Pozvala jsem opět na pokec Mony z tanenční skupiny Snatch rank a tentokrát mě zajímalo, jaké to vlastně je, když má člověk možnost být členem tanenční crew.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Doufám, že i tenhle rozhovor případným zájemkyním ukáže, že Snatch rank je jedna velká rodina, o čemž jsem se mohla sama nejednou přesvědčit.

1) Jako lektorka musíš mít celkový přehled o skupině, a to včetně takových věcí jako jsou vztahy. Jak moc je podle tebe důležité, aby si lidi ve skupině vzájemně padli do noty? Ovlivňuje to tréninky a soutěže?

Musím říct, že se občas v těch našich vztazích ztrácím, ale jak si sama řekla, jsme rodina a proto o sobě víme v podstatě všechno. Vím, že na tyhle lidi se můžu spolehnout a myslím, že spousta z nich mě bere jako starší sestru. KIDS i možná jako mámu :-) . Kdybychom neměli tak super kolektiv, neklapalo by to ani na soutěžích. Protože tam se teprve ukážou pravé vztahy. Tam citíš tu správnou podporu svých členů apod. My jsme měli to štěstí, že jsme se takhle potkali, ale zároveň musím říct, že každý nový člen k nám zapadá, nebo se aspoň hooodně snažíme, aby zapadl.

Holky ze skupiny Snatch rank

2) Hodně holek má strach přijít do nového kolektivu. Jak probíhá u vás ve skupině taková ta představovačka a vysvětlíš čtenářkám, proč není čeho se bát?

Tak určitě to není ni lehkého, příjít někam do neznáma, každý si pamatujeme první školní den apod. Každopádně nemáte se holky i kluci čeho bát. Hlavně se nesnažte na něco si hrát a buďte sami sebou… Většinou v každé skupině vás čeká jen pár pohledů a zároveň snaha o začlenění do kolektivu… Pokud ne, tak šup pryč!

3) Cizí prostředí nás někdy nutí machrovat a chovat se tak, jak bysme se normálně nechovali. Dej tip, jak si uříznout pořádnou ostudu? Jak by se člověk měl chovat tak, aby do skupiny rozhodně nezapadl?

Já si myslím, že jsme fakt alergický na přehánění. Jak smíchu nebo dělání, že ten člověk je lepší než všichni ostatní. Recept na to, jak nebýt populární, je jednoduchý. Neusmívejte se, působte arogantně a všechny poučujte, že jste nejlepší a umíte to líp.

4) Je pro tebe hodně těžké naučit členy skupiny, že tancují a soutěží jako jeden tým? Dovedu si představit situaci, kdy jeden člověk na soutěži udělá nějakou velkou botu a ostatní mu to pak kvůli špatnému umístění dají třeba sežrat.

Tady se přesně projeví to, jaký je skupina kolektiv. Pokud jsou všichni mezi sebou kamarádi, tak se tahle situace nikdy nestane. A hlavně každý z nás chybuje. To, že to někdo zkazí na soutěži, je normální a naopak ta skupina by měla toho člověka víc podpořit, aby to příště už neudělal.

Taneční crew Snatch rank

5) Vzpomeneš si na případ, kdy se ve skupině dal dohromady kluk s holkou a nedopadlo to ve výsledku úplně dobře? A vůbec, láska mezi členy skupiny je asi docela tabu, nebo se pletu?

Nooooooo tak tabu to není. Ale vždycky to trošku komplikuje. U nás třeba moc kluků není, takže já tohle nemusím řešit. Měli jsme ale ve skupině vztah a naopak nás to víc posílilo a skvěle to klapalo. Chodí spolu do teď, takže nedokážu posoudit, jak to bude vypadat až spolu nebudou ;-) .

6) Díky moc za odpovědi a doufám, že na nikoho, kdo by si chtěl cíleně úříznout ostudu, ve Snatch rank nenarazíte.

My si s ním poradíme to se neboj :-) . Každopádně přeju všem čtenářkám, ať si nikdy neuříznou ostudu v jakékoliv skupině!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář