Mastné vlasy jsou problémem mnoha žen, které vědí, že péče o tento typ vlasů není zcela jednoduchá. Na mastné vlasy existuje řada tipů, ale i mýtů, podle kterých se některé ženy řídí. Tím ale dělají velkou chybu a místo toho, aby se zbavily mastné hřívy, přichází zcela opačný efekt.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Mastné vlasy jsou problémem mnoha žen, které vědí, že péče o tento typ vlasů není zcela jednoduchá. Na mastné vlasy existuje řada tipů, ale i mýtů, podle kterých se některé ženy řídí. Tím ale dělají velkou chybu a místo toho, aby se zbavily mastné hřívy, přichází zcela opačný efekt. Víš, jaké mýty se točí okolo mastných vlasů?

Mastné vlasy už nemusí být tvůj problém! Koukni na několik mýtů a nepravd, které vlasům pouze škodí.

Mastné vlasy už nemusí být tvůj problém! Koukni na několik mýtů a nepravd, které vlasům pouze škodí.

1: Správná strava a vitamíny mastné vlasy nezachrání

Tento mýt lze vyvrátit zcela jednoduše. Je známé, že nedostatek vitamínů a špatná strava neblaze působí na celý organismus, pokožku, stav nehtů a výjimkou nejsou ani vlasy. Pokud svému tělu nedopřeješ důležité vitamíny a to ať v potravinové nebo tabletové formě a spíše budeš inklinovat k nezdravým pochoutkám, spíše způsobíš to, že se tvé vlasy budou více mastit. Vhodnou stravou lze tedy ovlivnit skoro vše, a pokud na mastné vlasy trpíš, v této oblasti bys měla jednoznačně začínat.

2: Každodenní mytí spíše škodí

Tento mýt není zcela tak pravdivý, jak se může zdát. Obecně platí, že by sis měla mýt vlasy podle své potřeby a nedívat se na to, zda je myješ denně nebo třikrát týdně. U suchých vlasů však platí jiná pravidla a to ta, že každodenní mytí suchým vlasům spíše uškozuje. U mastných vlasů tedy nezáleží tolik na frekvenci mytí, ale spíše na tom, jaké přípravky používáš a jakým způsobem vlasy myješ.

3: Na šampónu příliš nezáleží

Někteří žijí v mýtu, že výběr šampónů není nijak důležitý a jiní zase uznávají mýt, že značkový šampón je přesně to, co mastné vlasy potřebují. Oba mýty je však nutné vyvrátit a to poměrně stejnou odpovědí. Na výběru šampónu opravdu záleží, ale nemusí to být nijak předražený šampón. Nejdůležitější je, aby sis vybrala šampón speciálně pro mastné vlasy. Jiné nevhodné šampóny by mohly mastným vlasům přitížit a stejně tak i drahý šampón, který by nebyl určen pro tento typ vlasů.

4: Pomocí drhnutí vlasů při mytí se zbavím mastných vlasů

Někdo zastává názor, že pokud při mytí důkladně drhne pokožku hlavy, zajistí tím lepší umytí a zabrání maštění vlasů. Ovšem tento mýt je zcela nepravdivý. Drhnutím se naopak pokožka hlavy „probere“ a začne produkovat více mazu, který naopak zapříčiní mastné vlasy. Takže své vlasy myj jemně a s citem a vyvaruj se drsnému drhnutí.

5: Mytí nadvakrát je zbytečnost

U mastných vlasů je mnohdy nutnost umýt je nadvakrát. Tedy v první fázi smýt to nejhorší a v druhé fázi dočista umýt. Jde totiž o to, že na vlasech se uchytává spousta špíny, k tomu se přidávají stylingové přípravky a podobně, že je někdy nemožné umýt je hned v první fázi. Mytí vlasů tedy uzpůsob podle své potřeby a s klidem své vlasy umývej nadvakrát.

6: Kondicionér? K mastným vlasům ani náhodou

Kondicionér je nutný snad ke všem typům vlasů. Mastné vlasy, ač se to zdá nemožné, jej potřebují také. Kondicionér však neaplikuj k pokožce hlavy, ale pouze ke konečkům. Pokud bys jej aplikovala na vrch vlasů, spíše by si maštění vlasů podpořila.

7: Mytí? Jedině horkou vodou

Tento mýt je zcela nepravdivý. Naopak mytí vlasů horkou vodou podpoří to, že se vlasy začnou více mastit. Pokožka totiž následkem horké vody začíná produkovat více mazu. Vhodná je tedy vlažná nebo studená voda. Na horkou vodu při mytí tedy raději zapomeň.

8: Důkladné vyčesávání mastným vlasů prospěje

Použití hřebenů a kartáčů je nezbytnost, ale nic se nemá přehánět. Prvotně bys měla vlastnit kvalitní hřeben nebo kartáč. S nimi však zacházej s opatrností. Pokud budeš pokožku při česání dráždit drhnutím za účelem toho, aby sis své vlasy důkladně vyčesala, spíše způsobíš to, že pokožka opět začne produkovat více mazu. Takže vlasy vyčesávej, ale jemně, s citem a především tak, aby ses vyvarovala drsnému zásahu na pokožku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář