Rozhodla ses udělat letošní Vánoce jinak? Dala jsi košem rodičům a svátky budeš trávit jen ve dvou s přítelem? Je to poměrně velký krok, ze kterého můžeš mít obavy. Asi už teď přemýšlíš nad tím, jestli všechno proběhne v pohodě, co budete celý den dělat, a taky se pomalu na Štědrý den připravuješ.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Rozhodla ses udělat letošní Vánoce jinak? Dala jsi košem rodičům a svátky budeš trávit jen ve dvou s přítelem? Je to poměrně velký krok, ze kterého můžeš mít obavy. Asi už teď přemýšlíš nad tím, jestli všechno proběhne v pohodě, co budete celý den dělat, a taky se pomalu na Štědrý den připravuješ. Abych ti ulehčila práci, nabídnu ti pár nápadů, jak Vánoce přežít a ještě si je pořádně užít. Na tyhle Vánoce s přítelem nikdy nezapomeneš.

Poprvé svátky trávené je ve dvou? Žádný strach, dám ti tipy, jak na to:)

Poprvé svátky trávené je ve dvou? Žádný strach, dám ti tipy, jak na to...

Jak se na Vánoce připravit?

Na první Vánoce s přítelem se začni připravovat včas, abys všechno stihla. Bude potřeba se poohlédnout po nějakém receptu na vánoční cukroví, nakoupit na něj všechny potřebné suroviny a něco z nich uklohnit. Pokud nerada pečeš, neumíš to nebo prostě nemáš čas, popros babičku nebo pomoz mamce s pečením, určitě z toho nějaký kousek kápne i pro tebe.
Těsně před tím, než Vánoce naplno propuknou, pokliď doma a byt ozdob vánoční dekorací. S tím ti může pomoci i přítel, aspoň tak bude mít pocit, že se zapojil do vánočních příprav a tobě tím pomůže.

Jak strávit Štědrý den?

Není nic příjemnějšího, než se pořádně prospat a ráno se ještě poválet v posteli. Vstaňte, až budete chtít. Ráno si dejte snídani a můžete se vrhnout na zdobení stromku. Každý pod stromek pak položte své dárky.
Dopoledne můžete trávit vánočními tradicemi. Můžete zkusit pouštět skořápky z vlašských ořechů se svíčkou po vodě nebo vyzkoušet lití olova. Určitě ale nezapomeňte rozkrojit jablko a schovat si do peněženky nějakou pěknou šupinku z kapra.

Doba před večeří

Vyrazte na procházku do přírody nebo do města na vánoční trhy. Zastavte se u stánků s punčem nebo svařeným vínem, které příjemně zahřeje a ještě dodá Vánocům na atmosféře. Nebo si udělejte malý výlet někam, kde jste spolu byli na první schůzce, bude to neuvěřitelně romantické. A co třeba koupit kapra a pustit ho do řeky nebo rybníka? A když už tam budete, nakrmte kachny a labutě. Hlavně se teple oblékněte, protože u vody bývá vážně kosa. Cestou si někam zajděte na oběd. Pokud však chcete vidět zlaté prasátko, musíte hladovět až do večeře.

Konečně očekávaný večer

Po návratu z procházky prostřete štědrovečerní stůl, zapalte svíčky, rozsviťte stromeček a začněte s přípravou večeře. Tu si zpestřete třeba vínem, aspoň bude sranda. Po večeři vás konečně čeká rozbalování dárků. I když pod stromkem třeba nenajdeš vysněného koně nebo auto, uvědom si, že Vánoce jsou od toho, aby si lidé uvědomili, že jsou rádi, že mají jeden druhého. Pravý smysl Vánoc totiž lidem často utíká. Jak příteli za jeho dárky poděkuješ, už nechám na tobě:) Krásné společné Vánoce.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • játty

    já budu taky trávit vánoce s prdelovým přítelem :) ) moc se těším na dlouhou vánoční noc…

  • Netty

    já tenhle rok budu strávit s přítelem již druhé Vánoce..a musím říct,že už je to vážně něco jiného než být u rodičů a spoléhat se na to,že všechno zařídí oni..spíš musíte zařídit všechno vy..