Nemáš chuť vyrazit do města na stylovou, zábavnou a v neposlední řadu zdravou projížďku na kole? Podívej se na 8 důvodů, proč si kolo do města pořídit!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

8 důvodů, proč si pořídit do města kolo

1. Kolo je skvělý módní doplněk

Jakmile vám neladí k očím jen top, ale i kolo, tak to jste teprve mistryně módy! Stavba kol na míru od značky Kolos vám umožní vytvořit si bicykl svých snů, který přesně sedne vašemu stylu.

2. Ležérní jízdou na kole spálíte 1 100 kJ za hodinku, sezením jen 330!

Zatímco vysedáváním za volantem, v tramvaji, autobuse, trolejbuse či vlaku spálíte jen 330 kJ, jízdou na kole (a to ještě v rekreačním tempu) zvládnete víc jak trojnásobek! A to je pěkný start do dne!

3. Protože kolo vám budou všechny kamarádky závidět

Stylové retro kolo je snem každé pravé dámy. Pěkně prohnutý rám, ve větru vlající sukně, ladná jízda, no není to sen každé milovnice romantických filmů?

4. Kolo mají rády i hollywoodské hvězdy!

Těžko si představit hvězdy z červených koberců, jak šlapou na kole, ale věřte nebo ne, i Angelina Jolie si čas od času vyrazí na bicyklu a třeba i s dětskou sedačkou a jednou ze svých ratolestí.

8 důvodů, proč si pořídit do města kolo

5. Při jízdě se můžete kochat okolím

Když pádíte autem předpisovou rychlostí, těžko se vám naskytne příležitost pořádně si prohlédnout toho fešáka, co jde zrovna po chodníku. Na kole je to lehké, stačí chvíli nešlapat, pěkně se pokochat, ladně pohodit vlasy… No však to znáte.

6. Děláte něco pro přírodu

Jakmile vás do ekologie zapálený známý nařkne z toho, že nic neděláte pro svět, hned máte argument.

7. Je to zadarmo!

Když jezdíte na kole, ušetříte za palivo a za jízdenky. Komu by se nelíbilo takhle jednoduše získat peníze na slevy nebo na ty vysněné letní šaty z nové kolekce?

8. Už nikdy nezmeškáte díl seriálu kvůli dopravní zácpě

Taky se vám stalo, že jste nutně potřebovali vědět, jestli se On a Ona dají zase dohromady, ale uvízli jste v nějaké nesmyslné frontě a pak jste strávili večer na internetu hledáním, jak to vlastně dopadlo? To vás s kolem trápit nemusí. Bicykl je totiž mistrem akrobacie a prokličkuje všude!

Pořád se ptáte proč? Šlapat je v módě, šlapat je zdravé, šlapat je cool! Tak rychle do sedla a vyšlápnout do města, dámy!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Josef Devátý

  Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kolo je do města opravdu ideální dopravní prostředek. Myslím si ale, že zvlášť ve městě je při jízdě na kole nutné dbát na bezpečnost. To znamená mít pořádné reflexní prvky na kolo a například i reflexní vesta příjde vhod. Já například používám obojí. Všechny reflexní prvky, které používám se mi podařilo sehnat tady: https://www.abreflex.cz/

 • Macina Nováková

  Já teda na kole jezdím docela často. Podle mě je kolo do města úplně nejlepší dopravní prostředek. Akorát v poslední době mám u svého kola trochu problém s tím, že mi jedno kolo uchází, takže je potřeba neustále dofukovat. Ještě štěstí, že má doma manžel kompresor, se kterým to jde raz dva. Stačilo k němu jen dokoupit ventilek na jízdní kola z https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/c/pistolova-technika

 • Kamil Štrof

  Abych pravdu řekl, tak si nedokážu představit, že bych na kole jezdil do práce. Místo toho jsem si tak na https://www.truck1-cz.com/jina-technika/osobni-auta koupil malého Smarta, který projede a zaparkuje ve městě téměř všude.

 • Vlastimil Bůček

  Tak s tímto úplně souhlasím. Jízdní kola jsou do města podle mého úplně ideální. Sám už po městě nejezdím jinak, než na kole. Člověk se díky němu dostane všude relativně rychle a hlavně nemusí pořád někde čekat v kolonách. Mimochodem, pokud zvažujete nákup nového kola, tak doporučuji mrknout sem: http://cz.author.eu/ Tam jsem své kupoval já a spokojenost. :-)

 • Kamil Štrof

  Já jsem z Brna, což je docela kopcovité město a představa, že bych měl do práce jezdit na kole je prostě dost ubíjející. Raději jsem si tedy koupil na https://www.truck1-cz.com/jina-technika/motocykly motorku, která nabízí výhody kola, zároveˇvšak šlape za vás :P

 • Ivana Navrátilová

  Tyjo, zrovna letos v létě jsem uvažovala nad tím, že bych si pořídila kolo, ale nedostala jsem se k tomu. Snad to tedy výjde příští rok. Hodně se mi líbí i taková ta elektrokola. Plzeň nabízí cykloshopů poměrně dost, ale co jsem tak slyšela, tak nejlepší je prý tento: https://www.mmrebike.cz/elektrokola