K napsání tohoto článku mě donutily zkušenosti se seznamováním a vlastně celkově komunikací online. Myslím si, že pro dost z nás je to aktuální téma. Článek nebude obsahovat klasické rady typu “jak se bránit”, protože těch je podle mého názoru všude víc než dost.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

K napsání tohoto článku mě donutily zkušenosti se seznamováním a vlastně celkově komunikací online. Myslím si, že pro dost z nás je to aktuální téma. Článek nebude obsahovat klasické rady typu “jak se bránit”, protože těch je podle mého názoru všude víc než dost. Raději se pokusím objasnit možná rizika a na celou věc se podívam také trošku s nadhledem. On totiž není úchyl jako úchyl.

Je děsně milý, píšete si každý den a chce, abys mu poslala nějaké sexy fotečky? Může to být milý kluk, stejně tak jako perverzní úchyl s násilnickými sklony!

Je fajn, píšete si každý den a chce, abys mu poslala nějaké sexy fotečky? Může to být milý kluk, stejně jako tvůj vrah.

Ukaž se mi kočičko

Nemám ráda, když mě někdo absolutně neznámý otravuje na akci, na ulici nebo ve škole. Když se chci seznámit, tak jdu na to jinak. Nechci působit jako nějaká feministka, ale dost velké procento kluků a mužů na mě zkrátka působí jak nějací úchylové, kteří hladově koukají po každé sukni. Seznamování na úrovni není jejich parketa a dostatečně motivováni žvástama z Maximu se na vás vrhnou. Odmítám slušně a většinou mám klid. S rozvojem sociálních sítí a online komunikaci si neodpočinu už ani doma. Sice nemám všude profil, ale nějaké moje fotky na Lidé.cz zkrátka online jsou. Nejedná se o “vyšpulené” momentky před zrcadlem, jsou to úplně normální fotky, na kterých mi to tak maximálně možná sluší víc, než když se ráno vykopu z postele. Z adresy profilu na Lidé lze pochopitelně velmi snadno vyčíst e-mailová adresa. Rozhodla jsem se vybrat několik “originálních” mailů, co mi přišlo.

“Co takhle se mi ukázat trošku víc kočičko, měl bych za to pro tebe dobrůtku, na kterou bys jen tak nezapomněla.”

“Rád bych Vás rozmazloval jako milenku. Já zajištěný podnikatel, 33 let, nadprůměrné mužství. V případě zájmu mě kontaktujte na mobil 777 77x xxx.”

“Normálně takhle žádné nepíšu, ale máš vážně krásné oči. Co takhle zajít na kafčo nebo pivko? Dej vědět, pac a pusu!”

“Krásně jsem si to nad tvojí fotečkou udělal. Nemáš nějaké fotky tvojí prdelky jen v kalhotkách? Díky, Pavel.”

Asi bych různých obtěžujích zpráv ve své schránce našla ještě víc, ale myslím si, že jsem tím dostatečně ilustrovala zoufalost některých internetových úchyláků. I tak věřím, že jedna holka ze stovky oslovených se třeba ozve. A co pak?

Hambaté fotky

Za tu dobu, co jsem na internetu, jsem se naučila absolutně nedůvěřovat zaheslovaným galeriím na různých stránkách typu Líbímseti.cz, Xicht.cz a další. Nezřídka dojde k vykradení profilů a sdílení hesel na různých diskuzních fórech. Tvoje polonahé fotky se pak mohou stát podkladem při masturbaci tisícovek mužů po celém světě, což alespoň pro mě není zrovna příjemná představa. Fotky tzv. amatérek se šíří rychlostí světla a obrana není prakticky žádná. Asi bych tuto část článku klidně přeskočila, kdyby se něco podobného nestalo mojí kamarádce. Pro svého “přítele” nahrála nahé fotky na jednu ze zmíněných stránek a za několik týdnů objevila svoje fotky v jedné galerii na erotickém webu. Byl to pořádný šok. Po chvilce hledání zjistila, že heslo k její zamčené galerii úplně v pohodě visí na stránkách Warforum.cz. Nikomu ho ale neřekla!

Tajní online “ctitelé”

Paradoxně nejnebezpečnější jsou úchyláci, kterým primárně nejde o tvoje nahé fotky. Začnou tě sledovat každý den, snaží se o tobě najít co největší množství informací a fetují tvoji online identitu. Pak už je jen otázkou času, kdy se takový jedinec nespokojí s tím, co mu nabízí online svět. Šmírovat bude klidně i na ulici. Strašidelné, nebo ne? Sice jsem nechtěl radit, ale napsat to musím – dávej si vždy velmi dobrý pozor na to, co a s kým sdílíš. Facebook velmi často mění různá nastavení soukromí a je vhodné si čas od času všechny uživatelské preference projít. Před úchyláky online se nejlépe ochráníš jen ty sama! Sexuální násilník Peter Chapman obtěžoval přes Facebook tisíce žen. S jednou se dokonce sešel, tato žena je dnes již mrtvá a Chapman dostal minulý rok doživotní trest. Slovenku Moniku Šmidtovou si vrah našel také přes Facebook. Většina sociálních sítí včetně Facebooku umožňuje nahlášení závadného obsahu. Neváhej tzv. “bonzovat”, protože tím můžeš ochránit nejen sebe, ale i ostatní dívky. Jedno kliknutí za eliminaci úchyla zkrátka stojí.

Úchylové na internetu budou vždy!

Bylo by naivní předpokládat, že úchylové na internetu jsou něco, co se tě netýká. Internet je pro tyhle individua v dnešní době absolutně nejbezpečnější a nejsnažší způsob, jak si vyhlédnout oběť. Násilníci už nemusí zastavovat před školou s pytlem sladkostí a házet prášky holkám do pití na diskotéce. Stačí jim zasednout k PC, najít pár profilů a poslat během chvilky několik zpráv. Pozor, úchyl neznamená, že dotyčný je blbeček. Může to být velmi inteligentní člověk, který své oběti láká rafinovaně. Co takhle to všem těm úchylům udělat složitější? To půjde jedině tehdy, když si každá z nás bude plně uvědomovat možné riziko a bude surfovat bezpečně. Takže dávejte na sebe pozor a pokud se vám stalo něco podobného, neváhejte se o své zážitky podělit v diskuzi pod článkem.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Domka

  Me na lide otravuje jeden chlap porad mi rika jak jsem krasna, jak by mi to delal, jak jsem ho krasne vzrusila a ze mi posle fotku svyho penisu kdyz mu dam svuj fb a poslu svou nahou fotku a kdyz mu reknu ze mi 13 a je mu 40 tak mi rekne ze mensi vekovej rozdil nevadi

 • Jeremiha

  …to si myslim je OK, maximalne si te nejaky uchyl bude ukladat do PC a nad tvejma fotkama si delat dobre

 • Denisa

  Myslíte si, že je nebezpečné vést blog, přidávat tam své fotky (outfitů)?! Nesdílet žádné info kromě jména??? Díky holky ;)

 • Nikol

  Naprosto souhlasím, měla by si to přečíst každá dívka, která se na stránkách jako facebook a lidé, měli přečíst. Já sama si taky zkusila, když mě obtěžovali úchylové po netu. Je to hnusné a odporné, jak někdo může takhle napsat cizímu člověku, že se nestydí!!!! Může to být člověk, který má normální práci, rodinu a hraje si na obyčejného člověka a pak píše takové hnusárny mladým dívkám i třeba starším ženám. Hnus!

 • GaguGaga

  ABS dokonalej topic, tohle je snad nej clanek na Kamosce! To by si mela precist kazda holka, hlavne ty mladsi, moje segra taky byla ujeta do nejakyho uchyla a jsem rada, ze to dobre dopadlo