Chcete vyhrát holistické krmivo Carnilove? V tom případě neváhejte a pojďte soutěžit. Složení krmiva Carnilove si totiž zaslouží pozornost!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Respekt k přirozeným potřebám psa

Zmínky o soužití člověka a psa jsou historicky doložené z doby 12 000 let př. n. l. Pes se stal životním partnerem člověka a během společného soužití mu přizpůsobil svou potravu. Ta se s příchodem zemědělství stále více vzdalovala anatomickým a genetickým dispozicím psa, které jsou adaptované k příjmu převážně živočišných zdrojů.

Společnost Vafo Praha proto nabízí inovovanou řadou Carnilove, která respektuje přirozené potřeby psa recepturami se 70 % podílem masa divokého původu ze soba, kachny, bažanta, krocana, jehněte, divočáka a lososa. Zároveň se vyhýbá rýži či bramborám a 30 % rostlinných surovin je tvořeno žlutým hráškem, tapiokou, lesním ovocem, zeleninou, bobulemi a bylinami.

Receptury Carnilove jsou unikátní v tom, že spojují hned několik nutričních specifik: neobsahují žádné obiloviny, ani brambory a jsou naopak tvořeny vysokým procentem masa z divokých zvířat, potažmo vysokým procentem proteinů. Navíc jsou k dispozici ve variantě pro štěně i dospělého psa, a to hned v sedmi bílkovinných kombinacích. Vysoce stravitelná krmiva Carnilove pokryjí veškeré potřeby psů už při malých krmných dávkách. Investice do krmiva pak má i ekonomický efekt. Jeden pytel krmiva vydrží výrazně delší dobu, navíc je trávicí trakt zvířete méně zatěžován.

Bez obilovin a brambor

Přestože obiloviny tvoří součást běžných krmiv, nejde o přirozenou součást potravy původních psů. Nadbytek energie z obilovin či brambor nedokáží využít a ukládají ji v těle v podobě tuku. Carnilove se vrací k přirozeným zdrojům potravy psů – šelem, a proto neobsahuje žádné obiloviny, nebo brambory.

Maso z divokých zvířat

Naopak maso a ostatní živočišné tkáně jsou zdrojem proteinu, základních stavebních kamenů svalstva tělesných tkání. Široké spektrum pečlivě vybraných zdrojů proteinu v recepturách Carnilove představuje maso ze soba, kachny, bažanta, krocana, jehněte, divočáka a lososa. Maso v krmivech Carnilove pochází z kontrolovaných chovů z České republiky, Německa, Finska, Skotska, Norska a Austrálie.

Lesní ovoce, zelenina, byliny a další přírodní látky

Ovoce, zelenina a byliny jsou běžnou součástí jídelníčku původních psů. Jsou zdrojem živin, vlákniny a zásobují organismus potřebnými vitamíny. Carnilove obsahuje skladbu ovoce a bylin bohatých na přírodní antioxidanty, které podporují přirozenou ochranu buněk těla, posilují imunitu a chrání organismus proti předčasnému stárnutí.

Kombinace účinných přírodních látek podporuje trávení, zvyšuje využitelnost živin v organismu a dodává vyvážený obsah nestravitelné vlákniny, která zlepšuje zdraví trávicího traktu. Kvasnice také fungují jako přírodní antiparazitikum. Yucca má dále pozitivní vliv na metabolismus a snižuje objem a zápach exkrementů.

Kořen z čekanky a mořská rasa tvoří kombinaci bioaktivních látek, které správným směrem ovlivňují celkové zdraví a imunitu organismu. Navíc obsahuje mannan-oligosacharidy, které potlačují výskyt negativních bakterií ve střevě, a tím střevní mikroflóře. Mořská rasa je přirozeným zdrojem minerálů, stopových prvků a aminokyselin, které podporují buněčnou imunitu, činnost štítné žlázy a metabolismu.

Samozřejmou součástí receptur je i lososový olej, zdroj Omega-3 nenasycených mastných kyselin, které podporují zdraví nervové a kardiovaskulární soustavy, posilují kvalitu kůže a srsti a mají vliv na řadu dalších tělesných funkcí. Schránky mořských korýšů a chrupavky dodávají tělu psa chondroprotektiva.

A konečně… Bez chemie

Složení krmiva Carnilove je garantovaně bez chemikálií, konzervantů a umělých barviv. Kompletní krmivo tvoří základ denního příjmu živin psa. Kvalita a nutriční skladba krmiva má zásadní vliv na celkovou kondici a pohodu psa. Chemické látky ani umělé přísady do jeho potravy nepatří a jejich hromadění v organismu může způsobit vážné zdravotní problémy. Výrobní proces krmiv Carnilove je šetrně nastaven tak, aby byla maximálně zachována nutriční bohatost vstupních surovin.

Ceny v soutěži

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás mohou vyhrát holistické krmivo pro dospělé psy velkých plemen s lososem a krocanem a konzervu se zvěřinou a sobím masem.

Soutěž končí již 16. prosince 2016. Účast v této soutěži je dobrovolná a svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s pravidly soutěže. Přejeme hodně štěstí.

Carnilove Salmon pro dospělé psy velkých plemen

Losos je zdrojem vysoce stravitelných proteinů. Je bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin, které pozitivně ovlivňují mentální vývoj, kardiovaskulární soustavu a metabolismus (snižují obsah krevního cukru). Losos má pozitivní vliv na kvalitu a vzhled srsti a kůže. Krocan je bohatým zdrojem stravitelných proteinů s vysokým obsahem stopových prvků, zejména zinku. Dále obsahuje vitamíny B 3 a B 6, které ovlivňují činnost mozku, svalový tonus a jsou nezbytné pro zdravý růst.

Carnilove Venison & Reindeer

Bezobilné masové paté ze zvěřiny a sobího masa s lesním ovocem.

1. Moje otázka

Jaká masa najdete v recepturách krmiv pro psy Carnilove?

 a) sobí, kuřecí, bažantí, krocaní, jehněčí, maso z divočáka a lososa b) hovězí, kachní, bažantí, krocaní, jehněčí, maso z divočáka a lososa c) c) sobí, kachní, bažantí, krocaní, jehněčí, maso z divočáka a lososa

2. Vyplň kontaktní údaje

Tvoje jméno*

Tvoje e-mailová adresa*

Tvůj telefon

 Posílejte mi prosím na e-mail informace o dalších soutěžích

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář