Snatch rank je jedna velká rodina, která na sobě neustále dře a během každé soutěže ze sebe vydá maximum. Poznej tuhle partičku mladých a talentovaných lidí blíž.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Jsem vždy velmi ráda, když můžeme prostřednictvím stránek Kámoška.cz podpořit talent a zájem mladých lidí o to, co je baví. V tanenční skupině Snatch rank je talentovaných a mladých lidí celá řada, a proto jsem vyzpovídala Moniku. Ta je lektorkou celé skupiny a právě díky ní se na stránkách našeho magazínu dozvíš zajímavé informace nejen ze světa tancování.

1) Ahoj Mončo, představení Snatch rank najdeme na vašem oficiálním webu, ale i tak bych tě poprosila, jestli můžeš v pár větách skupinu představit čtenářkám.

Ahoj, tak co o nás říct? Jsem taneční skupina, která se věnuje hip hopu už 7 let. Během těchto let jsme se rozrostli z malé taneční rodiny až po relativně velkou taneční skupinu. Trávíme spolu spoustu času jak na trénincích, tak na soutěžích, což znamená, a mohu to říct s klidnou hlavou, že všichni členové Snatch rank jsou moje rodina. Věnujeme se především hip hopu! Což obnáší hlavně velkou dřinu techniky, ale také zvláštní cit a lásku k hudbě a pohybu. Konkrétněji tančíme také house dance, wackin, LA style a trošku lockin a popin.

Taneční skupina Snatch rank

2) Jak jsi se dostala k tanci ty a co obnáší být lektorkou tak velké skupiny jako je Snatch rank?

Já tancuji už od malička. Prošla jsem si asi všemi tanečními styly před disco dance až po balet. Avšak hip hopu jsem se začala věnovat jako tanečnice v taneční skupině Last minute, kde jsem se naučila vše, co umím teď. A to, co jsem se naučila, se teď snažím naučit i členy Snatch rank… No, co ti budu povídat, někdy to jsou nervy, ale většinou to je radost! Hlavní je být hodně flexibilní a mít nervy z ocele.

3) Tancování je hlavně o tréninku a neustálém pilování sebemenších pohybů. Jak a kde probíhají vaše tréninky?

Je to dřina. My máme tu výhodu, že máme super zrdcadlový sál v Domu dětí a mláděže v Praze 10 Strašnice. Tam si dřeme dvakrát týdně naše choreografie, aby to přinášelo úspěchy. Každý trénink začíná rozcvičkou, která se skláda ze zahřátí organismu a protažení. Po protažení se roztancujeme a pak přijde to hlavní, učení a dření choreografie.

Taneční skupina Snatch rank

4) Může se na vás přijít člověk i jen tak podívat, aby zjistil, co ho čeká v případě zájmu o členství ve skupině?

Určitě, určitě! Vítáme každého nového člena a nejlepší je opravdu přijít na trénink s teplákama a zkusit si s námi zatancovat :-) .

5) Skupina se skládá hlavně z holek. Čím to podle tebe je? Stydí se kluci, nebo raději sedí doma u počítačových her?

Myslím si, že to je hlavně tím, že já jsem holka. Přece jenom se kluci radší učí tančit od kluků než od holek. Ale znám spoustu skvělých tanečníků kluků. Čím víc se jich nebude válet doma, tím lépe pro taneční svět. Takže šup všichni mazejte do tanečních skupin.

6) K tancování ve skupině patří i soutěže. Jakými největšími úspěchy se může Snatch rank pochlubit a jak takové soutěže vůbec probíhají?

Asi největším úspěchem byl postup našich KIDS na mistrovství Čech v taneční skupině roku. Tyhle děti tancují teprve 3 roky, a to jen jednou týdně. Přesto se dokázaly dostat mezi skupiny, které jsou více známe a mají více tréninků. Pak bych se taky chtěla pochlubit našim duem! Holky Miška Listíková a Nikča Měšťákovou vyhrávájí každou soutěž, kde se zúčastní a to v konkurenci 20 duo. Jsou naše pýcha. A jak soutěžě probíhájí? No je to hlavně hodně fyzicky náročné. Celý den jsme zavření v tělocvičně a čekáme, až přijde na řadu naše kategorie. Jelikož na soutěžích je vždy více soutěžních kategorií, tak musíme čekat. Během čekání trénujeme choreografie a načerpáváme energii :-) .

Snatch rank kids

7) Co bys doporučila všem čtenářkám, které baví tancovat, ale zatím nenašly odvahu a tancují si jen tak doma před zrcadlem?

Ať se hlavně nebojí. Každý umí tancovat, jen občas potřebuje někoho, kdo mu dá návod. A tím návodcem můžeme být my jako Snatch rank.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář