SOUTĚŽ BYLA UKONČENA – Vyhraj dokonale vyvážené a stravitelné superprémiové krmivo Brit Care pro výživů psů a zjistit, co dělá z výrobků této značky to nejlepší pro tvého domácího miláčka.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Co dělá krmivo pro psy kvalitním?

Na našem trhu je k mání mnoho různých typů krmiv co do ceny i složení, přičemž neplatí rovnice, že cenově dostupné rovná se obsahově nevhodné. Jak se v obsahu krmiva vyznat, jaké položky by mělo obsahovat, kterým se naopak vyhýbat, to je věčná otázka mnoha chovatelů. Všichni chceme svému čtyřnohému příteli dopřát to nejlepší, pojďme se tedy zblízka podívat, co to je.

Soutěžte o 5 x superprémiové krmivo Brit Care

Jen to správné složení

Obvyklým trápením psů i koček jsou alergie – vzrůstající problém současné civilizace, na který je dobré urychleně reagovat změnou typu krmiva. Nejčastěji organismus zvířete napadá v podobě potravinových alergenů, které přes střevní sliznici pronikají do těla a vyvolávají řadu problémů, jako jsou průjmy a záněty. Proto kvalitní krmiva obsahují kromě hlavní masové komponenty (z jehněčího, losového masa) další hypoalergenní složky, například rýži nebo brambory s nízkým obsahem bílkovin. Právě bílkoviny jsou totiž alergenními látkami, které vyvolávají nežádoucí reakce.

Věda pro zdraví

Kromě zmiňovaných prvků jdou někteří výrobci superprémiových výživ ještě dál. Například producent oblíbených krmiv Brit do svých receptur jako první začal přidávat sušená jablka, zdroj frukto-oligosacharidů. Specialista na výživu, Ing. Martin Kváš, k tomu říká: „Tyto složky podporují pozitivní střevní mikroflóru a zvýhodňují organismus v konkurenčním boji s jinými, často škodlivými střevními bakteriemi. Výsledek je stejný jako u lidí: bezproblémově fungující trávicí trakt, který ovlivňuje další biologické funkce.“ Nedostatek těchto složek v organismu způsobuje psům i kočkám nepříznivé zažívání. Zvíře je pak náchylné k nemocem a postrádá vitalitu.

Mezi další, dnes často skloňované pomocné látky patří omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Ty jsou v krmivu obsaženy díky lososovému oleji a plní důležité funkce v řadě biologických reakcí od zvyšování imunity, přes procesy ovlivňující tlak a srážlivost krve, po účinnost silných protizánětlivých účinků. Jejich nedostatek prokazatelně vyvolává deprese, únavu či poruchy obnovy kůže.

Přírodní Anti-age faktor

Kvalitní krmiva dále obsahují i speciální hydrolyzovaný protein, který (kromě pro zvířata atraktivní chuti) zajišťuje vysokou, někdy až 90% stravitelnost. Proto jsou krmné dávky menší a spotřeba ekonomicky příznivější. Vysoce účinný antioxidační komplex zajišťuje vysoká hladina vitaminu E a organického selenu, které dohromady působí na obnovu buněk.

Jiným významným prvkem, kterým svému psovi a kočce prospějete, je yucca extrakt, který snižuje množství uvolňovaného čpavku ve střevech. Tím zvíře chrání před zdravotními záchvaty podobnými epileptickým a jako bonus snižuje zápach zvířecích exkrementů. Nezapomeňme však také jmenovat krystalické aminokyseliny, pozitivně působící regenerativně na stavbu chrupavek.

Soutěžte o 5 x superprémiové krmivo Brit Care

Co rozhodně vynechat?

Obecně však nelze doporučit krmiva obsahující sóju (sójové boby, sójový olej), ta dělá krmiva špatně stravitelnými a tučnými. Zárukou špatné kvality a barvy srsti jsou příměsi pod označením rostlinné oleje. Vhodné není ani hovězí a vepřové maso hýřící proteiny, způsobující alergické reakce. Potřeby vašeho masožravce už vůbec neuspokojí vedlejší produkty živočišného původu, jež jsou opět jen náhražkami čerstvého masa. Další látkou, způsobující pro svůj vysoký bílkovinný obsah alergie, je pšenice. A setkat se dokonce lze i s krmivy obsahujícími vedlejší produkty rostlinného původu. Samozřejmou absenci by měly vykazovat typické alergeny jako lepek, barviva, chemické konzervanty, vejce či mléko. Ty způsobují hubnutí, trávicí problémy (potažmo zvracení), kožní problémy (svědění), vyrážku (ekzémy) a problémy s imunitou. Oblíbenou, ale nezdravou příměsí jsou i různé chemické zvýrazňovače chuti.

Kvalitní krmiva nejsou chemicky obarvená, to znamená, že všechny kousky krmiva mají podobnou velikost i barvu. Čím kvalitnější krmivo ponoříte do vody, tím méně nabobtná a zkouškou by měla projít i tvrdost granulí – čím pevnější jsou, tím zdravěji budou působit na zuby vašeho zvířete.

Život vašeho psa i kočky prochází žaludkem, a pokud cílíte na jejich dobrý zdravotní stav a dlouhověkost, je ideální příklon k průmyslově připravovaným krmivům vysoké kvality. Takový „instantní balíček zdraví“ obsahuje všechny nezbytné i nadstandardní pomáhající složky. Správnou dávku těchto prvků za vás už otestovali odborníci, vy ji svému zvířeti musíte jen naservírovat.

Soutěžte o 5 x superprémiové krmivo Brit Care

Brit Care je dokonale vyvážené a vysoce stravitelné superprémiové krmivo bez obsahu obilovin vyvinuté pro hypoalergenní výživu psů. Jedinečné složení receptury poskytuje vysoce využitelnou energii, šetří organismus a snižuje riziko potravní intolerance. Pět z vás navíc může vyzkoušet zdarma balení o hmotnosti 3 kg – stačí účastnit se naší soutěže a mít štěstí při losu.

Ceny v soutěži Brit Care

Soutěž končí už 24. března 2013. Neváhejte a najděte odpověď na soutěžní otázku. Účast v soutěži je dobrovolná a účastí v ní vyjadřujete souhlas s pravidly soutěže.

Výherkyně soutěže

Simona Musilová
Jana Novotná
Anna Mydlilová
Denisa Šulcová
Jolana Veselá

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář