Láká tě vidina krásně upravených a zdobených nehtů? Viděla jsi je u kamarádky a nemůžeš odolat? Rozhoduješ se mezi gelovými a akrylovými nehty? Nemůžeš se rozhodnout? Existuje i Akrygel! V tomto článku ti prozradím, jak se akrylové nehty dělají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Také se dozvíš, v jakém cenovém rozmezí se pohybuje jejich tvorba a doplňování. Nehty o nás přece vypovídají mnohé. Ruce jsou naší vizitkou a zanechávají nesmazatelný dojem. Nehtová modeláž nám do rukou vkládá mocnou zbraň, jak zaujmout či upoutat pozornost. Velice často se nám povede okouzlit i svou drahou polovičku.

avatar

Kristýna Gregorová

Pevné a krásné, kdo by je nechtěl?

Pevné a krásné, kdo by je nechtěl?

O co jde?

Akrylové nehty bývají také označovány např. jako porcelánové, pryskyřicové. U nás jsou stále populárnější gelové nehty, přestože ty akrylové nehty jsou odolnější. V USA, narozdíl od nás, je až 80 % modeláží prováděno právě akrylem. Ptáš se proč? Jaké má akrylová modeláž výhody? Pokud se nemůžeš rozhodnout mezi gelovými nehty a akrylovými nehty, můžeš si nechat udělat nehty akrygelové.

Akrylové nehty na tři způsoby

Hlavním materiálem je samozřejmě zmiňovaný akryl. V mnoha studiích používají akryly, které jsou již bez zápachu. Můžeš se ale také stále ještě setkat s akryly, které nepříjemně zapáchají.
Akrylové nehty si můžeš buď nechat udělat třemi způsoby:

  1. pomocí šablony
  2. na své nehty
  3. na tzv. typy, které se lepí na nehty.

Akrylové nehty a jejich výhody/nevýhody

Akrylové nehty jsou hodně pevné, proto se hodí pro holky, které často manuálně pracují či jim hrozí, že by si nehty mohly odlámat. Jsou odolnější vůči čisticím prostředkům, lépe přilnou k tvým nehtům, což prodlužuje jejich životnost. Snadněji se opravují a doplňují. Říká se, že akrylové nehty díky své přilnavosti zabraňují nehtům v „dýchání“.

Akrygelové nehty

Akrygel spojuje výhody akrylových a gelových nehtů. Pokud shrnu kladné vlastnosti obou typů, vyplyne z toho, že akrygelové nehty by měly být pevné, pružné a přilnavé. Některá studia akrygelové nehty doporučují především kvůli jejich přirozenosti.

Jak dlouho trvá modeláž?

Akrylové nehty mají tu výhodu, že se nemusí tvrdit pod UV lampou, tudíž se ti čas strávený ve studiu zkrátí. Celkový čas, který tam strávíš, záleží na náročnosti práce. Průměrně to je okolo hodiny. Akrylové nehty se doplňují snadněji, než ty gelové. Doplňování by se mělo provádět zhruba jednou měsíčně, ale je to individuální. Každé z nás nehty rostou různě rychle. Sama určitě poznáš, kdy se naskytne ta pravá chvíle. Akrylové nehty či akrygelové nehty se stejně jako gelové nehty zdobí. Mohou se zdobit různými barvami, laky, třpytkami, Nail Artem či 3D ozdobami.

Cena

Za modeláž akrylových nehtů zaplatíš ve větších městech okolo 600 Kč – 1000 Kč. Cenu ovlivňuje např. technika a náročnost zdobení. Doplnění tě bude stát 300 Kč – 500 Kč. Ceny se liší podle regionů respektive salonů, a proto je lepší podívat se na ceník konkrétního studia. Akrylové či akrygelové nehty ti doporučuji vyzkoušet. Obzvláště pokud ti gelové nehty nedrží, jako mnohým z nás, nebo se ti podaří je dost často zlomit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář