Nikdo nejsme dokonalý, a jak se říká, každý máme své mouchy. Někdo jich má okolo sebe méně, u některých se vznáší přímo roj. Přesto, ačkoliv má každý z nás nějaké zlozvyky nebo jiné příbuznosti, ve společném vztahu mnohdy způsobí to, že jinak klidná povaha se ocitá v příliš vysokých otáčkách.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Nikdo nejsme dokonalý, a jak se říká, každý máme své mouchy. Někdo jich má okolo sebe méně, u některých se vznáší přímo roj. Přesto, ačkoliv má každý z nás nějaké zlozvyky nebo jiné příbuznosti, ve společném vztahu mnohdy způsobí to, že jinak klidná povaha se ocitá v příliš vysokých otáčkách. A které zlozvyky mužů ženy nesnášejí a z kterých doslova šílí?

Některé zlozvyky kluků nás dokážou pořádně vytočit. Vrzání zuby je jedno z nich. Co štve tebe?

Některé zlozvyky kluků nás dokážou pořádně vytočit. Vrzání zuby je jedno z nich. Co štve tebe?

Prkýnko aneb stará klasika

Zvednuté prkýnko je natolik probíraným tématem, že to kolikrát vypadá tak, že jiné zlozvyky mužů snad neexistují. Je sice pravda, že zvednuté prkýnko dokáže pěkně naštvat, zvlášť v situaci, kdy očekáváš klidné dosednutí a najednou jsi v situaci, kdy se propadáš do studené záchodové mísy. Ano, nepříjemné to sice je, ale na druhou stranu musíme brát v potaz to, že ženy na tom nejsou jinak. Pro muže je zcela rutinní záležitostí prkýnko zvedat a naopak by jim mohly vadit naše ženské zvyklosti, když necháváme prkýnko dole. Nepřikládají význam tomu, dávat ho dolů, protože jim to zkrátka přijde normální. Musíme vzít v potaz fakt, že pro obě pohlaví jsou přirozené jejich odlišné zvyklosti a není nutné v tom hledat něčí zlozvyk. Koneckonců i oni to mohou brát jako náš těžký zlozvyk, když jim prkýnko nezvedneme nahoru a „sobecky“ ho požadujeme v naší nezvednuté „klasické“ poloze :-) .

Fusky, trencle a vše okolo

Zlozvyky mužů jsou často spojovány se špinavými ponožkami, trenýrkami a dalším oblečením, které nosí. Procházíš pokojem a hle tamhle jedna ponožka na zemi, druhá dřepí v koutě, zpocená košile se válí někde uprostřed a snad pomalu jen čekáš, zda na tebe nezačnou padat nebo se valit jeho trenýrky, které tak nějak zapomněl dát do koše. Jasně, všichni muži nejsou takoví, ale bohužel tyhle věci jsou považovány za nejčastější zlozvyky mužů. Sice je ten pohled na poházené prádlo nevábný, ale ihned to nemusí znamenat, že je to čunča. Muži zkrátka často uznávají heslo: „co svlíknu, to tady nechám, on to někdo sebere“ nebo zapomenou hodit použité oblečení do prádelního koše, protože je v momentě, kdy to měli v úmyslu, vyrušilo něco mnohem důležitějšího.

Rachot znějící na míle daleko

Pouštění plynů nebo říhání je normální věc, ale nic se nemá přehánět. Pokud si třeba užíváte hezkého filmu a v tom začne pouštět plynovou symfonii na střídačku s krkavou fanfárou, kterou by slyšeli i na Sibiři, říkáš si, proč vůbec existují takové zlozvyky mužů. Tyto zlozvyky mužů mnoho žen dohání opravdu k šílenství, ale bohužel se s tím dá málo co dělat. Jediné, co můžeš, je povědět mu to a doufat, že jeho mega orchestr trošku sníží na hlučnosti.

Nevoňavý vánek z mnoha stran

Potní koláče jsou na denním programu a od jeho bot by se měli i bažiny co učit? Ano, to je další případ toho, kdy ženy zlozvyky mužů dohání k šílenství. Samozřejmě, že nevlídné pachy linoucí se z jeho bot a triček jsou nepříjemné, ale ne vždy se jedná o zlozvyky mužů. Je nutno podotknout, že někdo má s nadměrným pocením opravdu velký problém a ani tuna deodorantů by nezabrala. Ovšem pokud se pomine otázka zdraví, tak se tato věc řadí mezi nejčastější zlozvyky mužů. Zkrátka místo toho, aby boty ihned jeli na balkón, poté byl využit sprej a tričko bylo v cuku letu v prádelním koši, nechají to tak, jak to je a mnohdy do těchto věcí vklouznou znovu se slovy „já nestíhám, já zapomněl“. A tak nezbývá nic jiného, než pořádná domluva nebo převzetí do vlastních rukou, aby tyto zlozvyky mužů byly ty tam.

Drobky kam se podíváš

Máš dojem, že ta postel nebo gauč plný drobků by snad mohly sestavit denní menu a žasneš, kde se takové zlozvyky mužů berou? Muži moc rádi jedí právě v posteli nebo u televize, což by nevadilo, kdybys následně neobjevovala kousky brambůrek nebo tyčinek. Samozřejmě, že jsou muži, kteří při jídle neupustí ani drobeček, ale bohužel většina taková není. To samé platí i s drobky u pusy a také není výjimkou kečup u pusy z večerních špaget. Někdy si to muži zkrátka neuvědomí a proto je zapotřebí ženských zbraní, kdy se takové zlozvyky mužů stanou minulostí.

Zapomínání, které není v normě

Mezi zlozvyky mužů, které ženy opravdu nesnášejí, je zapomínání na výročí, narozeniny i svátek. Což o to, zapomene sem tam každý, ale pokud si pamatuje tabulky různých zápasů a na jiné, podstatnější věci, si nevzpomene, ženy to katapultuje do „naštvaných výší“. O to víc pak dokáže nabrnknout jeho vykulený pohled s výrazem ve stylu „já nevěděl“. I s tímto se dá mnohdy dobře pracovat a zapomínání na podstatná data alespoň omezit.

Uši přelepené páskou

Povídáš mu důležitou věc, on kouká jinam a ve chvíli, kdy od něj čekáš odpověď, vyletí s radostí „Ty jo, vidělas to?“ nebo při otázce „Vnímal si mě?“ dostaneš odpověď typu „Co jsi to říkala?“ a ty zjišťuješ, že tě absolutně neposlouchal a nevnímal. To častokrát zamrzí, ale bohužel takové ty zlozvyky mužů zkrátka jsou. Pokud je sám navyklý, že ty vnímáš každé jeho slovo a s ním nic takového nehne, servíruj mu podobný styl, který předkládá tobě. Brzy mu pak dojde, jaké to vlastně je a třeba už konečně tu pásku z uší odlepí.

Obyčejné nachlazení je přeci smrtelné

Mezi zlozvyky mužů se řadí i případ, kdy je nachlazený, jeho teplota je mírně zvýšená, má rýmu a ty posloucháš, jak je to s ním vážné až někdy máš dojem, že je i to obyčejné nachlazení smrtelné. Bohužel někteří muži mají sklon v tomto ohledu přehánět a takové zlozvyky mužů ženy moc rády nevidí. Důvodem, proč vidí extrém v nachlazení je možné také to, že tvoje péče o něj mu dělá moc dobře a jiným způsobem by třeba tvou pozornost nevyvolal.

Poznávací znamení v koupelně

Jdeš se po něm vykoupat a ve vaně či na umyvadle nacházíš nemilá překvapení v podobě vousu, chlupů a třeba i zubní pasty. Ano, i to patří mezi velmi časté zlozvyky mužů a oni sami v tom žádný problém nevidí. Nejhorší věc, kdy ženy zlozvyky mužů vytáčí daleko více je případ, kdy pak popírají svou chybu a následně oznámí „Ale já to nebyl“.

