Pestrobarevné shrnutí dalšího týdne kurzu MASTER PRO A-Z v v Make-Up Institute Prague, kde se proměňuji v profesionální vizážistku.

avatar

Michaela
Redaktorka, vizážistka, milovnice zdravého stylu, módy, krásy a jídla

Předchozí díl: 4# Další týden ve víru vlasových kreací a velkého focení

Proměna v pin-up girl

Výlet do minulosti může být velmi zajímavý. V případě módních a vizážistických trendů to platí dvojnásob, a proto byl začátek třetího týdne kurzu MASTER PRO A-Z v Make-Up Institute Prague opravdovým zážitkem. Lektorka Janka nás provedla ikonickými looky v průběhu 20. až 80. let minulého století. V čem spočívala krása Audrey Hepburn, Marilyn Monroe či Brigitte Bardot? Právě pondělí nám na takovou otázku odpovědělo a následný trénink na modelkách byl skvělou přípravou na úterní focení ikonického looku do booku. Některé charakteristické prvky z dob minulých jsou skvělým oživením i moderního líčení. Ostatně právě pin-up look patří v poslední době k hodně diskutovaným trendům.

MASTER PRO A-Z
Další termín kurzu MASTER PRO A-Z

Příprava na večerní zprávy

Kurzu MASTER PRO A-Z je doopravdy obsáhlý a připravuje na možnost uplatnění v různých oborech vizážistiky. Pod vedením lektorky Zuzany byla celá středa věnována líčení před kameru. Proč je důležité do televize líčit jinak, v čem se liší jednotlivé postupy a jak se vyvarovat nejčastějším chybám? Zuzka nám vše dokonale vysvětlila a pak už bylo jen na nás, jak naší modelku proměníme v moderátorku večerních zpráv. Přímo na místě byl k dispozici kameraman, který všechny modelky natočil. Záznam skvěle odhalil nedokonalosti a největší chyby. Líčení pro televizní obrazovku má svá pravidla a možnost vše si zažít považuji za skvělou zkušenost.

Teď královnou jsem já

Čtvrtek se zaměřil na dva nápadné looky, prvním bylo rokoko – období bílého pudru, růžových tvářiček a dobových účesů. Tato éra je z pohledu vizážisty velmi zajímavá, protože umožňuje vytvořit na lidské tváři specifickou masku a zároveň ukazuje, jak se mění ideál krásy v průběhu věků. Zajímavým kontrastem k rokoku bylo druhé líčení ve stylu Kleopatry. To společně s focením do booku uzavíralo čtvrteční program. Na fotky ze čtvrtka jsem hodně zvědavá už jen díky tomu, že tyto dva looky patří jednoznačně k těm výraznějším.

Zpestření s pánskou společností

Příchod pánských modelů byl po třech týdnech výhradně v dámské společnosti opravdovým zpestřením. Počáteční rozpaky rychle vystřídaly informace od lektora Tomáše, který nás zasvětil do tajů pánského make-upu. Líčení mužů byl pro všechny z nás nezvyk, ale výsledky nás přesvědčily o tom, že i v případě mužů dokáže make-up velké věci. Od přirozeného vzhledu jsme se s Tomášem přesunuli k postupům, které slouží pro vysekání ostrých rysů ve tváři. Správné provedení je pro mužský obličej pořádnou dávkou testosteronu, protože vynikne čelist a celkový výraz působí více maskulinně. Pro fotky do booku ideální! Aplikaci extrémnějšího líčení někteří modelové nesnášeli úplně dobře, ale výsledky byly opravdu působivé.

Pánský make-up

Sbíráme zkušenosti

Intenzita výuky rozhodně nepolevuje, ostatně již máme šanci otestovat si nové dovednosti během reálných akcí. Postupně získáváme čím dál tím větší rozhled a představu o tom, co práce vizážistky doopravdy obnáší. Před námi je ještě několik hodně důležitých lekcí, za všechny jmenuji například marketing a foto make-up. Pokud vás možnost živit se vizážistikou zajímá, nezapomeňte sledovat facebook Make-Up Institute a už nyní se můžete těšit na moje další dojmy.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář