Jistě všechny znáte filmovou ságu Stmívání, jenž zavádí diváky do tajemného světa obyčejné dívky a neobyčejného chlapce – upíra. Ale protože neznám nikoho, kdo by Stmívání neznal, už se dále nemusím zmiňovat o ději, resp.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Jistě všechny znáte filmovou ságu Stmívání, jenž zavádí diváky do tajemného světa obyčejné dívky a neobyčejného chlapce – upíra. Ale protože neznám nikoho, kdo by Stmívání neznal, už se dále nemusím zmiňovat o ději, resp. pokud jste to neviděli, tak neváhejte! A i přes to, že má Bella a Edward jako pár miliony fanoušků, bohužel je zde několik názorných faktů, proč by to těm dvoum prostě neklapalo!

Láska z filmového plátna je silná a téměř dokonalá. Jak by ale takový vztah fungoval v reálném životě?

Láska z filmového plátna je silná a téměř dokonalá. Jak by ale takový vztah fungoval v reálném životě?

Věk je jen číslo – ne, když jsi upír!

Vzhledem k tomu, že je ve filmu Edward uvězněn v těle 17-letého vyspělého teenagera, ve skutečnosti mu je už více než 100 let. Krom toho je to pozemský člověk, který prožívá těžké chvíle a jeho volný čas mu berou spory s jinými upíry, zatímco Bella je typická mladá dívka, jenž se stěhuje do Forks a je připravena zvykat si na prostředí. A je přípravena zvyknout si i na nové problémy? Těžké říct, kdyby nešlo o film. A kdyby se nikdy nechtěla proměnit v upírku, zřejmě by ji Edward za 60 let viděl umírat – a to by asi ani jeden z nich nechtěl. Lépe řečeno, jejich láska by nebyla schopná snášet tyto drastické životní rozdíly.

Co názor, to konflikt

Dva lidé, pokud jsou ve vztahu, by se společně měli držet stejného, nebo alespoň podobného názoru a cíle. Zatímco Edward je staromódní “mladý” muž, jenž věří ve dvoření a šetří si síly na manželství, Bella je moderní dívka, která věří v sex před svatbou. Samozřejmě kdyby se časem dohodli, jak to vlastně bude, což není tak velký problém, jednoho krásného dne by mohl nastat obrovský problém co se výchovy jejich dětí týče. Nebo ne? Mají-li dva odlišný názor na jejich současný život, kdy je mnohem jednodušší, jak má potom vypadat budoucnost s dalšími x starostmi?

Jsou posedlí

Jistě všichni chápeme, jak je láska Belly a Edwarda silná a velká, ovšem možná se zdá být trochu směšná a to z toho důvodu, že ti dva jsou na sobě takřka závislí. Ve skutečném životě, díky bohu že jde jen o film, by zřejmě okolí neustálá posedlost dvou lidí na sobě, jenž se odráží samozřejmě také od přátel, mohla štvát! Ano, jde tu sice o ně dva, ale přiznejme si, že jakmile jsou dva lidé zaslepení láskou a nic jiného nevidí, měli by si sundat ty velké, tlusté brýle! Nicméně, jak už bylo řečeno, i Bella a Edward jsou na sebe opravdu hodně poutáni a pro začátek se zdá trochu strašidelné, když Edward vydrží pozorovat Bellu několik hodin při spánku – resp. v reálném životě by nikdo takto sledován být nechtěl, nebo ano? Za druhé, Bella je až moc ochotná riskovat svůj život a život svých přátel a rodiny jen proto, aby mohla být s ním. A to je pro věčnost s Edwardem trochu moc velké sousto!

Nový nápadník

No nebylo by to drama, kdyby se do vztahu dvou lidí nenamotal někdo třetí, že? A nepůjde o žádnou jinou upírku, jenž se bude snažit ukrást překrásného Edwarda, ale o vlka – pro změnu jiný zázrak přírody! Jacob – nebo vlk – alias Bellin přítel se jí až moc dvoří a stále nemůže udržet na uzdě své koketní chování, natož na polibek v dílu Eclipse. To samozřejmě Edwarda totálne pobouří a je velice těžké ho na místě nezabít. A vzhledem k tomu, že její láska k vlkovi je jiná, než láska k upírovi, stejně tu bude vždycky otázka, proč prostě jednomu z nich nezamává? Vždyť je přeci tak ochotná riskovat všechno – rodinu, přátelé…proč ne i Jacoba?

Čichám nebezpečí!

Kdyby šlo o skutečnost, vy byste chodily s upírem? Jo, sice je možná Edward vegetarián, ale jednoho dne mu její její vůně krve může tak zavonět, že se neudrží! Hold pro něj je asi těžké zapomenout na jeho, vlastně skoro jedinou, obživu! A jelikož je to upír, má neodolatelnou touhu se něčeho (někoho) napít. Trochu znepokojující, ne? Sice se jí dosud možná podařilo udržet Edwarda na uzdě, ale co třeba jednou….?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář