Tvůj kluk, s kterým si prožila několik skvělých okamžiků, ti připravil hořké chvíle v podobě bolestivého rozchodu. Tvou společnicí je především krabička papírových kapesníků, do kterých vyplakáváš momentální bolest.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Tvůj kluk, s kterým si prožila několik skvělých okamžiků, ti připravil hořké chvíle v podobě bolestivého rozchodu. Tvou společnicí je především krabička papírových kapesníků, do kterých vyplakáváš momentální bolest. Horší pak pro tebe je, když se s ním musíš neustále vídat (třeba ve škole) nebo je velká šance, že se brzy potkáte (protože máte společné kamarády). Určitě nestojíš o to, aby tvůj ex věděl o tom, jak se trápíš a že ho stále miluješ. A jak to před ním šikovně zamaskovat?

Chceš chránit své city? Nešťastnou lásku k nějakému "hajzlíkovi" můžeš snadno zamaskovat.

Chceš chránit své city? Nešťastnou lásku k nějakému "hajzlíkovi" můžeš snadno zamaskovat.

Nemluv o tom, co bylo

Pokud se se svým ex někde setkáš, vyvaruj se tomu, abys rozebírala, co bylo a jak se cítíš. V tomto momentě by určitě poznal, že ti rozchod velmi ublížil a že ho stále miluješ. Jestli není z kamene a zachvátily ho chvíle výčitek, jistě se bude ptát, jak se máš a jak se s rozchodem vypořádáváš. Pokud mu budeš povídat, jak tě to moc bolí nebo naopak budeš mlčet, signalizuje to, že se s tím trápíš a že k němu stále chováš nějaké city. Odpověz mu spíš stručně a vyhýbej se dlouhým rozhovorům. Tvá odpověď by neměla vyznít příliš negativně, ale ani rozjařeně. Zkrátka mu na jeho otázku, „jak se máš?“, odpověz s úsměvem „jo, mám se fajn“ nebo podobně. Dobrý způsobem, jak zamaskovat tvou lásku k němu, je přizvání dalších účastníků k vašemu rozhovoru. Tím, že se pak spíše budeš věnovat ostatním, mu dodáš pocit, že je ti už celkem volný a nemáš chuť se s ním příliš vybavovat. Navíc se vyhneš i tomu, abyste detailně rozebírali váš rozchod. Sice budeš muset zapojit dost přetvářky, ale pro tuto chvíli se to dá vydržet.

Pohledy mnohé prozradí

Oči mnohé prozradí a v tomto ohledu mohou být zrádné. Z nich se totiž dá vyčíst, zda ho stále miluješ nebo se trápíš. Pamatuj si, že dlouhé pohledy značí zamilovanost a rychlé úhyby očí zase tvou nejistotu. Pokud se vzájemnému pohledu vyhnout nedá, dívej se mu do očí maximálně tři vteřiny a pak pohledem uhni. Jestli se setkáte při nějaké akci, sedni si tak, abys jeho tvář neviděla.

Buď sebejistá a veselá

Jestli jste spolužáci a vídáte se opravdu denně, bude to sice těžké tvářit se vesele, ale pokus se o to. O přestávkách se bav se svými kámoškami i spolužáky, tvař se vesele a chovej se sebejistě. S kámoškami rozebírej, co podniknete a klidně se bavte o jiných klucích. Zkrátka se chovej tak, jako kdybys žádný rozchod momentálně neprožívala, a s radostí si užíváš single života. Tímhle mu dáš jasně najevo, že se s tím vůbec netrápíš, nic k němu necítíš a rozchod tě nijak nezbrzdil, i když v realitě tomu může být jinak. Sice to nebude lehké, ale i pro tebe to třeba bude snazší způsob, jak se s rozchodem vyrovnat.

Společným kamarádům taj své pocity

V případě, že máte společné kamarády, se neubráníš nejen vzájemnému setkání, ale také vyzpovídávání ze strany vašich společných přátel. Když se budou ptát, co prožíváš a jak to zvládáš, tvař se opět sebejistě a klidně odvěť, že se máš dobře, tudíž nevidíš důvod, proč byste se k vyřešené minulosti měli vracet. A poté převeď vaši řeč na jiné a veselejší téma. O tom, že ho ustavičně miluješ, rozhodně nemluv s lidmi, kteří se s ním vídají, protože je téměř jisté, že by se všechny detaily dozvěděl. Ukaž všem, jak si užíváš života a že jsi v podstatě ráda, že to tak dopadlo. Doma budeš mít tu možnost vybrečet svojí bolest, ale proč by o ní všichni měli vědět, že?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář