Zdravá závislost na sexu může být do vztahu přínosem. Ovšem pokud se začíná vymykat kontrole a nabírá vyšších otáček, může nastat problém. Dříve byla závislost na sexu považována za pouhý výmysl promiskuitních osob, které jen maskovaly své opakované nevěry a získaly tak dostatečnou obhajobu. Až vědci odhalili, že závislost na sexu je opravdu reálná, tedy až na pár výjimek, kde se opravdu jedná jen o zahlazování stop.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Potřebuješ to mít každý týden? Nebo snad každý den? Co když to potřebuješ každou hodinu?

Potřebuješ to mít každý týden? Nebo snad každý den? Co když to potřebuješ každou hodinu?

Totožnost s jinými závislostmi

Jak vědci sami tvrdí, závislost na sexu je téměř totožná s drogovou, alkoholovou nebo jinou závislostí. Jakákoliv velká míra závislosti škodí a jinak tomu není ani u té sexuální. V počátcích může být tato závislost poměrně zanedbatelná, ale velmi rychle přerůstá v sexuální posedlost. Ta obvykle nemá konce, naopak se zvyšuje. Závislost na sexu se odrazí na celkovém životě, což je totožné i s jinými závislostmi. Následky se objevují jak po stránce psychické, tak i fyzické, kdy tělo už nemůže vydržet nápor závislosti. Závislost na sexu je zapotřebí zavčasu léčit, než dojde k velkým až tragickým následkům.

Podoba sexuální závislosti

Závislost na sexu se projevuje několika symptomy. Sexuální závislost není jen o vyšším sexuálním apetitu, ale dále i o posedlosti sexem. Závislé osůbce pak nestačí sex třeba dvakrát denně, ale požaduje daleko častější frekvenci. To však může být pro partnera závislého člověka nemyslitelné nebo nemožné. Když to tedy neustojí partner, může (ale i nemusí) odejít sexuální závislák na lov, kde uloví další kořisti na ukojení své závislosti. S tím je však spojené velké riziko přenosu pohlavních chorob. Takto závislý člověk nepřemýšlí nad možnými riziky. Jeho jedinou myšlenkou je touha po uspokojení ať to stojí, co to stojí. Jinou formou je také masturbace, kterou sexuální závisláci hojně využívají místo případných nevěr. Tu jsou schopni provádět kdykoliv a kdekoliv a nic jim nepřekáží v cestě. Závislí na sexu tudíž nemají nic jiného v myšlenkách, než jen ukojení svého nehynoucího sexuálního apetitu. Když ho nedostanou, propukne u nich absťák, kvůli kterému se z nich stávají agresivní, depresivní až zvrácení jedinci. Závěrem dochází k ztrátě normálního života a všeho, co k němu patří.

Slavní sexuální závisláci

Mezi slavné celebrity, které se k závislosti na sexu přiznaly, patří třeba Michael Dougles, který jako první hodil do placu závislost na sexu, kterou se rozhodl léčit. Původně jeho výrok byl brán za pouhou výmluvu, ale po odvykací léčbě, kterou postoupil, se jeho závislost na sexu začala brát vážně. Mezi sexuální závisláky patří také záletný Tiger Woods, David Duchovny, Charlie Sheen, Hugh Grant, Mick Jagger, Lindsay Lohan, Paris Hilton a řada dalších zahraničních i českých celebrit. Někteří odborníci tvrdí, že v některých případech se o závislost na sexu jedná, jindy je to jen promiskuita maskovaná tvrzením o závislosti.

Pomůže jen léčba

Když je závislost na sexu zcela neúnosná, nepomůže nic jiného než lékařská pomoc, která je nezbytná. Včasné léčení může ušetřit mnoho nepříjemností a pomoci s návratem do běžného života. Jinak se závislost na sexu stává bludným kruhem, který ztrpčuje život a přináší někdy nenapravitelné následky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Madeline

    Hustý :) )))

  • sexholik

    Závislost na sexu, pornu: anonymní sexholici: http://www.saa-cesko.cz

  • hmmm

    tak to je pěknej buulshitttt:))))