Které zlozvyky mužů nejvíce vytáčí tebe? A co považuješ za nejhorší zlozvyky mužů? Písni o tom do komentářů.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Vanilka

  Vážení přátelé, právě jsem zjistila, že jsem v jistém ohledu tak trochu chlap…

  1. Zvednuté prkýnko sice po sobě nezanechávám, zato často při odchodu ze záchoda sklápím i poklop. Lidem v mém okolí to občas vadí. Předpokládám, že ze stejného důvodu, jako ženám vadí zdvižené prkýnko – při dosednutí to může být docela nepříjemné překvapení. Ale co mám dělat? Doma mě to tak naučili.

  2. Fusky u postele jsou u mě v pokoji na denním pořádku. Mám to zkrátka daleko do prádelního koše – celé jedno patro po schodech! Ale poznám, kdy už je jich moc. A rozhodně letí do koše okamžitě vždy, když vím, že budu mít návštěvu – přece nechci, aby si o mě lidi mysleli, že jsem prase ;)

  3.+4. Rachot z různých otvorů a voňavá nadělení se mě naštěstí netýkají. Aspoň doufám.

  5. Drobky! No jasně! Miluju snídaně v posteli. A obědy a večeře.

  6. Skleróza? Jsem schopná se šestkrát zeptat na určitý údaj a potom to stejně zase zapomenout. Ale důležité věci si pamatuju. Například že potravinami s nejkvalitnějším proteinovým složením jsou sirovátka a vaječný bílek. Že nevíte, k čemu to je? Já taky ne. Ale prý je to důležité.

  7. … Cože? …

  8. Hypochondrií zdá se netrpím. Ale znám pár žen, které jsou v tomto oboru přebornicemi. A ruku na srdce, chlapy na nás taky pár věcí štve. Například to naše “Nejsem rozcuchaná?” a “Proč jsi mi neřekl, že mám rozmazanou řasenku?” nebo “V těch šatech vypadám tlustá, musím se jít převlíct”. Tak jim dopřejme trochu péče, když mají rýmičku a kašlíček, ono jim to udělá dobře a odpustí nám možná i trochu toho “Miláčku, nemám špeky? Nelži, já vím, že mám.”

  9. Odstavec Poznávací znamení mě zváště pobavil. Mám totiž dlouhé vlasy a to ostatní už si domyslíte. Jsou zkátka všude.

  Nepřibyde časem i podobný článek z pohledu muže? Myslím, že by to taky bylo zajímavé počtení…

 • http://www.aluska.org Alue

  Když mě neposlouchá a já přitom stojím přímo před ním a dvacetkrát se ho ptám, jestli mě vnímal a on stejně nic. To mě fakt nevýslovně štve! A přitom se ho ptám na praktické věci. Ale když chci poradit co se zbytkem od toho či onoho, nebo co bude k jídlu, už ani nečekám, že mi poradí, protože je mu to jedno.
  A štve mě, když se s něčím lopotím a ve chvíli, kdy se mi to povede, nebo něco drahého a důležitého koupím, tak očekávám, že se alespoň usměje a projeví radost, když už mi s tím ani nepomohl. No, žádná reakce, je mu prostě fuk, co dělám, nebo co říkám. Takže nevšímavost mě štve nejvíc. Bordel je až daleko za ní. Někdy mám pocit, že jsem prostě vzduch, že ani neví, že existuju.

 • Anet

  Jezis, oni jsou vazne vsichni stejni!!!:D

 • SimiElla

  Zvednutý prkýnko mě nikdy nevytáčelo, vždyť je to normální, přesně jak tu píšete. Vždyť všechny holky by měly být zvyklé od svých tatínků :) ))

 • Kate

  Jo, přesně, neustálé prohrabávání koulí :D

 • Sweet

  Pokukování po dlouhonohých prsaticích a lhaní ( třeba v tomhle případě “vždyť mám oči jenom pro tebe” )

 • Kristýna

  Haha, komentář je výstižný :)

 • http://mind-for-sale.blog.cz luula

  to je sice pěkný ale třeba ste uuplně vynechali “skládání si nádobíčka na veřejnosti”