Vztah může být krásný a taky že láska a vzájemná opora je nádherná. Jenže někdy ve vztahu láska chybí a jediným pilířem, který vše drží je strach, že jeden bude sám. A že nikdo jiný je nechce.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Samota a vztah

Nikdo jiný by mě nechtěl…

Když se o tebe jeden muž projeví zájem, neznamená to, že hned s ním musíš být do konce života. Některé dívky mají pocit, že by je nikdo jiný nechtěl, a tak se naoko zamilují hned do prvního, který s nimi bude chtít být. Doslova si vnutí lásku, aby mohly prožívat štěstí. Jenže nejde to vydržet dlouho. Partner se zamiluje, ale ony naopak odmilují. Začnou strádat, smutnit a cítit úzkosti. A mnohdy si nepřiznají, že nenašly toho pravého a zůstávají tak ve vztahu, který je citově neobohacuje, ale naopak vysává a oslabuje.

Lepší sama, než si ubližovat! I druhému…

Takových dívek je velká spousta. Mají strach být samotné a bojí se, že by nenašly nikdy toho pravého, protože jsou ošklivé anebo vybíravé. Slovo vybíravost ale není rozhodně to pravé. Když už s někým máš mít vztah založený na lásce, nemůže to být jen tak někdo. Musí to být někdo, s kým si budeš rozumět, dokážeš milovat jeho povahu a těšit se na dny s ním i po několika letech. Když jsi ve vztahu s někým, koho nemiluješ, ubližuješ tím i jemu, dáváš mu naději na něco, co nikdy nedostane. Nedáš mu opravdovou lásku…

Strádáš ve vztahu? Seber odvahu a neubližuj tím nikomu

Pokud i ty strádáš ve vztahu, který ti nic nedává, mělo by se vše vyřešit naprosto v klidu. Upřímně si promyslit, co chceš a co potřebuješ. Miluješ partnera, který je s tebou po boku? Vážně? Neštve tě víc než, aby tě těšil? A vzrušuje tě, nebo sis spíše zvykla se jen uzpůsobit? Ono držet někoho v takovém vztahu od tebe může být i sobecké. Nejen ty, ale i on by mohl mít někoho, s kým by se mu lépe žilo ne?

A kde jako najdu někoho jiného?!

Pokud se bojíš, že nikoho jiného nenajdeš, že se nikomu nelíbíš, tak plácáš pořádné hlouposti! Pramení to z tvé malé sebejistoty, když ti chybí, také tak působíš na ostatní. Seber se! Pohlédni na sebe a více si věř, budeš tak ve společnosti i více vidět. Kde někoho najít? Popros kamarádku a může ti dohodnout rande naslepo, anebo zkus speed dating. Ale já bych doporučila chvíli být sama a nabrat více síly, abys nespadla do toho samého znovu. Nebo máš takovou kamarádku? Není lehké jí říct, jak na tom je, třeba si nalhává zcela něco jiného. Zkus jí nějakým způsobem pomoci a být jí oporou a pomaličku sundávat lživé brýle.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář