním hudebních videí. Aria, stejně jako Mandi, často bere oblečení a přeměňuje jej, spojuje a kombinuje různé položky najednou. Ariu vystihuje spíše rockový styl, což je naprostý opak další seriálové představitelky Hanny. Její móda je více holčičí a novodobá. Její kostýmy pochází většinou z dílen Joie, Amanda Uprichard nebo Parker. Spencer je nejbohatší ze všech lhářek, avšak její nezávislý a rafinovaný styl se nese v duchu retra, typických školních uniforem a kostýmků. Nejméně políbena módou je v seriálu Emily, jejíž kostýmy jsou typicky teenagerovské.

Pretty little liars
Styl v seriálu Pretty little liars je velmi různorodý.
zdroj: thefunkyfashionista.blogspot.com

Carrie Diaries

Eric Daman je jméno kostyméra, který se podepsal svými nápady a stylizačními dovednostmi, jak pod již zmiňovaný seriál Gossip Girl, tak i pod novinku Carrie Diaries. Není pochyb, že seriál Sex ve městě se stal oblíbeným nejen díky pikantním historkám, ale i díky skvělému stylu Sarah Jessicy Parker. Deníky Carrie vyvolaly spousty očekávání, včetně jejího módního pojetí. Novodobý styl mladé Carrie je namixován kostýmy z obchodů Topshop a H&M, jenž patří mezi řetězce poskytující rychle se měnící módu, která jde snadno zkombinovat třeba s nesmrtelnými 80. lety.

Deníky Carrie
Seriálová Carrie má nezaměnitelný styl.
zdroj eonline.com

Carrie Diaries
Carrie nejčastěji nosí modely z obchodů Topshop a H&M.
zdroje: graziadaily.co.uk

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář