Již od pradávna panoval předsudek, že muž by měl být starší než žena. Nebyla jsem jiná já ani mé kamarádky. Všechny jsme vyhledávaly společnost spíš výrazně starších mladíků z ročníků pár let nad námi, studujících vysokou či aktivně pracujících.

avatar

Adéla Ejdy
Někdy praštěná holka s velkými sny.

Již od pradávna panoval předsudek, že muž by měl být starší než žena. Nebyla jsem jiná já ani mé kamarádky. Všechny jsme vyhledávaly společnost spíš výrazně starších mladíků z ročníků pár let nad námi, studujících vysokou či aktivně pracujících. Jenže první lásky vzaly za své, perspektivní partneři dospělého věku začali docházet a my musely přehodnotit svá stanoviska. „Zajíčkové“ zůstávali opomíjeni, přitom jejich jediným negativem byl někdy právě jen ten věk. A tak se stalo, že do toho některé z mých kamarádek praštily a nabrnkly si mlaďocha.

Věk nemusí být překážkou, vztah s mladším klukem dokáže být plný lásky, důvěry, pochopení i zábavy. Jaké jsou tvé zkušenosti?

Vztah s mladším klukem dokáže být plný lásky, důvěry, pochopení i zábavy. Jaké jsou tvé zkušenosti?

Čím jsou tak sexy?

Mladší kluci působí jako jistý druh zakázaného ovoce, a to přece nejlíp chutná! Jsou jiní – nápadití, akční a co si budeme nalhávat, také tělíčka vypadají trochu rozdílně. (Jakmile přijdou povinnosti, posilovny jdou většinou stranou.) Disponují neskutečnou spontánností, dravostí, do všeho se pouští naplno. Jejich přitažlivosti napomáhá i fakt, že na jejich svěžest sází nejpřitažlivější ženy světa!

Výhody vztahu se „zajdou“

Když mladší kluk zjistí, že má u starší dívky šanci, byť jen minimální, začne se zatraceně snažit. Ve vztahu se k ní, coby své drahocenné trofeji, chová zcela ukázkově. Pečuje o její blaho, zahrnuje ji laskavostí, komplimenty. Co se milostného života týče, dočkáš se mnoha překvapení, protože jak známo, mláďata si ráda hrají. Umí skvěle naslouchat, udělá cokoliv, aby ti pomohl. Protože pro něj budeš synonymem největšího pokladu, často tě bude brát s sebou na akce s přáteli, do klubů, do města, aby ukázal, jaké má štěstí! Chybí-li ti pocit, že jsi jediná ženská na světě, mladší přítel je pro tebe ideální volbou.

Každá mince má dvě strany

Pochopitelně mají vztahy s „mladým masem“ i své nevýhody. Jak jsem již nastínila, dají se z našeho hlediska považovat za mláďata, tudíž se ve světě zatím jen rozkoukávají, neví ještě zcela přesně, co v životě chtějí. Ze začátku ti jeho vtípky a nepředvídatelnost přijdou roztomilé, ale musíš se zamyslet, zda tě budou bavit pořád. Uvědom si, že pánové dospívají o dva roky později než dívky, tudíž se k vašemu věkovému rozdílu přičte ještě tento skluz. Pak musíš počítat také s tím, že se nedočkáš žádných jistot. U staršího přítele se dá předpokládat vlastnictví bytu, auta. Navíc zajíčkové kladou velký důraz na své přátele, zatímco ti starší se více věnují své přítelkyni, protože v ní vidí potenciální matku svých dětí a člověka, s nímž stráví zbytek života.

Jak se rozhodnout?

Pokud váháš, zda do vztahu s mladším klukem jít či nikoliv, musíš si ujasnit priority. Toužíš-li po zábavě a obdivu, nepochybně ti bude vyhovovat, ale s radou při vážnějších rozhodováních, drahých dárcích, častých večeřích v restauracích nebo s tím, že za tebou přiběhne, téměř kdykoliv budeš potřebovat, se rozluč.

A jak je to v praxi?

Osobně jsem sice stále šťastná po boku svého vyzrálého muže, ale pokud se nemýlím, tak jenom mezi mými dobrými kamarádkami se tři odevzdaly mlaďochům. Jak to klape? Zatím skvěle. Sice ani jeden z těchto vztahů zatím nepřekročil hranici jednoho roku, ale ani jednu jsem snad ještě neviděla víc zářit. Jsou jako princezny, kterým konečně někdo nasadil korunky. Můj názor ovlivnily asi především ony, avšak ať tak či tak, za sebe říkám: „Jen směle do toho!“

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Shanee

    Sama za sebe muzu rict, ze jsem tu hranici jednoho roku s “mladochem” prekrocila a nemenila bych. Jediny s cim nesouhlasim v tomhle clanku je to, ze starsi partner se venuje vic sve pritelkyni…Mela jsem starsiho pritele nekolik let a nefungovalo to. O rodinu nestal, do vztahu se vkradal stereotyp, pak i nevera. Nerikam, ze vsichni starsi jsou spatni, jen jsem asi nemela stesti. Kazdopadne mladsi muzi jsou opravdu aktivni, hravi a clovek se s nimi nestaci nudit, prekvapuji kazdy den. Za me palec nahoru pro “zajicky” :-)