Ženy často říkají, že by chtěly upřímného muže. Ale když pak nadejde ta chvíle a on má být upřímný, je všechno špatně. Zvládneš něčí upřímnost nebo chceš raději potvrzení svého názoru?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Upřímnost vs. lež – jak to chceš ve vztahu ty?

Upřímnost nese ovoce

Upřímnost znamená, že svému protějšku otevřeně povídáš o událostech z minulosti, z dnešního dne, sdělíš mu své pocity a názory a nebudeš je upravovat ani mu nic schválně zatajovat „protože by se mu tohle určitě nelíbilo“. Když jste ve vztahu upřímní, tak to přináší i pocit důvěry. A důvěry jako takové. Můžeš mu zavolat a víš, že bude připraven ti pomoci. Můžeš ho vidět s dívkou a budeš vědět, že nemusíš dělat žárlivé scény apod. A dalším ovocem je pocit bezpečí. Takový pocit je důležitý, protože pevný vztah by měl být postaven přesně na takovém základu.

Lehce se to řekne, ale hůře činí

Upřímnost a nepříjemnost jsou dvě různé věci. Když se přítele zeptáš, jestli ti to sluší a on opáčí, že by šel ven raději s popelnicí, tak to zrovna nepovzbudí. Nepřemaluješ se, ale spíše rozpláčeš, nebo ho pošleš do určitých krajin. Je normální slušná upřímnost a krutá upřímnost. Na druhou stranu je poté přehnaná snaha ve všem vyhovět. I když na tobě šaty visí, přítel řekne, že tobě sluší všechno.

Jak si to vyžádáš, tak to máš…

Jenže když se kolem sebe rozhlédnu, vidím, jak kluci prostě raději řeknou, sluší ti to, než aby přítelkyni řekli pravdu. A proč? Protože by se prostě naštvala. Jenže když ti ten druhý řekne něco narovinu, je to lepší, než aby lhal. Zaručí ti, že nikam nepůjdeš v nevkusných šatech, nebo v šatech, v nichž by se za tebe styděl (netýká se jen šatů). Jde o to se podívat do toho zrcadla a zamyslet se sama nad sebou. Jestli tě má rád, proč by ti neřekl pravdu? Když dobře ví, že ti sluší více jiné věci… A upřímnost se týká samozřejmě jiných věcí. Co třeba pohled na ženy? Na bývalky? Kdyby ti upřímně pověděl, co na ní měl rád? Pak máš jistotu, že upřímně poví i co neměl rád ne? A co když řekne, že tahle herečka je hezká? Přece mu nemůžou kromě tebe všechny přijít jako obludy. Když budeš znát jeho pohled na ženy, pak budeš více znát i jeho. Jde o tebe, jestli to chceš slyšet.

Klapky na uších

Když jsou dva zamilovaní, nechtějí prostě slyšet negativní věci. Musím se mu líbit, taková jaká jsem a jiné ženy mu přijdou mnohem ošklivější než já. Má rád všechny moje vlastnosti a nic by na mě nezměnil. Ale nechceš znát spíše pravdu? Sundat ty klapky? Když se dva milují, můžou si totiž říct všechno. Když se dva milují, měli by se hlavně poznat a chápat, co znamená, když ten jeden řekne něco, s čím ten druhý zrovna nesouhlasí. Je škoda v chlapovi potlačit všechny názory. Bude ti pak říkat jen to, s čím ty budeš souhlasit. Takže s tebou nebude jednat úplně upřímně. Jenže na rovinu: Ony si to ty ženský někdy dělají samy.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Karol

    Ano, na tom něco rozhodně je.

  • Majco

    Zabudla si napísať jednu vec. U chlapov je to strach, že by ženu urazili a stratili = sú slabosi a boja sa, že si tak rýchlo nenájdu inú. Ale ženy si klamú aj navzájom aby boli krajšie v konkurenčnom boji a zároveň majú popletené hlavy, že klamstvo je dobré.