Že mráz, vítr a podzimní plískanice tvým vlasům vůbec nesvědčí, jsi jistě postřehla už sama. Jak to tedy udělat, aby účes skvěle držel? Čím si pomoci k lesklým, pevným a na pohled zdravým vlasům? Mám pro tebe 3 super tipy, které zajistí bujnou hřívu.

3 rady, jak mít perfektně zdravé vlasy

1. Dopřej svým vlasům kvalitní výživu

V sychravých podzimních měsících nezapomínej na výživu svých vlasů. Základem péče by měl být kvalitní šampón, který bude odpovídat typu tvých vlasů – mastné, bez lesku, suché, lámavé, s lupy apod. Jak při jejich mytí postupovat? Nejprve vlasy navlhči pod tekoucí vodou, šampon vmasíruj a opláchni. Na mytí vždy používej vlažnou vodu. Jestli ale chceš, aby se tvé vlasy krásně leskly, můžeš zatnout zuby a opláchnout je pod studenou sprchou. Šampon pořádně vymyj, jinak by tě mohl začít dráždit. Na závěr nanes balzám nebo výživný olej (kokosový, mandlový, olivový). Pokud máš vlasy, které se snadno zacuchají, určitě je doporučuji ošetřit i kondicionérem. Sama se jistě brzy přesvědčíš, že kvalitní vlasová kosmetika dokáže divy.

2. Zapomeň na drbání ručníkem a šetrně fénuj

Po umytí vlasů je důležité jejich vysušení. I pokud spěcháš, neber hned do ruky fén na vlasy. Nejprve je opatrně rozčeš a nech chvilku proschnout. Ručníkem z nich můžeš vymačkat větší množství vody. Při fénování používej kartáč s přírodními štětinami a nezapomeň ani na sprej, který tvé vlasy ochrání před tepelným poškozením. Pokud máš dlouhé vlasy, budou se ti rovněž hodit různé spony a skřipce, kterými je prakticky sepneš a lehce si vykouzlíš dokonalý účes.

3. Pravidelně zastřihávej konečky

Vlasy povyrostou zhruba o jeden centimetr měsíčně. Kadeřnici by si měla navštívit alespoň jednou za dva až čtyři měsíce – závisí na typu tvých vlasů a sestřihu, který nosíš. Zatímco krátké střihy vyžadují pravidelné zkracování a upravování, delší vlasy můžeš nechat volně růst. I tak bys ale měla dbát o jejich konečky, jinak se nevyhneš roztřepení a po čase ani razantnímu zkrácení. Vlasy si můžeš pohodlně zastřihnout i doma. Jak na to? Použij speciální kadeřnické nůžky a vlasy stříhej vždy za vlhka. Spoustu návodu najdeš třeba na youtube. Na pomoc si můžeš pozvat i svou nejlepší kamarádku.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář

 • Vaneska

  O tom kondicionéru jsem taky slyšela, vlasy po něm prý
  akorát ztěžknou a zplihnou a pokud je má někdo jako já, pak si dokážete jak asi
  vypadám J…proto
  používám šampon přímo na poškozené vlasy, potom masku a pravidelně beru
  DonnuHair forte na výživu a jsem spokojenost sama!!

 • c

  Já se o tomhle bavila s kamarádkami kadeřnicemi a musím nesouhlasit. Obě tvrdily, že kondicionér neudělá nic, jen vlásy “zplácne”. Proto je nejlepší používat vždycky šampon a masku. Já třeba používám šampon a kokosový olej :)