Ráda doma tancuji, ale někdy je vážně zdlouhavé najít skladbu, u které bych se vyřádila. Přizvala jsem si proto na pomoc Moniku z tanenční skupiny Snatch rank.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Playlist, který tě rozpohybuje

S mončou jsem připravila playlist plný energie. Ještě než se pustíš do poskakování po pokoji, čekni několik zajímavostí o tom, co hledání kvalitní hudby pro tancování obnáší.

1) Jako lektorka skupiny máš na starost i hudbu, při které trénujete a následně vystupujete na soutěžích. Podle čeho hudbu vybíráš?

Ahoj :-) , hudbu vybírám tak, že ona si vybírá mě. Vybírání hudby k choreografii je určitě uplně jiná práce než vybírání písniček na diskotéku. Songy vybírám většinou podle stylu choreografie. Hudba musí být energická, rytmická a něco říkat.

2) Myslíš si, že existuje hudba, na kterou se prostě nedá tancovat? Někdy mi to při pohledu na unavený parket na diskotéce přijde.

Nemyslím si, že by existovala hudba, na kterou se nedá tancovat, ale určitě jsou songy, které chytí za srdce méně než jiné. A pak je na dobrém DJ, aby rozpoznal duši parketu a podle toho pouštěl muziku. Párty je jen tak dobrá, jak je dobrá muzika a DJ. V dnešní době díky rádiím je spoustu hitovek, které vždy rozproudí parket jako například Florida s píšničkou Whistle.

3) Necháváte si hudbu pro vystoupení někým vyloženě namixovat a jak dlouho takový proces vůbec trvá, než doladíte kompletní hudbu?

Mixy k naším choreografiím dělám bohužel já. A věř mi, že po sestříhání nemůžu některé písničky už slyšet. Každopádně je to hodně mravenčí práce napojit písničky s odlišnou rytmikou apod. Pokud si tento článek čte nějaký DJ, ať se mi ozve :-) .

4) Mohla bys našim čtenářkám do toho podzimního počasí doporučit pár songů, které je rozpohybujou?

No jasně, na každou z nich si můžeš vyzkoušet zatancovat a pokud je to chytne, ať se klidně přidají k nám!


Stará klasika, která je pro tanec skvělá.


Srdcovka pro ty, kteří nemají rádi muziku ve stylu duc duc.


Skvělý song na vyřádění, energický a cool.


Písnička, u které se každý chytne nějakého rytmu.


Starší song, ale tancovalo na něj spoustu skvělých skupin, tak to zkus i ty.


Legendární Justin nemůže chybět.


Něco pomalejšího pro holky.


Choreograficky mooooc těžká písnička, jakmile na ní vymyslíš sestavu, dej vědět!


Něco pro náročnější posluchače.


Nezapomeňt na staré dobré hity z 90. let.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář