Sice ne všechny rady jsou úplně od věci, ale někdy se opravdu dáváme všanc naprostým hloupostem. Takže čemu věřit a čemu ne?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Kosmetika a ty

O své tělo by měla bezesporu pečovat každá žena. V dnešní době ale existuje takové množství módních trendů a zaručených tipů a triků, jak dělat to či ono, že se v tom jeden ztrácí. A bohužel tomu není jinak ani v těch zakořeněných mýtech a „babských radách“, které slýcháme od našich matek a kamarádek. Ale co je tedy vlastně pravda a co je jen bohapustá lež?

6 kosmetických mýtů, kterým stále věříme

Mýtus č. 1 – Pumpováním řasenky dosáhneš lepšího výsledku

Taky předtím, než si aplikuješ řasenku, pět minut zuřivě pumpuješ kartáčkem v tubičce? Tak to raději nedělej. Nejenže to ti to nepomůže k lepšímu výsledku, ale také díky tomu napumpovanému vzduchu řasenka mnohem dříve vyschne. To potom způsobuje suché a šupinaté řasy. Raději zkus namísto pumpování kroužit kartáčkem uvnitř tuby – nabereš tak toho více.

Mýtus č. 2 – Některé vlasové přípravky tě mohou zbavit roztřepených konečků

Tak v tom případě by se jednalo o převratný vynález, který by jistě ocenilo mnoho dívek, které vždy při stříhání pláčou na ramenou kadeřnicím, které stále nejsou schopny pochopit rozdíl mezi konečky a 10 centimetry. Některé oleje a masky ti sice mohou trochu pomoci, ale opravdu jediný účinný způsob, jak dát vale roztřepeným konečkům, jsou nůžky.

Mýtus č. 3 – Mít na obličeji každý den make-up je špatné pro pokožku

Tuna make-upu asi není to pravé ořechové, ale nijak škodit by ti to nemělo. Sice jeden den bez nalíčení je dobrá věc, kdy si pokožka odpočine, ale pravý viník je jinde. A to v lenosti odstraňovat si make-up večer, tj. nechávat si ten „namalovaný obličej“ i přes noc. Ano, tady je zakopaný pes.

Mýtus č. 4 – Neexistuje způsob, jak nemít na zubech rtěnku

Kromě velmi opatrného nanášení, stačí malý trik, který tě tohoto problému zbaví. Po namalování rtů z nich vytvoř písmeno „O“, do jehož středu dej prst. Následně rty stiskni okolo svého prstu a přebytečná rtěnka z vnitřní strany rtů, je pryč. Tedy konkrétně na tvém prstu, ale hlavně že ne na zubech.

Mýtus č. 5 – Když budeš neustále používat jeden šampón, vlasy si zvyknou a jeho účinek pomine

I když rozhodně není na škodu jednou za čas změnit šampón, není to vyloženě nutné. Jestliže ti tvoje vlasy připadají vysušené nebo poškozené po nějaké době používání jednoho a téhož šampónu, neměla bys z toho obviňovat tu nevinnou lahvičku. Mnohem horší jsou různé spreje a oleje na vlasy, které ti mohou způsobovat tyto problémy. Řešením potom je koupit si šampón na „prozáření“ vlasů a po jeho použití se zase klidně vrátit k tomu původnímu.

Mýtus č. 6 – Neexistuje žádný způsob, jak zabránit žloutnutí nehtů

Ale houby s octem. Když ti po neustálém aplikování laků na nehty, začnou nehtíky žloutnout, neměla by ses tak snadno vzdávat. Jednak se tomu dá předcházet a to používáním základního laku před tím barevným a také tím, že vrchní lak bude mít ochranu UVA/UVB před slunečními paprsky, jednak své nehty můžeš zpět k životu přivést jedlou sodou.

Lak na nehty

Babo, raď!

Mnoho rad a mnoho triků, ale pravda je někdy někde úplně jinde. V tolika různých a protichůdných povídačkách, aby se hloupej vyznal. Bohužel to tak ale je a asi se to ani nezmění. Takže ti snad alespoň tento krátký souhrn pomohl a udělal jasno.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář