Měla jsem možnost vyzpovídat hlavní pořadatelku taneční soutěže JUMP 2012, která se bude konat už 25. listopadu v Teplicích.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

1) Ahoj Lenko, JUMP 2012 je 11. ročníkem otevřené taneční soutěže. Pamatuješ si ještě na celou historii soutěže a dokážeš shrnout její vývoj, ať už jde o zájem skupin, nebo hlavní změny v samotném průběhu soutěže?

Ahoj Míšo, jsme rádi, že je o námi pořádanou soutěž takový zájem a že je Kámoška.cz mediálním partnerem. Soutěž pořádáme už od roku 2001. Až do roku 2007 se soutěž konala ve městě Dubí, kde má naše sdružení sídlo. Atmosféra ve velké jídelně dubské porcelánky byla vždy úžasná, ale už jsme se tam bohužel nevešli. Z kapacitních důvodů jsme tedy museli od roku 2008 soutěž přesunout do nové sportovní haly v Teplicích. Výhod je zde mnoho – od velkých krásných prostor, hlediště pro 600 osob, bufetu a velkého parkoviště až po skvělé zázemí pro týmy. V průměru je na soutěži kolem 20 týmů, k vidění je od 40 do 60 choreografií a počet tanečníků je kolem 500. Bohužel mnoho týmů, které k nám jezdily na první ročníky, již neexistuje.

2) Tenhle ročník přináší celkem 6 disciplín a 3 věkové kategorie. O kterou disciplínu je vždy největší zájem a která je podle tebe divácky nejzajímavější?

Největší zájem je jednoznačně o street dance, tato kategorie je vždy nejvíce zaplněna ve všech věkových kategoriích. Disko je trochu na ústupu, mnoho skupin se mu již nevěnuje. U nás na soutěži je dle mého pro diváky rozhodně nejzajímavější kategorie Oldies, kde tančí tanečníci s věkovým průměrem 30 let +. Je vždy až úplně na konci soutěže, tak bych doporučovala divákům si na ní počkat :-) . Nesmím zapomenout na disciplínu freestyle, kdy je 6 týdnů před soutěží poslán skupinám, které se chtějí této kategorie účastnit, streetový mix (pro všechny stejný). Je pak jen na nich, jak to pojmou. Není to omezeno věkem, mohou zapojit kreativitu a originalitu. Mohou klidně pouze pro tuto kategorii postavit tým, kde budou děti, junioři i dospělí. Je zajímavé sledovat, jakým způsobem koho inspiruje daná hudba. No a nejlepší choreografie celé soutěže získá ještě navíc pohár Města Dubí.

3) Někteří tanečníci a taneční skupiny mají z účasti v různých soutěžích strach. Dokážeš je přesvědčit o tom, že se nemají čeho bát? Co vůbec může účast v soutěži JUMP 2012 tanečníkům přinést?

Vždycky je to výzva a k nám na soutěž opravdu mohou přijet i začínající taneční skupiny. Když si neodvezou nějaký pohár, určitě navážou kontakty s ostatními a hlavně si mohou porovnat, jestli to, co dělají, je pro ně to pravé. Je to určitě i o inspiraci a nakonec i prohra člověka může nakopnout a posunout dál. Na druhou stranu když vyjíždíme s našima tanečníkama někam na soutěže a oni neuspějí tak, jak si představovali, vždycky se jim snažím vysvětlit, že v porotě sedí lidé. Tanec se nedá měřit stopkama nebo metrem, je to vždy o tom, co se kterému porotci líbí. Takže nejvíc důležitý by pro ně ve výsledku měl být stejně jejich vlastní pocit z toho, když tančí.

4) Můžeš laikům jako já vysvětlit, co vše hodnotí porota a na co nesmí účastníci soutěže zapomenout, pokud ji chtějí zaujmout? Už se ví, kdo do poroty zasedne?

To je těžké, každému porotci se může líbit něco jiného. Na profi soutěžích je to jiné, tam má porota jasně dané co se smí, co se nesmí, hudba musí mít přesný počet taktů. U nás zasedají v porotě jak porotci z řad věhlasných tanečních skupin, tak i porotci z řad choreografů, kteří k nám jezdí se svými týmy. Vždy také v porotě zasedne jeden z choreografů VIVAjump. Určitě ale nikdo nic nezkazí originalitou a začínajícím skupinám určitě nedoporučuji kopírovat celé vazby. A pokud přenesou na diváky i porotu svojí radost z tance, je to přesně to, proč tuhle soutěž pořádáme. My na naší soutěži nesoutěžíme, máme jen exhibice. Zpočátku jsme soutěžili, ale pokud jsme získali nějaké dobré umístění, vždy se našel někdo, kdo poukázal na to, že jsme domácí. Takže připravujeme soutěž pro naše přátele z jiných skupin a těšíme se i na nějaké nové!

Porota ještě není úplně kompletní, ale určitě mohu prozradit jméno Monika Lehká, která je v porotě téměř od počátku soutěže a má tudíž velkou výhodu, že vidí i to, jak se který tým zlepšuje. Za VJ bude v porotě Veronika Sigmundová, dále se v roli porotce představí Vlaďka z Teamu GJ, Vlastík nebo Peťula z Her Majesty.

5) Do kdy je možné posílat přihlášky do soutěže a kde najdou čtenářky bližší informace nejen o soutěži, ale také o vaší taneční skupině VIVAjump?

Přihlášky se mohou posílat až do 16. listopadu a více informací o soutěži i o nás najdete na našem webu www.vivajump.com. Soutěž pořádáme za přispění města Dubí a statutárního města Teplice, kterým tímto moc děkujeme za podporu! Díky za rozhovor, s pozdravem Lenka Bukačová.

Soutěž JUMP 2012

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář