Když žena nemá chlapa, kdekoho napadne, jestli doma nemá kočku. A proč zrovna kočka? Opravdu tvoří tak nerozlučnou dvojici?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Kočky versus psi

Kdybys měla zůstat sama, vybrala by sis jako vyplnění prázdnoty psa nebo kočku? Podle tvého výběru jsi pak kočičí nebo psí dáma. Jako kočičí žena bývá označována taková osoba, která nemůže najít po dlouhou dobu partnera a doma má alespoň jednu kočku. Spíše se jedná o hanlivé označení, které bylo dokonce dříve velmi často spojováno s pojmem stará panna.

Volím si tebe, kočko!

Proč si vlastně moderní ženy vybírají kočku? Protože jde o zcela nezávislé a individuální stvoření, které se během dne o sebe dokáže postarat, zatímco je jeho majitelka v práci. Když potom přijde domů a zatouží po troše té lásky, kočky ji umějí dát. Jsou krásné a elegantní, přičemž každá má jedinečnou povahu. Naopak potom psi jsou častěji spojováni s muži. Jejich souznění je do očí bijící a to, jak v případě povah, tak i některých zvyků. Samozřejmě ale nejde o plošné zařazení.

Kočka
Volím si tebe!
zdroj: knowyourmeme.com

Páni, ty jsi ale kočka!

Pochvalný slogan mnoha mužů, kteří s námi jdou na rande. Ačkoliv se jedná o kompliment, odkazuje to na kočku. Tedy na kočku jako zvíře. Podle jistého výzkumu vědců, kteří sledovali interakce mezi 41 kočkami a jejich majitelkami, vyšlo najevo, že ženy mají vlastnosti podobné kočkám. Jejich chování se vzájemně ovlivňuje a dochází tu ke vzniku velmi silného citového pouta, které je typické spíše pro ženy než pro mužské jedince. Kočky v tomto testu reagovaly na obě pohlaví v podstatě stejně, ale se ženami vytvořily mnohem dříve nějaké to pouto. Jde tu o dokonalé souznění a souhru mezi kočkou a lidskou osobností.

Dívka jako kočka
Ženy prý mají podobnou povahu jako kočky.
zdroj: andreacompetitionentries.piczo.com

Osobnost kočičí ženy

Povaha takové ženy je vcelku zřejmá, ale pro shrnutí nějaké ty znaky uvedu. Jde spíše o introvertní osobu, která si raději doma sedne s knížkou, než aby to někde rozjížděla v klubech. Má ráda svůj klid a ticho. Je inteligentní a právě že tento intelekt jí někdy brání, aby se více uvolnila. Naproti tomu psí lidé jsou rádi, když se okolo nich něco děje. Milují být v centru pozornosti, přičemž mají skvělou schopnost bavit se skoro s každým.

Kočičí žena
Cat lady neboli kočičí žena.
zdroj: bztat.com

Jak se vyhnout označení kočičí ženy?

Zbavit se kočky. Ne, dělám si srandu. Nic tak radikálního samozřejmě dělat nemusíš. Pár tipů ale určitě není na škodu.

1. Dvě a dost

Pokud se rozhodneš si pořídit kočky, věř, že ti stačí maximálně dvě. Ty nebudeš považována za kočičí dámu a tvoje kočky alespoň nebudou samy, když budeš pryč.

Kočky
Čeho je moc, toho je příliš.
zdroj: tranqualizer.tumblr.com

2. Kamarádi a společnost

Tím, že se uzavřeš před světem a celé dny a noci budeš trávit jen ve společnosti svých koček, přidáš jen olej do ohně. Přátelé jsou přeci jen lidé a mají mít tedy přednost.

3. Oblečky

Znakem, že se z tebe stává jedna „z nich“ je určitě i to, pokud neustále kupuješ oblečky pro svou kočku a následně ji v těchto kostýmech fotíš.

Oblečená kočka
Kočka není člověk
zdroj: surabayacatlover.blogspot.cz

4. Tady, támhle a zde taky

Fotky. Obrázky a fotografie, které jsou všude, rozhodně něco napovídají. Pokud to dosáhlo až tak daleko, že máš jako profilovku svou kočičku, měla bys přibrzdit.

5. Kočičí vodopád slov

Pokud jdeš s někým na rande, tak věz, že on se chce něco dozvědět o tobě a ne o tvojí kočce. Proto by sis měla dávat pozor na výběr témat.

6. Nenechat se kočkou ovládnout

K vysvětlení tohoto bodu přidávám video:


Kočky, které řídí náš život.

Hrdá kočičí dívka

Pokud jsi si ale svou kočičí orientací opravdu jistá, ale i tak chceš mít nějaké přátele, tak i tak nemusíš žít sama. Na internetu je spousta skupin, ve kterých se lidé, kteří milují své kočky, kontaktují a stmelují. Neměla by ses za svou vášeň tedy stydět a naopak svá videa a obrázky s kočkou přidávat, abys takové lidi našla. Je přeci jen rozdíl mezi Hrdou kočičí ženou a Podivínskou kočičí ženštinou.

Hrdá majitelka
Hrdá majitelka
zdroj: solutionsmc.net

A co na to kluci?

Zeptala jsem se čtyř kluků, jaký mají názor na dívku, která žije sama jen se svou kočkou.

Jan – „Nic špatného bych si nemyslel. Jen by mě asi napadlo, že je trochu osamělá.“

Zdeněk – „Na většinu zvířat jsem alergický. Takže s takovou dívkou bych ani nikam nešel.“

Martin – „Že je samostatná a že dává hodně prostoru i jiným lidem, protože kočky jsou podle mě zvířata, která potřebují dostatek svého prostoru.

Karel – Nemyslel bych si nic. Prostě má kočku.“

Závěrem

Ne každý ohledně tohoto rozčlenění bude souhlasit. Tomu rozumím. Na mě samotnou sedí dokonale popis kočičí ženy, ale přednost dávám psům.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář