Na první rande bys měla přijít hezky oblečená a upravená, s dobrou náladou a úsměvem, ale také připravená. A to připravená i pokud jde o správný výběr jídla.

avatar

Tereza Dvořáková
Milovnice života a všeho příjemného, co přináší.

První dojem je velmi důležitý. Takže bys ho na vaší první schůzce měla zaujmout. Tipy na vhodné oblečení, líčení a účesy již určitě znáš. A také víš, že se hodí, když jsi vtipná, usměvavá, komunikativní a co nejvíce sama sebou. Zaměřme se ale také na to, abys vypadala dobře i při jídle. Visící špagetu u úst nezachrání ani ten nejlepší výběr rtěnky. A nově koupené tričko k této příležitosti nebude vypadat tak dobře s flekem od omáčky. Následujícím jídlům by ses tedy měla vyvarovat, ať nevypadáš jak šmudla, co neumí jíst.

Špagety a nudle

Umět jíst špagety není jen tak
Pokud nejsi mistryní v jezení tohoto jídla, nepouštěj se do toho.
zdroj: web-images.chacha.com

Pokud nejsi mistryní v sexy jezení špaget, tak se jim a podobným jídlům vyhni! Ten naproti tobě totiž není zvědavý na to, jak ti jídlo padá z pusy, protože sis ho nenamotala pořádně na vidličku. A vsávat do úst špagety je zábava pro malé děti, takže to nezkoušej. Akorát bys měla omáčku všude kolem pusy. Místo této volby zkus jiný druh těstovin. A to zkrátka nějaké kratší – tedy ty ve tvaru vrtulky, roury, mašličky a jiné. Jez je pak tak, aby ti nepadaly z pusy ani z vidličky.

Velké burgery

Nic, co neukousneš, si neobjednávej!
On ten fast food není moc dobrá volba.
zdroj: eatbreatheblog.com

Nejraději by ses zakousla do pořádného burgeru? Tak na to zapomeň. Nemůžeš se přeci snažit ukousnout něco, na co tvá ústa nemají ani kapacitu. Pokud nejsi opice s pořádnou tlamou, burger nebo jiný velký sendvič si neobjednávej. Pokud jste šli do fast foodu, kde jsou taková jídla na denním pořádku, dej si raději jen hranolky nebo něco sladkého. Vyhni se také gyrosu či burritos. Pozor, ani saláty totiž nejsou to pravé…

Saláty

Salát vypadá jako dobrá nápad, ale není!
Kdo by to byl řekl, že není vhodné si objednat zeleninový salát.
zdroj: gennextsportsperformance.com

Řekla bys, že budeš vypadat dobře, když si objednáš salát. Že si tvůj společník pomyslí, jak pěkně zdravě jíš a staráš se tedy sama o sebe. To je sice pěkné, ale jestli si dáš salát jako například šopský nebo caesar, akorát ti bude zelenina padat všude okolo. Takové jídlo jde špatně nabírat a mnohdy pak kusy salátu trčí do všech stran, že to pak musíš cpát do pusy jako zvířátko. Do toho to nahlas chroupe, z čehož by mu mohli naskákat pupínky. Jestli ale na salátu trváš, dej si třeba okurkový, tam nejsou tak velké kusy. Nebo těstovinový, nezapomeň ale na to, aby to byly těstoviny krátké.

Jídla obsahující česnek

Pozor na pach z úst!
Je lepší se vyhnout česneku, ale i smradlavým sýrům.
zdroj: realfoodforlife.com

Máš ráda chuť česneku a láká tě tedy jakékoli jídlo, které ho obsahuje? Já tě chápu, na rande ale na to zapomeň. Jakmile uvidíš pod jídlem v obsahu slovo česnek, hned si vybírej něco dalšího. Česnek smrdí tak, že zažene i upíry, aby tedy tvůj idol nevzal nohy na ramena, až otevřeš pusu a promluvíš. K líbání byste se nedostali ani náhodou. Stejně tak smradlavá jídla mohou být ta, co obsahují mnoho nivy nebo jiného páchnoucího sýra, například kozího.

Křidýlka, stehýnka či žebírka

Okusování kosti není sexy
Jídlo do ruky raději neber.
zdroj: i137.photobucket.com/albums/q231/suryas08/

Slečna, která v ruce drží stehno a okusuje ho až na kost je sexy leda tak pro nějakého hospodského břicháče. Ty jsi ale na schůzce s mladým okouzlujícím hochem, takže žádné okusování a do ruky neber žádnou kost!
Je více jídel, která se hodí vzít do ruky, například také pizza. Bude ale lepší, když se jí naučíš krájet nožem a napichovat vidličkou. Budeš vypadat civilizovaně a dobře vychovaná.

Další rady

Neláduj se!
Jez v klídku, není kam spěchat.
zdroj: themysterykey.com

  • Neláduj se, nehltej, jez pomalu, on ti to nesní. (Snad!)
  • Neměla by sis objednávat příliš drahé jídlo, abys svůj protějšek nezruinovala hned tak na začátku. To si nech až do budoucna.
  • Nebuď hladová a neobjednávej si další a další pokrmy. Chápu, že budeš mít ještě chuť na dezert a pak by sis dala sýrovou mísu, ale nebude to vypadat moc dobře.
  • Vzpomeň si na jídla, která ti nedělají dobře. Zní to samozřejmě, ale patří sem i jídla jako jsou fazole, zelí, čočka, tedy ty, co způsobují nadýmání. Mohl by se ti jinak stát pěkný trapas.
  • Pozor na příliš pikantní pokrmy. Jemně ostrá jídla jsou dobrá, pokud ale nevíš, jak to v této restauraci připravují, radši neriskuj. Ať si pak nemáváš před otevřenou pusou jak šílená.

Máš další tipy, co není dobré si objednat na prvním rande? Nebo nějaké zážitky s jídlem na rande? Poděl se o to s námi!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář