První týden kurzu MASTER PRO A-Z v Make-Up Institute Prague je za mnou a mám doopravdy co vyprávět. Co vše jsem se naučila a co mě ještě čeká?

avatar

Michaela
Redaktorka, vizážistka, milovnice zdravého stylu, módy, krásy a jídla

Předchozí díl: 2# Můj první den v Make-Up Institute Prague

3# Po týdnu profesionální vizážistkou?

Krok za krokem k úspěchu

Pokud jsem si po prvním týdnu kurzu něčím na 100 % jistá, tak tím, že práce profesionální vizážistky vyžaduje odhodlání a motivaci se neustále zlepšovat. Tempo výuky člověka nenechá odpočinout, ale to neznamená, že by se jednotlivé dovednosti braly tzv. hopem. Naopak veškeré postupy lektorka popisuje velmi detailně, odpovídá na případné dotazy a následně se jde vše prakticky zkoušet. Hned druhý den výuky jsem se učila stíny, ze kterých má mnoho žen opodstatněné obavy. Postupně odbourávám staré návyky a učím se na věci dívat kritickým okem profesionálky. U stínů to znamená například hlídat si vše od tvaru očí až po typ očních víček.

Nový zážitek každý den

Po prvních dnech brzkého vstávání a hromady nových informací jsem měla obavy z únavy. Avšak rychlý postup a okamžité výsledky člověka zákonitě nabíjí pozitivní energií. Velkou zásluhu na tom má také kolektiv. Třetí den kurzu byl věnován líčení rtů. Chceš plnější a smyslné rty? Lektorka nám vysvětlila všechny triky a radila nám, jak je správně aplikovat. Díky přítomnosti různých modelek se setkáváme s odlišnými typy tváří, kdy každá z nich vyžaduje jiný postup pro dosažení optimálního výsledku. Zajímý je bezesporu kontakt s modelkami. Myslím si, že právě komunikace s klientem a různorodost každého dne představuje to, co mi na práci vizážistky přijde atraktivní.

Informace ze zákulisí

Kromě zdokonalování všeho, co jsme se zatím naučili, přinesl čtvrtý den také velmi zajímavé informace o práci vizážistky. Markéta (ředitelka Make-Up Institute Prague) nám předala mnoho zkušeností z praxe a upozornila nás na nejčastější chyby při realizaci zakázek a prezentaci. Pochybuji o tom, že někdo jiný by byl schopný nám předat know-how a další poznatky tak, jak se to povedlo právě Markétě. Vizážistika není jen o tvorbě dokonalého vzhledu, je to pestrobarevný mix osobního rozvoje, marketingu, psychologie… V rámci celého kurzu nás čeká takových povídání ještě celá řada.

Předčasné Vánoce

Jak jsem napsala po prvním dni výuky, po celou dobu je všem studentkám k dispozici kompletní zázemí institutu. V pátek ale všechny studentky dostaly vlastní make-up kit, který je v ceně kurzu a obsahuje vše potřebné pro úspěšný start. Praktická taška obsahuje základní líčidla, set profesionálních štětců a pomůcky pro vlasový styling. A proč jsme kit nedostaly hned v pondělí? Protože teprve až teď víme, jak se jednotlivé věci ze soupravy správně používají a navíc byl kit velmi příjemnou odměnou za první týden. Pro mě osobně to byly takové malé Vánoce a při pohledu na ostatní studentky hádám, že to i ony vnímaly dost podobně.

Vlastní make-up kit je v ceně kurzu MASTER PRO A-Z
Vlastní make-up kit je v ceně kurzu MASTER PRO A-Z

Čeká nás nabitý program

Další 4 týdny kurzu jsou přede mnou. Přinesou nejen další lekce, ale také už první akce a reálné klientky. Make-Up Institute Prague připravuje na práci vizážistky tak, aby byly absolventky schopné se tímto uměním doopravdy živit. Tak jako vždy jsem k dispozici v diskuzi pod článkem, tak se neváhejte ptát. Již brzy se ozvu s dalšími zážitky.

MASTER PRO A-Z
Další termín kurzu MASTER PRO A-Z

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Michaela

    Výuka probíhá od 9 do 17 hodin Po-Pá s tím, že na oběd je pauza :-) . Lze tedy říct, že je to prakticky celý pracovní den.

  • Zuzu90

    Zajímalo by mě, jak dlouho se každý den učíš? Jestli je to jen nějakých pár hodin, nebo třeba celý den a tak….