Svět je plný pravd i lží, ale také plný mýtů, kterým věříme, a nesnažíme se pochopit, zda podstata je opravdu pravdivá. Někdo něco řekne, druhý tomu věří. Ano, je to tak, vždy tomu tak bylo, a vždy tomu tak bude. Ale právě teď je čas, aby ses dozvěděla 10 mýtů týkající se tvé krásy, které mají k pravdě hodně daleko, ale lidé jim bezmezně věří.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Svět je plný pravd i lží, ale také plný mýtů, kterým věříme, a nesnažíme se pochopit, zda podstata je opravdu pravdivá. Někdo něco řekne, druhý tomu věří. Ano, je to tak, vždy tomu tak bylo, a vždy tomu tak bude. Ale právě teď je čas, aby ses dozvěděla 10 mýtů týkající se tvé krásy, které mají k pravdě hodně daleko, ale lidé jim bezmezně věří. Staň se chytřejší a pojď si užít odhalení největších mýtů

Některé recepty na krásu jsou jen nepodložené povídačky. Koukni na 7 nejrozšířenějších ptákovin.

Některé recepty na krásu jsou jen nepodložené povídačky. Koukni na 7 nejrozšířenějších ptákovin.

1. Chlór zbarví tvé vlasy do zelena

Toto rozhodně není pravda. Většina dívek, hlavně tedy ty které mají blonďatý přeliv, či melíry, mají strach užívat si naplno vodní radovánky v bazénech. V udržovaných a pravidelně čištěných bazénech k tomu ovšem nemusí mít sebemenší důvod. Riziko může nastat pouze tehdy, pokud se v bazéně objeví stopy mědi, ta nazelenání vlasů způsobit může, proto se jako prevence doporučuje používaní šampónů s nižším pH.

2. Pravidelné stříhání vlasů zrychlí jejich růst

Opět špatně. Tvoje vlasy budou růst stejnou rychlostí, ať zajdeš ke kadeřnici 3krát za měsíc nebo jednou za půl roku. Pravidelné stříhání ti pomůže zlepšit celkový zdravotní stav tvých vlasů a zbaví tě těch otravných roztřepených konečků, ale větší kouzlo v tom nehledej. Na druhou stranu existuje spousta vyživovacích tablet, které tvé vlasy posilní a zrychlí růst, ale nečekej žádné razantní změny.

3. Gelové nehty ničí tvé pravé nehty

Nejsou to gelové nehty, či lepidlo, co ničí tvé nehty. Je to hlavně nesprávné zacházení s nimi a odloupávání gelu. Pokud chceš nehty odstranit, použij odstraňovač gelu, který zajistí, že tvé nehty budou jako dřív. Do velké míry má na kvalitě tvých nehtů zásluhu tvá manikérka, její způsob broušení a kvalita provedené práce. Proto by ses měla dobře rozmyslet, komu svěříš své ruce.

4. Organické produkty jsou „slabé“

Organické výrobky, vyrobené z přírodních chemicky neupravovaných surovin, jsou to nejlepší, co můžeš používat. Jsou šetrné k pokožce, neucpávají póry a chrání tvoji pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Určitě nemůžeme říci, že by měli slabší účinky než chemické, takže toto je lež jako věž.

5. Překřížení nohou způsobuje křečové žíly

Zda se na tvých nohou objeví křečové žíly, bohužel neovlivní dlouhé stání, dávání si nohu přes nohu nebo chůze na podpatcích. Vše je dáno geneticky, takže pokud je má tvoje mamka nebo babička, je velká pravděpodobnost, že se objeví i u tebe. S genetikou se bojovat nedá!

6. Okurky redukují kruhy pod očima

Okurky samotné ne, ani jejich barva, ani látky, které obsahují. Určitě si z různých filmů vybavuješ ženy s ručníkem na vlasech a okurkami na očích. Okurky mají vlastnost takovou, že dokáží zůstat po dlouhou dobu studené mimo lednici, a je dokázané, že zima zmenšuje otoky a kruhy pod očima. Proto ne okurky, ale chlad má dobré účinky na naše oči, proto si můžeš na oči položit cokoliv studeného a bude to mít stejný účinek.

7. Zubní pasta je nejlepší na akné

Rozhodně ne! Určitě ses setkala s tím, že když se ti udělá pupínek, dáš si na něj trošku zubní pasty a přelepíš náplastí. ´Toto je ale úplně zbytečně a v ničem ti to nepomůže. I když je v některých pastách benzoyl, není ho v nich natolik, aby se projevily účinky, proto raději zvol vhodnou pleťovou vodu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář