Rozešli jste se s přítelem a teď se doma trápíš, oči máš jen pro pláč a nevíš si rady. Tak teď se na chvíli soustřeď na tento článek a dozvíš se, čemu se v těchto dnech musíš rozhodně vyvarovat.

avatar

Tereza Dvořáková
Milovnice života a všeho příjemného, co přináší.

Rozchod je neskutečně bolestivá záležitost. Sama to vím, takže s tebou soucítím a nejen já, vlastně všechny holky a ženy, co mají takovou špatnou zkušenost za sebou. Dal ti kopačky a ty se teď cítíš sama, zoufalá a dělala bys i zoufalé věci. Na to ale pozor, ať později nelituješ!

1. Nekontaktuj ho

Neustále kontroluješ svůj mobil, jestli se neobjeví sms zpráva od něj s textem, že tě miluje, omlouvá se a chce být s tebou navždy. To se stát sice může, ale ani nemusí. Nesmíš na to spoléhat. Sama mu takovou zprávu určitě neposílej. Byla bys za zoufalou naivku a o takovou by nestál už vůbec. Napiš mu maximálně nějakou neutrální SMS, například: „Zapomněl sis u mě kartáček.“ Jestli na ní neodpoví, nebo jen odsekne, nech to být a už mu dál nepiš! Buď hrdá.

Nekontaktuj ho!
Nech telefon telefonem a raději se něčím zabav!
zdroj: media.tumblr.com

2. Nesleduj ho na facebooku

Facebook vztahům příliš nepřeje. Sledovat, jak tvůj bývalý ba i současný kluk lajkuje fotky cizím kočičkám a vidět, že mu od nich chodí do chatu zprávy, je nepříjemné a mnoho párů s FB bojuje. Ty si svého ex raději vymaž z přátel, nebo si ho dočasně zablokuj, ať nemusíš sledovat, jak to tam rozjíždí se svými ctitelkami. Trochu se odvaž a hoď si na zeď novou fotku, kde se budeš smát, ať nevidí, jak tě to bolí. Hlavně žádné statusy typu: „Už nemám pro koho žít!“ To nesmíš zveřejňovat v žádném případě. Tentokrát by ses neztrapnila jen před ním, ale také před všemi svými a jeho přáteli.

Facebook je zlo.
Nedívej se stále jeho facebookový profil!
zdroj: lipstiq.com

3. Nemachruj před ostatními

Bylo by pro tebe moc fajn, kdyby tě rozchod tolik nebolel, to je mi jasné. A také chápu, když se snažíš ve svém okolí dělat, že jsi vlastně v pohodě. Ale nepřeháněj to. Jít třeba za kámošem bývalého kluka a zkoušet to na něj, aby ex žárlil, je kravina. Na druhou stranu po tobě nikdo nemůže chtít, abys celé dny seděla v koutě a utírala si slzy. Každopádně tvoji přátelé vědí, co se stalo, nemá cenu se tedy před nimi přetvařovat. Buď s nimi, bav se, ale nemachruj a nedělej, jako by nic. Oni to pochopí.

Přátelé tě podrží!
Před kamarády nemá smysl machrovat, oni vše pochopí a podrží tě, od toho tu jsou.
zdroj: media.tumblr.com

4. Vyvaruj se pomstě za každou cenu

Rozešli jste se, protože tě podvedl s jinou a ty už si plánuješ, s kým vším se vyspíš, aby ses pomstila. To je přeci blbost! Nebudeš se chovat jako ten, který ti tak ublížil. Ty taková nejsi, jsi jiná, lepší! Tak zahoď ten seznam se jmény kluků, které plánuješ svést a buď svá. Akorát bys ublížila sama sobě. Získala bys pověst děvky nebo bys chytla pohlavní nemoc. Tudy cesta nevede, slečno!

Nemsti se, nejsi jako on
Začneš si s jinými kluky, aby ses pomstila? Ublížíš tím hlavně sobě!
zdroj: thenationalstudent.com

5. Nedělej příliš zásadní životní změny

Už ses objednala ke kadeřnici a plánuješ shodit svou bujnou hřívu a obarvit se na růžovou s heslem, že začínáš zcela nový život? A jako další krok má přijít tetování velikého zlomeného srdce? Nepřeháněj to. Udělat ve svém životě pár změn určitě můžeš, to neuškodí, ale ať toho za pár dnů nelituješ. Raději vyhoď vše, co ti připomíná bývalého, začni s novým koníčkem nebo si udělej radost novými kousky do šatníku. Zkrátka nic, co bys nemohla vrátit. Teď to sice můžeš cítit jinak, ale ono to skutečně přebolí, ne že ne.

Vyvaruj se velkým změnám
Pozor ať neděláš příliš velké změny, kterých bys později jen litovala!
zdroj: encrypted-tbn2.gstatic.com

6. Neutápěj se v žalu

Vyplakat se je potřeba. Dokonce se říká, že když někdo hodně pláče, má pak hezčí oči. Takže zalehnout a poddat se smutku není nic špatného, ale ne že takhle strávíš několik dní. A zapomeň také na pouštění si smutných písniček a na filmy o vztazích. Hudbu si zvol tak, aby ti náladu zlepšila, nikoli zhoršila.

Taková písnička I Feel Better od Gotye je lepší než ty smutné o rozchodech!

7. Pár dní se nehlídej a hřeš

Také jedna příjemná rada na závěr. Zatím to byly samé zákazy. Teď si ale dovol jíst. Zapomeň na štíhlou linii, za pár dnů nijak zásadně nepřibereš. Přejez se zmrzlinou, čokoládou, chipsama, zkrátka vším, co máš ráda. Když si svolíš takový malý hřích, najdeš na tom rozchodu alespoň něco příjemného.

Hřešení je dovoleno!
Sníst celou pizzu v posteli? Proč ne! A nezapomeň na čokoládu!
zdroj: lipglossculture.com

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    Rozchodů už mám za sebou víc, než bych byla schopná spočítat a musím říct, že toto jsou velmi dobré rady. Hlavní je neztrácet hlavu. Mimochodem, jestli mohu doporučit, tak nedávno jsem narazila na tento dost zajímavý článek https://jsme.cz/co-nedelat-kdyz-se-s-vami-rozejde-partner který se právě tomuto tématu také věnuje. Třeba to někomu příjde vhod.