Používáš je každý den, a ani si neuvědomuješ, kolik odporných věcí obsahují. Pokud si myslíš, že tvůj krém, parfém či řasenka vypadají tak nevinně jako v reklamách, tak jsi na omylu!

avatar

Natálie Kollegová
Zajímá se o zdravý životní styl, kulturu a nejvíce o módu, která je její vášní.

Rozdrcení broučci

Nejen v kosmetice, ale i v jogurtu nebo sladkostech se nachází červené barvivo karmín. A co si budeme povídat, není to nic jiného, než nadrcená tělíčka brouků. Jedná se o červce nopálového, který sosá nektar z kaktusů. A když se jeho tělo nasuší a rozdrtí, prášek je přidáván třeba do očních stínů a rtěnek, které máš doma!

Barvivo karmín
zdroj: oko.yin.cz

Velrybí výkaly a zvratky

Mořské zlato. Tak tuto látku nazývají kosmetičtí výrobci. Tobě to možná příjde neuvěřitelné, ale běžně se cena za půl kila této hmoty může vyšplhat až na 10 tisíc dolarů. Na složení etikety se skrývá pod názvem ambergis a nejčastěji ji najdeš ve drahých parfémech.

Velrybí výkaly a zvratky
zdroj: ivegotthenews.net

Další výkaly, tentokrát netopýří

Pod pojmem guáno si jen málokdo představí trus mořských ptáků nebo netopýrů. A do jakých výrobků že nám to ti netopýři ‘nakakali’? Do čistících přípravků, šamponů, kondicionérů, řasenek, laků na nehty i do produktů na pleť.

Další výkaly, tentokrát netopýří
zdroj:plantdiagnostics.umd.edu

Lůj nejen z jelena

Koňská mast sice z koně není, zato jelení lůj z jelena ano. A nejen z něj! Tento živočišný tuk je získáván z těl zvířat, která jsou výrobnám poskytována z nejrůznějších zdrojů. Tvůj make-up tedy obsahuje lůj získaný ze zvířete, které mohlo žít v zoo, útulku, nebo ho prostě někdo přejel na silnici.

Lůj nejen z jelena
zdroj:pleasuresofprairielife.blogspot.cz

Sperma býků

Máš suché vlasy a v reklamě ti právě doporučují nový šampón? Můžeš se vsadit, že na jeho složení se podílí i býčí sperma. Obsahuje spoustu bílkovin, a tak není divu, že vyživí roztřepené konečky a dodá sílu poškozeným vlasům.

Býčí sperma
zdroj:listverse.com

Výtažek ze žraločích jater

To, že se krém skvěle vstřebává má na svědomí látka skvalen. Můžeš se uklidňovat tím, že někdy je získána z olivového oleje či rostlinných semínek. Nejčastěji ale bývají jejími původci žraločí játra. Vzpomeň si na to, až si budeš smyslně mazat balzám na rty, nebo opalovací krém.

Výtažek ze žraločích jater
zdroj:oddee.com

Hlemýždí sliz

Ano, ani ten nesmí chybět v kosmetickém průmyslu. Nejvíce se využívá do pleťových produktů – pro vyhlazení strií, jizev, léčení akné nebo do výrobků na ochranu před UV zářením.

Hlemýždí sliz
zdroj:weirdworm.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář