Určitě víš, že chronický stres nepřináší žádná pozitiva a kolikrát může mít vážné následky. Často jsou lidé ve stresu díky škole, práci nebo je trápí špatné vztahy. Takže, krom vážných důsledků na tvé zdraví, jako by to nebylo dosti zlé, může stres také ovlivnit tvůj milostný život.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Určitě víš, že chronický stres nepřináší žádná pozitiva a kolikrát může mít vážné následky. Často jsou lidé ve stresu díky škole, práci nebo je trápí špatné vztahy. Takže, krom vážných důsledků na tvé zdraví, jako by to nebylo dosti zlé, může stres také ovlivnit tvůj milostný život. Tvoje kámoška ti prozradí, jak moc ho ovlivňuje a na co si tedy dát pozor.

Stres je jednou z hlavních překážek v cestě za skvělým milováním a krásným vztahem. Nauč se ho odbourat!

Stres je jednou z hlavních překážek v cestě za skvělým milováním a krásným vztahem. Nauč se ho odbourat!

1. Stres snižuje tvou sexuální touhu

Tak neřekla bych, že tato informace je příliš nová. Osobně si myslím, že stres dokáže lidem kazit náladu, nemají z ničeho radost a mývají deprese. Co se sexuálního života týče, není to také žádná sláva. Jeden z mnoha důsledků, které může mít stres na tvůj sexuální život je ten, že se snižuje chuť na sex. Proč? Stres si bere většinu naší energie, a tak se cítíme unavené, trpíme úzkostí a napětím – tudíž je opravdu složité mít dobrou náladu a chuť “se bavit”.

2. Jako by tě někdo kladivem tloukl

Je samozřejmostí, že u každého člověka se stres projevuje jinak, ovšem důsledky mají několik podob. Jeden z nich je bolest hlavy. Proč? Stres jako takový způsobuje svalové napětí, tudíž můžeme mít různé bolesti (především hlavy). A jak jistě víš, necítíš-li se v dobré fyzické kondici – ke které bolest hlavy opravdu nepotřebuješ, ztrácíš pomyšlení na sex se svým miláčkem. Ale nejen na sex samotný, ale i na různé další aktivity. Jednou z nich může být například společné sledování filmu.

3. Jeden konflikt za druhým

Vzhledem k tomu, že nám stres bere naší dobrou náladu, nemáme ani pomyšlení na různá řešení určitých problémů. Možná se ti tedy občas stane, že jakmile se nepohodneš s někým ze své rodiny nebo blízkých či dokonce přítelem, může dojít k hádce. Ovšem ty na ni nejsi vůbec připravená. Zatímco ti do hlavy buší několik kladiv, není příliš možné, že by jsi odpovídala co nejrozumněji. Lépe řečeno, nejsi schopna něco vůbec řešit. Stres samotný zvyžuje konflitky ve vztazích. A jsou-li špatné vztahy, není možné si užívat milostného života s člověkem, kterého milujeme.

4. Stres žije z tvé energie

A co dalšího stres může mít na svědomí? Je jasné, že i stres musí z něčeho žít a neobjevuje se jen tak. Smutná zpráva je, že se žíví veškerou tvojí fyzickou i psychickou energií. Pokud chceš, aby to přešlo co nejdříve, je nutné jít do postele a pořádne ho “zaspat”. A co dalšího je na spánku pozitivní? Cítí-li se člověk tzv. pod psa, může některé své problémy vyřešit pouhým spánkem. Často mi přátelé říkají “ať se z toho jdu vyspat” a musím uznat, že to funguje. Takže, chceš-li se svým miláčkem mít hezkou noc, ale ve škole tě popadl stres, lehni si odpoledne na několik hodin a večer si můžete užívat společného souznění.

5. Rozptýlení ve špatném slova smyslu

Musíš uznat, že mít sex s někým, kdo danému okamžiku není zcela přítomen, není nic pěkného. Jsme-li ve stresu, máme tendenci se nechat, i při oblíbených činostech, zatáhnout do našich starostí a problémů. Tudíž si nedokážeme ten skvělý a slastný moment vychutnat. Naštěstí, příroda vše zařídila tak, aby nic nebylo nevyřešitelné. Jak se tedy stresu zbavit? Je to možná trochu ironické, ale právě i takový sex nás dokáže skvěle uvolnit a zbavit stresu. Ovšem! Musíš ho chtít a cítit se na něj. Ano, možná jsi unavená, nervózní, bolí tě hlava a rozptyluje tě plno starostí. V takové chvíli můžeš se svým přítelem vytvořit společnou strategii proti strestu. Navzájem si můžete dopřát masáž, díky které se můžete zbavit určitých bolestí. Nebo si společně můžete užít uklidňující koupel s vašimi oblíbenými koupelovými oleji a vonnými svičkami. Udělejte si čas na společnou meditaci při přijemné hudbě a klidu. Pokud tyto činnosti budete dělat spolu, navážete mezi sebou mnohem silnější pouto a budete vědět, že stres dokážete porazit společně – klidně i v posteli, tudíž se nebudete muset vyhýbat milostným hrátkám. Jestli jsi raději pro variantu jít spát, proč ne. Jelikož spánek je, jak už bylo řečeno, velkým léčitelem a odbavovatelem stresu, můžeš se vyspat do růžova a užít si milování v ranních hodinách, kdy jsi odpočatá a cítíš se svěží.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář