Mezi mnohými skutečnostmi je i ta, že život je opravdu těžký a někdy je složité stíhat všechny naše povinnosti. Stává se ti, že ti připadá tvůj život tak hektický a máš někdy pocit, že brzy upadneš, protože máš na vše tak málo času? Být ve stresu je prakticky normální, ale jakmile máš pocit, že se tvůj život vymkl kontole, je tu problém.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Mezi mnohými skutečnostmi je i ta, že život je opravdu těžký a někdy je složité stíhat všechny naše povinnosti. Stává se ti, že ti připadá tvůj život tak hektický a máš někdy pocit, že brzy upadneš, protože máš na vše tak málo času? Být ve stresu je prakticky normální, ale jakmile máš pocit, že se tvůj život vymkl kontole, je tu problém. Kdy je tedy třeba zpomalit a získat zpět své duševní zdraví?

Přehlížet varovné signály ve vztahu se skutečně nevyplácí. Dokážeš je úspěšně odhalit?

Přehlížet varovné signály ve vztahu se skutečně nevyplácí. Dokážeš je úspěšně odhalit?

Zapomínáš na své blízké

Nabízí se otázka, jak potěšit každého člověka, který je součástí našeho života? Určitě nejjednodušší způsob je ten, že s ním budeš trávit svůj volný čas – a nejen s jedním, klidně s celou partou. Jakmile tě mnozí z tvých nebližších přátel a příbuzných osloví s pocitem, že se cítí zanedbávaní, je to varovný signál, že by jsi mohla brzy ztratit veškeré své důležité vztahy s lidmi ve tvém životě. Jestliže jsi v jednom kole, můžeš být i ve stresu, to je povětšinou jeho součást. Nesmíš tedy zapomínat, že právě rodina a praví přátelé, nám pomáhají zůstat uzemnění, jsou tu pro nás v každé těžké životní situaci. Proto se je neboj oslovit pokaždé, bude-li ti připadat, že tvůj život nabral až příliš rychlé obrátky a ty ho nestíháš. Nemusíš se bát, že by ti nepomohli, protože všichni víme, že každý z nás potřebuje někdy pomoci. Nezapomínej proto na své přátelé a rodinu, protože až bude nejhůř, budou to právě oni, kteří ti pomohou zpomalit rychlá kola tvého života.

Zanedbáváš své zdraví

Když je člověk ve stresu, většinou se doslova užírá veškerými svými problémy místo toho, aby je začal řešit. Samozřejmě já nikdy nezapomínám na své heslo, kterého se držím, a to je : “neřeš nevyřešitelné”. Až se zase budeš cítit pod tlakem, povětšinou budeš v depresi či stresu a snadno tak zapomeneš na péči o sebe samotnou. Bez ohledu na to, čím se v nynější době zabýváš, by jsi neměla zapomínat na to, že tvé zdraví by mělo být tvou prioritou číslo jedna, nebo alespoň na seznamu těch nejdůležitějších věcí. Přeci jen, zdraví je k nezaplacení.

O čem je život?

Nedávno jsem měla možnost zhlédnout úžasný dokument o ženě, která se celý život bála, že jí jídla, která způsobují rakoviny, bála se chemoterapie a také toho, že zklame své blízké. Jednoho dne rakovinou opravdu onemocněla a brzy prodělala klinickou smrt a po probuzení dokonale popsala, o čem život vlastně je. Ale abych neprozradila celý příběh, řeknu jediné. Jestliže máš neustále nějaké obavy, nebo strach, jednoho dne by se mohl naplnit. A ne každý dostává druhou šanci. Pokud tě tohle zajímá více, jukni na youtube.com a do vyhledavače zadej “Není čeho se bát”

Nemáš na sebe čas

Možná si často opakuješ, co všechno by jsi pro sebe měla udělat, ale není tu na to ten čas. Je na čase tedy přehodnotit to, co tě dělá tak zaneprázdněnou. My všichni totiž potřebujeme nějaký ten čas pro sebe a udržet si tak zdravý rozum a vybudovat si osobní chvilky, kdy budeme samy spokojené. Ať už se jedná o 15 minut holého času, půlhodinu nebo hodinu. Veškerá činnost věnovaná jen tobě, ti pomůže vyčistit si myšlenky a přivést svého ducha zpět do života, kdy bude jeho nedílnou součásti, nikoli jen odrazem.

Ztrácíš to, co máš ráda

My všichni máme své koníčky a záliby, které nám pomáhají udržet si zdravý rozum a postoj k životu. Ať už se jedná o kreslení, tanec, muziku, sport či chození ven s přáteli, je to něco, co nás naplňuje a činní nás šťastnými. Bohužel však tyhle činnosti začneme vynechávat jako první, jakmile se stane náš život hektickým a my nebudeme vědět, kam dříve skočit. Jakmile zjistíš, že zanedbáváš své koníčky, zájmy a netrávíš svůj volný čas věcmi, nebo činnostmi, které máš ráda, je to špatně. Může to být známka toho, že stres převzal tvůj život do svých rukou a tobě se vše vrací negativným způsobem. Zkus si na kus papírku napsat činnosti, které by jsi za celý den chtěla dělat, protože život není jen o tom, co musíme, ale především o tom, co chceme, tak proč se neustále podřizovat nějakým pravidlům? Neboj se žít na plno a pozastavit svůj život, kdykoli budeš chtít.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář