Kdo má vlasy vlnité touží po rovných a naopak. Vždy je však důležité pořádně zvážit všechny plusy a mínusy spotřebiče, který budeme využívat. Dnes ti poradíme na co dbát při výběru vhodné žehličky, která tvé vlasy skvěle narovná i dokonale nakroutí. Pokud tedy právě řešíš dilema nad výběrem nové žehličky, kámoška ti určitě poradí.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Chceš si vyžehlit vlasy? Podívej se na několik důležitých kroků, které je vhodné promyslet.

Chceš si vyžehlit vlasy? Podívej se na několik důležitých kroků, které je vhodné promyslet.

Krok č. 1

Musíme si přiznat, že pokud vlasy žehlíš, vysušuješ je a tím je ničíš. Bohužel toto je fakt, se kterým se musíš smířit a i sebelepší žehlička nezabrání poničení tvých vlasů. Aby si své vlasy ochránila co nejvíce, používej vždy před žehlením ochranné spreje na vlasy, které tě ochrání až do 220°C.

Krok č. 2

První co by si měla udělat před koupí žehličky je zvážit stav tvých vlasů, zda jsou husté, řídké, vlnité, kudrnaté, silné, slabé atd. Žehličky se vyrábí s kolečkovým i digitálním nastavením teploty, proto pokud máš vlasy jemné, vybírej si spotřebič s nižšími teplotami.

Krok č. 3

Velikost – pokud máš hustou hřívu, vybírej si žehličku s větší plochou žehlících kleští pro rychlejší narovnání vlasů. Pro krátké vlasy, žehlení ofin a vlnění vlasů se doporučují žehličky užší. Pokud hledáš společníka na cesty, můžeš si zakoupit i žehličku na cesty, která vyniká malými rozměry a v balení většinou bývá přiloženo žáruvzdorné pouzdro.

Krok č. 4

Správný materiál – existují 3 druhy a to keramika, turmalín a teflon. Ideální žehlička by měla obsahovat všechny tyto 3 složky a tím ti zajistit trojí ochranu. Keramické žehličky zabrání krepatění a vyhladí vlasy, turmalín je vlastně drahokam, který má podobnou funkci jako keramika.

Krok č. 5

Žehlení za mokra, či sucha? Toť otázka. Klasické žehličky se používají většinou na suché vlasy, tudíž je před tím musíš vyfénovat nebo nechat dokonale uschnout. Revoluční žehličky fungují i na mokré vlasy, tudíž je vyhladí a zároveň i vysuší. Vyrábí se také žehličky, které do tvých vlasů vpouštějí kondicionér a tím, je také částečně ochraňují.

Vykašli se na levné žehličky z Tesca

Doufám, že těchto 5 kroků ti pomůže při výběru správné žehličky na vlasy, se kterou docílíš svých požadavků. Na závěr je třeba říci, že i v tomto případě platí, čím víc peněz investuješ, tím lepší můžeš čekat efekt, proto zvol ověřené značky, jako jsou například Remington, Rowenta, či ETA.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář